Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Punkt krytyczny dla związku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#121 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8228 postów
  • Imię:Willow

Napisano 14 czerwiec 2019 - 19:21

nie przesadzaj......co to znaczy, że nie ma wyjścia?

zawsze jest jakieś wyjście......

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#122 Matterhorn

Matterhorn

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 269 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 19:35

Ja powoli dryfuje ku nicości z powodu braku wyjscia

#123 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2138 postów
  • Imię:Daniela

Napisano 14 czerwiec 2019 - 20:05

Nie dramatyzuj... jeszcze dziadkiem nie jesteś i możesz sobie życie ułożyć.

Ale z takim podejściem do życia i ludzi oraz negowania oczywistych spraw i ciągłym narzekaniem.. wątpię. życie 

Pieczone gołąbki same nie lecą do gąbki. :P

#124 Matterhorn

Matterhorn

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 269 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 20:31

Młodość samotna,więc zmarnowana,reszta zycia też. Robiłem wszystko,aby to zmienic-na marne.Zabawni jesteście,bardzo. Rozbraja mnie fakt,ze wysyłacie mnie do psychologa i rownoczesnie heheszkujecie sobie z tego jak to faceci mają ciezko na dzisiejszym rynku matrymonialnym,gdzie to właśnie psychologowie to potwierdzają. Kanał na YT Ocal Siebie.

Użytkownik Matterhorn edytował ten post 14 czerwiec 2019 - 20:31

#125 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2138 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 20:59

007849-01-patrzac-zawsze-przed-siebie-my

2732.jpg

• Wisienka770330 i czarny Wilk lubią to

#126 Rysz234

Rysz234

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów
  • Imię:Rysiek

Napisano 14 czerwiec 2019 - 22:10

Ktokolwiek zwraca uwagę na te obrazki?

#127 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13812 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 23:15

@Rysz234 tak, a co?

giphy.gif

#128 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 8960 postów
  • Imię:tak

Napisano 15 czerwiec 2019 - 07:08

@Liana
Cielesność to podstawa do założenia związku. Ona nas skłania do zainteresowania kobietą.
Przyznam, że kilkanaście lat minęło, a żonie piękna nic nie ubyło. Ja się troszkę postarzałem. Kobieta i po 50 może być bardzo atrakcyjna. Chciałbym tego czasu dożyć!

Cielesnosc nie powinna byc podstawą do zalozenia związku... A raczej charakter, osobowosc, caloksztalt...

Fizycznosc powinna byc dopelnieniem, wisienką na torcie...

• molenka, Wisienka770330, Willow47 i 1 inna osoba lubią to
nie mam nic do powiedzenia

#129 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12413 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 08:56

Cielesność bez więzi emocjonalnej, uczuciowej to nie związek tylko pożądanie. Z kolei więź bez cielesnosci może być świetnym związkiem. 

• molenka lubi to

Bądźcie silnymi ludźmi. 

Siła to dobroć dla siebie i innych. 

#130 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2138 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 11:31

a3877701bfae2b5471602f03471a3686.jpg

"Bo w gruncie rzeczy młodość jest zawsze bardziej samotna niż starość."

@ Matterhorn , pisałeś, że więcej jest mężczyzn samotnych, a ja znalazłam fora dla samotnych kobiet, gdzie jest ich bardzo dużo i piszą właśnie o swoich problemach. Nie jesteś odosobniony w swoim przypadku i problemie.

Artykuł również mówi co innego, że to właśnie kobitek jest więcej tych samotnych...

https://www.newsweek...ngielki/nw39swf

Czas by może założyć jakiś klub samotnych serc i zacząć się wspierać... a może i spodobać się komuś z wzajemnością? :)

• molenka i cień wiatru lubią to

#131 Matterhorn

Matterhorn

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 269 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 11:47

@Daniela2018 Dziękuję Ci za chęć pomocy - doceniam to. Tak więcej jest samotnych kobitek,bo a:maja większe wymagania i b:więcej samotnych facetów popełnia smaobójstwo z tego powodu.

"Polskie kobiety nie chcą byle kogo. Wymagająca większość szuka mężczyzn z ambicjami, przystojnych, zaradnych życiowo, wykształconych. Te, które dochodzą do wniosku, że nie znajdą swojego ideału, najczęściej popadają w samotność, cierpienie, nałogi"

Nie jestem wykształcony.Uważam,że jestem zaradany,ale dla tych pań to żadna zaradność i udowodnione jest,że kobiety z wyższym wykształceniem z dużego miasta nigdy nie zainteresują się meżczyzną który jest gorzej wykształcony od nich,więc może być więcej samotnych kobiet,ale wiekszość z nich nie będzie zainteresowania mną.

#132 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2138 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 12:13

@ Matterhorn , o! i już zakładasz z góry, że żadna nie zainteresuje się Tobą.... z takim podejściem na NIE, to nic nie zyskasz. Trzeba się bardzo postarać.

Kobiecie nie jest potrzebny w domu chłop z tytułem mgr inż., lekarza, czy doktora! Kobieta potrzebuje ciepła, wsparcia, szacunku i zaufania oraz jakiejś mądrości życiowej i odpowiedzialności za związek. Trzeba się zaopiekować kobietą z czułością... To niby mocniejsza płeć życiowo, ale w sumie nazwana przecież słabą płcią.

Nigdy nie porównuj się do kobiet w rodzaju: "kobietom to wolno, to i to, a nam mężczyznom nie..."  bo staniesz na przegranej.

Piszesz, że jesteś zaradny... a to jest duży plus! Ogólne wykształcenie z maturą też. Dodaj do tego jeszcze jakiś kurs, szkolenie, lub nawet pomaturalną szkołę (będzie sposób na poznanie kogoś i spędzenie w szkole fajnego czasu - nigdy za późno!) Zaplusujesz w oczach otoczenia, znajomych, a sam zyskasz wiedzę i kontakty.

Spędzanie czasu z piwskiem trafia od razu na przegraną w  wielu aspektach (nie będę wyliczać...)

Spokojem i pokorą oraz pogodnym podejściem do tematu - zyskasz więcej, niż Cie się zdaje. 

Porażka powinna dać Ci naukę, a nie pretekst do wyhodowania większego piwnego mięśnia...

Człowiek na błędach się uczy - zapisuj je i nie ponawiaj, wyciągaj wnioski.

• molenka, cień wiatru i Liana lubią to

#133 Matterhorn

Matterhorn

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 269 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 12:31

@Daniela2018 no to teraz zacznie się jaki to ja niewdzięczny jestem. Najpierw wrzucasz artykuł w którym wasi ulubieni psycholodzy (psycholożki raczej-jeszcze gorzej) opisują sytuację młodych samotnych kobiet a potem piszesz,że to wszystko nieprawda.Niby z tego artykułu bije jakie te kobitki zaradne a Ty Danielo taka niekonsekwentna jesteś.Nic to

Nie jestem aż tak całkiem na nie,ale powiedzenie "mierz siły na zamiary" coś Ci mówi?

Jak ja się moge uczyć na błędach,gdy raz dostaje kosza za uśmiech,potem za brak uśmiechu a i tak więszkość mówi "Matterhornie jesteś naprawdę fajnym chłopakiem,ale mozemy być przyjaciółmi" to ja wtedy banknot na stół,odwracam się na pięcie i wychodzę.

O kursie myslałem,ale ze względów poszerzenie kwalifikacji zawodowych.Natomiast uczęszczanie do szkoły,celem poznania kogoś nigdy u mnie nie działało.Gdyż raz,że mało dziewczyn a te które były,to były zajęte.

Sama motywacja,aby pójść do szkoły ze względu na poznanie kogoś jest ogólnie niezbyt dobrym pomysłem.

Pogodnego podejścia do samotności nie będe miał nigdy - tylko smutek albo złość.Tak jestem skonstruowany

Piwny miesień rośnie,ale z boku a nie z przodu.Wątroba sie powiększa...

@cień wiatru dopóki ktoś mnie w tym temacie przywołuje,dopóty będę odpowiadał niektórzy olewają przejście na priv.

Użytkownik Matterhorn edytował ten post 15 czerwiec 2019 - 12:31

#134 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2138 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 13:10

@ Matterhorn , nie pisałam, że to nieprawda (co w artykule), prawda w całej okazałości, ale są wyjątki, jeżeli chodzi o wykształcenie - bo o to chodziło, o nic więcej.

Mężczyzna swoim zachowaniem, sposobem bycia, obycia, nastawieniem do życia i rodziny, spokojem i poczuciem humoru - nie musi być po studiach. Jeżeli ujmie kobietę swoimi zaletami - obycie, grzeczność, szacunek, zaradność itp. - to tytuł jest na dużo dalszym miejscu (to jest moje zdanie i wielu moich znajomych).

W artykule jest chyba mowa o W-wie.... tam jest już zupełnie inaczej... tam liczy się szpan (którego ja nie znoszę!)

Dla mnie liczy się człowiek i jego zachowanie oraz "być, a nie mieć". To kolosalna różnica. Źle zrozumiałeś.

Również dokształcenie w szkole pomaturalnej - na I miejscu wiedza, dokształcenie, a przy okazji poznanie kogoś. Znowu odwróciłeś kwestię.

ale mozemy być przyjaciółmi" to ja wtedy banknot na stół,odwracam się na pięcie i wychodzę.

noo, bardzo "grzeczne" to było i na poziomie... nie dziwię się, ze nawet przyjaciółki/kumpelki nie masz... :(

#135 Matterhorn

Matterhorn

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 269 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 13:15

@ Matterhorn , nie pisałam, że to nieprawda (co w artykule), prawda w całej okazałości, ale są wyjątki, jeżeli chodzi o wykształcenie - bo o to chodziło, o nic więcej.

Mężczyzna swoim zachowaniem, sposobem bycia, obycia, nastawieniem do życia i rodziny, spokojem i poczuciem humoru - nie musi być po studiach. Jeżeli ujmie kobietę swoimi zaletami - obycie, grzeczność, szacunek, zaradność itp. - to tytuł jest na dużo dalszym miejscu (to jest moje zdanie i wielu moich znajomych).

W artykule jest chyba mowa o W-wie.... tam jest już zupełnie inaczej... tam liczy się szpan (którego ja nie znoszę!)

Dla mnie liczy się człowiek i jego zachowanie oraz "być, a nie mieć". To kolosalna różnica. Źle zrozumiałeś.

Również dokształcenie w szkole pomaturalnej - na I miejscu wiedza, dokształcenie, a przy okazji poznanie kogoś. Znowu odwróciłeś kwestię.

noo, bardzo "grzeczne" to było i na poziomie... nie dziwię się, ze nawet przyjaciółki/kumpelki nie masz... :(

Jeśli daję do zrozumienia,że szukam tej jedynej do poważnego związku,to chyba nie jest mi potrzebna kumpela. Mam 2 fajne wystarczą ;) Kiedyś po takim tekście to odwracałem głowę do okna,żeby nie zobaczyła skurczu powiek (wtedy to się na płącz zbiera) i mówiłem z zakłopotnamy uśmiechem "rozumiem" i tyle ale po 1000 razie w końcu coś we mnie pękło. Banknot na stół i tylko "żegnaj"

Byłem takim jak to opisujesz - z poczuciem humoru itd itp guzik to dało

Użytkownik Matterhorn edytował ten post 15 czerwiec 2019 - 13:15

• Tawak lubi to

#136 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 773 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 14:32

@ Matterhorn

Im szybciej zrozumiesz, że przyczyny twoich niepowodzeń tkwią w Tobie, tym lepiej.

Ale nie zakładaj, że możesz te przyczyny wyeliminować (wyjątkiem jest alkohol). Najczęściej jest to niemożliwe, bo są to przymioty wrodzone.

• molenka i Willow47 lubią to

#137 Matterhorn

Matterhorn

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 269 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 17:52

@Tawak to że we mnie tkwia niepowodzenia,to ja o tym wiem od dawna. Przecież nie mogło być tak,że przez 18 lat ja tak pechowo trafiałem.Odrzut forever ;) Niczego nie zakładam,bo założyć nie mogę

Użytkownik Matterhorn edytował ten post 15 czerwiec 2019 - 17:53