Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Napięcie seksualne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sóweczka

Sóweczka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 08:55

Pytanie zadawane jest całkiem serio i kieruję je głównie do osób samotnych lub proszę o poradę osoby, które były kiedyś same i miały ten sam problem.

Jak radzicie sobie z narastającym napięciem, frustracją, złością i smutkiem z tym związanym?

Jak pewnie niektórzy wiedzą nie doświadczyłam w swoim życiu absolutnie żadnej bliskości z mężczyzną. Przez wiele lat popęd i jakiekolwiek zainteresowanie seksem zostały uśpione przez powoli zakradającą się do mojego życia depresję ale teraz pod wpływem terapii budzą się i powracają z ogromną siłą. Nie mogę tego bagatelizować ani całkowicie olewać problemu. Boję się jakiejś obsesji na tym punkcie bo już intuicyjnie szukam tematów związanych z seksem. Nawet jakakolwiek scena w filmie zaczyna być bodźcem do zadawania sobie pytania "Jak to jest?" a w konsekwencji wpadania  w kolejne doły bo nie ma na ten czas jak rozwiązać problemu braku bliskości. Czasami, ot tak, idąc sobie ulicą patrzę na pary trzymające się za ręce, siedzące na ławkach, przytulające się, całujące i zastanawiam się czy to robią, jak to robią. Czasem również patrzę po prostu na ludzi i myślę "Ten już wie co to seks, ten też, ta też". Jak widzicie mój problem rośnie i sama zaczynam go nakręcać. Rozmowa o takich sprawach w świecie realnym, również nie jest łatwa, nawet na terapii mam z tym problem. Wstydzę się takich tematów... Im bardziej zdrowieję tym bardziej ten tajemniczy jeszcze dla mnie świat daje znać o sobie. Nie jest mi do śmiechu, czuję się z tym źle, a niekiedy nawet fatalnie  :(

Cieszę się, że chociaż tutaj mogę się wygadać.

• Wisienka770330 i MichalWawa lubią to

#2 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 873 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 09:27

Napięcie seksualne rozładowywałem masturbacją.
Podczas studiów byłem na dnie, więc masturbacja mi wystarczała. Lecz wiosną 2006 r. odczuwałem dyskomfort, patrząc na pary. Czułem się gorszy od chłopaków spacerujących z pięknymi dziewczynami. Pchało mnie to do poszukiwania kolejnych partnerek seksualnych.

#3 Sebastian89

Sebastian89

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 70 postów
  • Imię:Nikt

Napisano 17 czerwiec 2019 - 09:30

Ja radzę sobie tak, że zaczynam myśleć o tym, że z seksu wynikłaby ciąża a z ciąży chore dziecko. którym nie byłbym w stanie się zajmować jak należy. Wtedy popęd mija... przynajmniej nie skrzywdzę i nie zniszczę życia żadnej kobiecie, żadnemu dziecku...

PS. Abstrahując od antykoncepcji i jej skuteczności ale nie o tym tutaj mowa...

• Tawak i Matterhorn lubią to

#4 Sóweczka

Sóweczka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 15:24

Masturbacja to najprostsze rozwiązanie, wiem, lecz jakby wystarczała to bym nie pytała. Co zrobić żeby tak często o tym nie myśleć i nie popadać w paranoję? 

• Tawak lubi to

#5 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 873 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 15:33

Dla mnie problemem nie był brak bliskości, chciałem zaznać seksu, erotycznych przyjemności.
Obawiam się, że myślimy po prostu inaczej, miałem inne potrzeby niż Ty, Sóweczko.

#6 Morze Góry

Morze Góry

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Imię:Morze

Napisano 17 czerwiec 2019 - 17:02

To, co opisujesz, to nie jest zadne napiecie seksualne, ktore mozna rozladwoac masturbacja,

tylko egzystencjalny bol, i nie masz z nim zadnych szans, dopoki nie

rozwiazesz jakos swojego problemu.

A do tego czasu

- polewanie glowy zimna woda

- rachunek rozniczkowy i calkowy

- MEDYTACJA

- pisanie noweli erotycznych

- letkura przemyslen chrzescijanskich teologow na temat kobiet

- JUST DO IT

#7 Hexa_Ross

Hexa_Ross

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 71 postów
  • Gadu-Gadu:65812328

Napisano 17 czerwiec 2019 - 19:46

Bardziej otwarcie i dobitnie to iść na zakupy po "przyjaciela"  :rolleyes: Może akurat?

• Tawak i Wisienka770330 lubią to

#8 Sóweczka

Sóweczka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 21:05

To, co opisujesz, to nie jest zadne napiecie seksualne, ktore mozna rozladwoac masturbacja,

A do tego czasu

- MEDYTACJA

- JUST DO IT

Ból egzystencjalny to ja mam ogólnie. A napięcie spada na jakiś czas. 

Jesteś specjalistą w dziedzinie psychologii? 

Dla mnie problemem nie był brak bliskości, chciałem zaznać seksu, erotycznych przyjemności.
Obawiam się, że myślimy po prostu inaczej, miałem inne potrzeby niż Ty, Sóweczko.

No mi chodzi o tę bliskość cielesną właśnie. Silny instynkt...

A do tego czasu

- MEDYTACJA

- JUST DO IT

#9 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 873 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 21:44

@Sóweczka

Postu napisanego przez Morze Góry nie traktuję  jakoś poważnie.  B)

Nie wiem, jak samotne kobiety zaspokajają swój popęd.

Dla samotnego chłopaka bardzo wydajna była masturbacja.

Użytkownik Tawak edytował ten post 17 czerwiec 2019 - 21:46

• Wisienka770330 lubi to

#10 Morze Góry

Morze Góry

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Imię:Morze

Napisano 17 czerwiec 2019 - 22:14

Nie jestem specjalista, ale przechodzilem przez cos bardzo podobnego i mialem podobne mysli.

Wedlug mnie to nie jest zwykle napiecie seksualne, tylko cierpienie, zreszta zapytaj sie specjalisty,

mowiac mu, to co tutaj napisalas. Pewnie bedzie mial tez porzadne metody na napiecia.

Sorry, jezeli wmawiam Ci, ze wiem lepiej co czujesz, ale taki mam glupi sposob komunikowania sie.

Wiecej nie bede zawracac glowy.

#11 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 15838 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 17 czerwiec 2019 - 22:42

@Sóweczka witaj.
Przede wszystkim brawo za ciekawy temat i odwagę 😊.
Wszystkie potrzeby ludzkie, w tym również seksualne są ważne, życie intymne jest ważnym aspektem życia.
Jako ,,samotna" kobitka od ok. 3 lat..., z dość wysokim libido od zawsze 😉..., rozumiem Cię.
Wszelkie rady daruje sobie w tym temacie, albowiem co pomaga mi (i chyba skutecznie bo daję radę z dużym libido dobrze funkcjonować) niekoniecznie pomoże Tobie czy innym.
Każdy najlepiej zna swój organizm, siłę swoich potrzeb seksualnych i najlepiej wie metodą prób jak rozładować to napięcie i tym samym czuć przyjemność 😉.
Sama metodą prób poznasz swoje potrzeby oraz swoje ciało.
Trzymaj się 😊.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 17 czerwiec 2019 - 22:49

#12 Sóweczka

Sóweczka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 23:32

@Sóweczka witaj.
Przede wszystkim brawo za ciekawy temat i odwagę .
Wszystkie potrzeby ludzkie, w tym również seksualne są ważne, życie intymne jest ważnym aspektem życia.
Jako ,,samotna" kobitka od ok. 3 lat..., z dość wysokim libido od zawsze ..., rozumiem Cię.
Wszelkie rady daruje sobie w tym temacie, albowiem co pomaga mi (i chyba skutecznie bo daję radę z dużym libido dobrze funkcjonować) niekoniecznie pomoże Tobie czy innym.
Każdy najlepiej zna swój organizm, siłę swoich potrzeb seksualnych i najlepiej wie metodą prób jak rozładować to napięcie i tym samym czuć przyjemność .
Sama metodą prób poznasz swoje potrzeby oraz swoje ciało.
Trzymaj się .

Właśnie też zastanawiam się dlaczego ludzie niezbyt chętnie o tym piszą. Tyczy się to zwłaszcza kobiet. Jakby nie dotyczyła ich kwestia pożądania, libido, masturbacji itd

#13 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 15838 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 00:50

@Sóweczka myślę że nie ma żadnej reguły czy kobiety czy mężczyźni rozmawiają chętniej, otwarcie o seksie.
Niektórzy nie lubią rozmawiać o swoim życiu intymnym i należy to szanować.
Nic co ludzkie nie jest nan obce, a każdy z nas decyduje o czym i z kim chce bardziej otwarcie rozmawiać.
Ja lubię otwarte rozmowy na ten temat ale też sporą część swojej intymności zachowuję tylko dla siebie (czy osoby z którą ją dzieliłam/dzielę).
Nie ukrywam siły swojego libido 😉, lubię pól żartem też o tym rozmawiać, z niektórymi osobami bardziej otwarcie.., ale zachowując część siebie i swojej intymności tylko dla siebie.
Wszystko co najpiękniejsze w tym aspekcie życia jeszcze przed Tobą 😊.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 00:55

• Tawak i cień wiatru lubią to

#14 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6357 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 09:59

Właśnie też zastanawiam się dlaczego ludzie niezbyt chętnie o tym piszą. Tyczy się to zwłaszcza kobiet.

Szczerze...sfera seksualna jest dosc intymna dla mnie i nie mam ochoty dzielic sie nia z innymi. Domyslam sie ze inne kobiety maja podobne podejscie...
  • Tawak i Daniela2018 lubią to

#15 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 15838 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 10:25

@Liana nie do końca inne, ale uważam podobnie że każdy jest inny i nie każdy ma chęć rozmawiać o swojej intymności i należy to szanować.
Ja tylko z 2 osobami z którymi znam się kilkanaście lat.., potrafię i chcę rozmawiać czy np radzić się w tym temacie..
Dlatego nie wyobrażam sobie na ogóle forum dawać rad, szczegółów ze swojej intymności.
Co innego żartem co jest w moim stylu czasem.

#16 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 873 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 10:26

@Liana

Na forum jest trochę tematów o nieatrakcyjności, aczkolwiek przyznają się do niej mężczyźni i to nie tylko tzw. przegrywi ale też np. ja.

#17 Sóweczka

Sóweczka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 11:22

Szczerze...sfera seksualna jest dosc intymna dla mnie i nie mam ochoty dzielic sie nia z innymi. Domyslam sie ze inne kobiety maja podobne podejscie...

Jeszcze tej sfery nie poznałam więc ja nie bardzo mam się czym dzielić, zapewne stąd ta odwaga ale tylko w świecie wirtualnym.

@Liana nie do końca inne, ale uważam podobnie że każdy jest inny i nie każdy ma chęć rozmawiać o swojej intymności i należy to szanować.
Ja tylko z 2 osobami z którymi znam się kilkanaście lat.., potrafię i chcę rozmawiać czy np radzić się w tym temacie..
Dlatego nie wyobrażam sobie na ogóle forum dawać rad, szczegółów ze swojej intymności.
Co innego żartem co jest w moim stylu czasem.

Ja w realu z nikim o tym nie gadam. Na forum jestem odważna  ;)  Poza tym w sumie i tak nie wiem co to seks może dlatego łatwiej przychodzi mi pisać o tym. Czysta ciekawość  :)

#18 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3411 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 14:19

Ja jestem bardzo otwarta jeżeli chodzi o seksualność, seks, cokolwiek z tym związane, ale bardzo ostrożnie dobieram sobie rozmówców jeżeli chodzi o te tematy. :)

@Sóweczka, całe piękno tego świata jeszcze przed Tobą. A to, że potrafisz o tym swobodniej pisać, niż mówić, jest na początku całkiem normalne. Kiedy znajdziesz odpowiednią osobę to i mówienie o tym będzie fascynujące :) 

• Wisienka770330 lubi to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#19 Sana

Sana

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 67 postów
  • Imię:Roksana

Napisano 18 czerwiec 2019 - 20:30

Kobiety zwykle mają większe potrzeby niż mężczyźni. Kiedyś się do tego nie przyznawały, stąd wziął się stereotyp zboczonych facetów. Masturbacja trochę pomaga ale nie całkiem. Dla kobiet seks jest związany z bliskością. Ta potrzeba jest u nas duża. Nie musi to też oznaczać, że na siłę szukamy miłości. Niektóry wystarczy zbliżenie.

Seks jest ważną potrzebą, naturalną. Może warto się zastanowić jak rozwiązać problem samotności?

• Wisienka770330 lubi to

#20 Sóweczka

Sóweczka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 20:49

Kobiety zwykle mają większe potrzeby niż mężczyźni. Kiedyś się do tego nie przyznawały, stąd wziął się stereotyp zboczonych facetów. Masturbacja trochę pomaga ale nie całkiem. Dla kobiet seks jest związany z bliskością. Ta potrzeba jest u nas duża. Nie musi to też oznaczać, że na siłę szukamy miłości. Niektóry wystarczy zbliżenie.

Seks jest ważną potrzebą, naturalną. Może warto się zastanowić jak rozwiązać problem samotności?

Ja o problemie samotności dumam cały czas. Mam niestety ogromnego pecha w relacjach damsko - męskich. Przez tyle lat nie udało mi się nikogo znaleźć... Ale nadzieja jeszcze jest. 

Co ciekawe, coraz częściej wydaje mi się, że pociąg seksualny jest silniejszy od uczucia. Marzę więcej o zbliżeniu niż o miłości Może się mylę bo nie mam żadnego obiektu westchnień. Trochę mnie to niepokoi, no chyba, że to normalne dla samotnych. A, że ja samotna już tyle lat to ten instynkt zaczyna rządzić. Dziewictwo staje się przeszkodą, organizm domaga się zaspokojenia swoich potrzeb.