Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

witam mam kilka pytań może ktoś będzie wstanie pomóc

Robert 78

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów
  • Imię:Robert

Napisano 30 maj 2019 - 14:26

Pytanie 1. wczoraj byłem u przychiatry który zaproponował L4 lecz odmówiłem przepisał mi lek o nazwie ValproLEK 300 czy ktoś również bierze taki lek ?. Pytanie 2 Dzisiaj rozmawiałem z pracodawcą który powiedział że uważa że powinienem wsiąść L4 nie wiem ile trwa takie L4 w moim przypadku problem stanowią zaniki pamięci wyniku czego według lekarza nie jestem wstanie pracować i wykonywać pracy podobnie uważa pracodowca . pytanie 3 Obecnie jestem w trakcie robienia badań próbując ustalić przyczynę choroby. Czy ktoś wie ile dni mogę być na takim L4 ? Pytanie 4 Po jakim czasie pracodawca może mnie zwolnić z pracy? Moja sytuacja jest dość skomplikowana byłem dzisiaj u prawnika próbując rozwiązać jeden problem związany z zanikiem pamięci według prawnika nie jestem wstanie myśleć racjonalnie i wykonywać pracy według prawnika nie jestem świadom podjętych decyzji gdyż ich poprostu nie pamiętam dlatego mam pytanie czy przysługuje mi prawo do jakiejś renty ? Na chwilę obecną uważam że myślę racjonalnie sam załatwiam wszystkie sprawy jak badania choć według lekarza i prawnika powinienem mieć z powodu choroby osobę dodatkową która będzie miała kontrolę nad tym co robie mogąc mi doradzić i ewentualnie pomóc według lekarza mój stan choroby się pogarsza i nie jestem świadom swoich poczynań decyzji

Użytkownik Robert 78 edytował ten post 30 maj 2019 - 14:41

#2 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2139 postów
  • Imię:Daniela

Napisano 30 maj 2019 - 15:06

@Robert 78, lekarz i prawnik mają rację. Powinieneś pójść na L4 i leczyć się.

Najdłuższe zwolnienie można wziąć do 180dni (pół roku) - lekarz przedłuża je co jakiś czas, np. na 3-4 miesiące i znowu wizyta i L4 na następne m-ce.

Po 180 dniach można ubiegać się o rentę - złożyć dokumentację medyczną Twojego leczenia do ZUS.

Można też wziąć zasiłek rehabilitacyjny po 180 dniach L4 i nadal leczyć się.

Teraz zajmij się diagnozowaniem, rób badania i proponuję jednak wziąć to zwolnienie. Podczas zwolnienia pracodawca nie może Cię zwolnić.

Osoba towarzysząca u lekarza, czy prawnika jest wskazana ze względu na stan Twego zdrowia - dla Twojego dobra.

Zdrówka życzę!

Poczytaj i daj poczytać komuś z rodziny:

https://www.zadluzen...ehabilitacyjny/

• Isamar i Abigeil lubią to

#3 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów
  • Imię:Robert

Napisano 30 maj 2019 - 15:54

Dziękuję za odpowiedź przeczytałem podany link poproszę w poniedziałek lekarza rodzinnego o L4 a później zobaczę co będzie dalej badania u neurologa mam we wtorek czyli za kilka dni
  • Daniela2018 lubi to