Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Cześć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 anetag

anetag

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Imię:Aneta

Napisano 02 czerwiec 2019 - 15:12

Jestem tu, bo mam chyba ten sam problem co Wy. Nie byłam jeszcze u lekarza. Ciągle sie nad tym zastanawiam, ale boję się. Nie umiem rozmawiać o swoich problemach. Nawet napisać tutaj mi ciężko o tym.

Nie mam znajomych z którymi bym mogła wyjść i porozmawiać. Nie umiem zaakceptować siebie. Przez co czasami dochodzi do samookaleczeń. Moje zachowanie i brak chęci do czegokolwiek doprowadziły do rozpadu mojego związku. I przez to jeszcze bardziej sie wszystko nasiliło. Nie wiem czy to depresja. Nawet jeśli wszystko sie układa to nic mnie nie cieszy, wszystko jest mi obojętne. Ciągle jestem zmęczona. Jak jestem wśród ludzi boję sie odezwać. Strach co o mnie pomyślą. Nie mam pojęcia jak sie odblokować na ludzi i pozbyć sie myśli, że jestem nikim i do niczego sie nie nadaje.

Nie wiem co zrobić, żeby wyjść do ludzi i korzystać z życia. Jak sobie pomóc i odzyskać miłość.

Użytkownik anetag edytował ten post 02 czerwiec 2019 - 15:13

#2 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 19 postów
  • Imię:Robert

Napisano 02 czerwiec 2019 - 17:03

Część na forum na pewno znajdziesz kogoś kto ciebie zrozumie .Ja również na początku nie byłem pewien czy to odpowiednie forum dla mnie, poprostu nie wiedziałem to końca czego szukam byłem w kropce nie dawno miałem próbę samobójcą ,Teraz minęło trochę czasu byłem na rozmowie z przychiatrom zrozumiałem na czym polega mój problem dostałem skierowanie do neurologa okazało się że mam objawy neurologiczne na forum kilka osób mi pomogło dlatego jestem pewien że znajdziesz tu pomoc której szukasz
  • anetag lubi to

#3 anetag

anetag

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 08:07

Na razie nie wiem jak mam tej pomocy tutaj szukać.

#4 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 1534 postów
  • Imię:Daniela

Napisano 03 czerwiec 2019 - 08:35

(...)  Nie byłam jeszcze u lekarza. Ciągle sie nad tym zastanawiam, ale boję się. Nie umiem rozmawiać o swoich problemach. Nawet napisać tutaj mi ciężko o tym.

Nie umiem zaakceptować siebie. Przez co czasami dochodzi do samookaleczeń. Moje zachowanie i brak chęci do czegokolwiek doprowadziły do rozpadu mojego związku. I przez to jeszcze bardziej sie wszystko nasiliło. Nie wiem czy to depresja.  (...)

Nie wiem co zrobić, żeby wyjść do ludzi i korzystać z życia. Jak sobie pomóc i odzyskać miłość.

Aneta, wydaje mi się, że sama możesz sobie nie poradzić. Samookaleczenia nie są dobrym sposobem na problemy. Sama widzisz, że to wszystko zmierza do coraz większych rozterek i pogłębienia problemów ze zdrowiem psychicznym.

Jeżeli czujesz, że nie jesteś w stanie sama podbudować się psychicznie i stanąć na nogi, proponuję wizytę u specjalisty. Im wcześniej, tym lepiej. Nie bój się.

Lekarz, czy psychoterapeuta pomoże Ci się zmierzyć z problemem, wyciszyć objawy, uspokoić psychikę i spojrzeć na wszystko inaczej, realniej, bez lęków i czarnych wizji.

Nie obawiaj się mówić lekarzowi szczerze, co boli i jak się ogólnie czujesz. Gdy boli ząb, to idziesz do stomatologa. Zawsze pomaga. Tak samo jest z naszą psychiką. Nie działa prawidłowo to trzeba sobie pomóc.

Wierzę, że przemyślisz to i zarejestrujesz się w miarę szybko. Szkoda zdrowia - a lato i wakacyjne wrażenia czekają na Ciebie.

A tymczasem pisz tu na forum, wyżal się, wyrzuć z siebie te najgorsze bolączki. Nigdy nie mów o sobie źle, i że do niczego się nie nadajesz. Zobaczysz siebie w innym świetle, tylko zadbaj o to. :)

• molenka, dopołowy i anetag lubią to

#5 Tomek

Tomek

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2008 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 12:17

Tak jak pisze @Daniela2018 lekarz i terapia to podstawa :) Leki pomagaja, ale pamietaj, ze to nie jest tak, ze bierzesz antydepresanty i dzieki temu jestes szczesliwa. Do tego potrzebna jest jeszcze terapia. Nie idz jednak do pierwszego lepszego, bo kiepski terapeuta moze Ci jeszcze bardziej zaszkodzic. Znajdz sobie jakiegos z Twojej okolicy na znanylekarz.pl, poczytaj opinie i na tej podstawie wybierz tego, do ktorego sie umowisz.

• molenka i Robert 78 lubią to

#6 anetag

anetag

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 15:50

Poszukam na pewno. Chciałabym,żeby moje życie inaczej wyglądało. I to jak najszybciej. Tylko sie boje, że nie bbędę wiedziała co powiedzieć lekarzowi i sie otworzyć przed Nim.

#7 Tomek

Tomek

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2008 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 16:09

Spokojnie, to lekarz zadaje pytania ;) Powinno to wygladac tak, ze on Cie zapyta z czym przychodzisz, Ty powiesz jaki masz problem i dalej to powinien juz zadawac same pytania. Tak naprawde to otwierasz sie przed terapeuta, lekarzowi mowisz tylko o objawach i ewentualnie cos o przyczynach, ale nie musisz sie nad tym rozwodzic.

#8 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13723 postów

Napisano 10 czerwiec 2019 - 15:38

Poszukam na pewno. Chciałabym,żeby moje życie inaczej wyglądało. I to jak najszybciej. Tylko sie boje, że nie bbędę wiedziała co powiedzieć lekarzowi i sie otworzyć przed Nim.

Cześć :) Strach przed wizytą u psychiatry odczuwają chyba wszyscy, chociaż po pierwszej wizycie okazuje się, że nie było czego się bać.

Jeśli chcesz, możemy pomóc Ci przygotować się do wizyty - napiszesz sobie wszystko na kartce i odczytasz lekarzowi lub podasz mu tę kartkę i sam to zrobi.

Pierwszych kilka punktów możesz zapisać:

1. permanentne zmęczenie
  2. brak odczuwania radości
  3. utrata zainteresowania czymkolwiek, obojętność
  4. samookaleczanie
  5. brak akceptacji siebie, niska samoocena
  6. smutek po rozpadzie związku

Jak wygląda u Ciebie sprawa snu oraz odżywiania?

giphy.gif