Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nieumiejętność poradzenia sobie z rozstaniem.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 28 maj 2019 - 09:22

Jak zwykle odwieczna dyskusja na temat czy faceci to świnie. Jeden jest świnia, inny nie. Wrzucanie wszystkich do jednego wora to praktyka ludzi karmiących siebie i innych stereotypami, które raczej nie mają racji bytu podobnie jak mity, że faceci nie zamykają klapy od sedesu, sikaja na ścianę, rozrzucaja skarpetki i nie rozrozniaja kolorów. 

Bądźcie silnymi ludźmi. 

Siła to dobroć dla siebie i innych. 

#22 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 292 postów
  • Imię:Magda

Napisano 28 maj 2019 - 10:27

Jak już wielokrotnie napisałam, nie miałam na celu obrażania facetów czy stwierdzenia że to "świnie", tylko stwierdzenia prostego faktu, że z natury są poligamiczni. Owszem, są zdolni do zachowań monogamicznych, ale to jest wybór. Oraz w pierwszej wypowiedzi skupiłam się niepotrzebnie na samych facetach, co dało wam mylne wrażenie, że uważam, że kobiety są ZAWSZE monogamiczne a faceci NIGDY. To moja ostatnia wypowiedź w tym wątku, możecie ujadać na mnie dalej przypisując mi kolejne myśli, których nie miałam zamiaru wyrazić. :)

Użytkownik SmacznyKeksik edytował ten post 28 maj 2019 - 10:28

#23 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5043 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 28 maj 2019 - 13:31

@SmacznyKeksik

Ja mam takie samo zdanie na temat poli :).

• SmacznyKeksik lubi to

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#24 Isamar

Isamar

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 112 postów

Napisano 28 maj 2019 - 14:11

Jak już wielokrotnie napisałam, nie miałam na celu obrażania facetów czy stwierdzenia że to "świnie", tylko stwierdzenia prostego faktu, że z natury są poligamiczni. Owszem, są zdolni do zachowań monogamicznych, ale to jest wybór. 

Ja się w pełni z tym zgadzam. Odnośnie obu płci. Spędzenie życia z jednym partnerem jest wyborem, który ma bardzo wiele zalet, ale wymaga również wielu wyrzeczeń. 

Użytkownik Isamar edytował ten post 28 maj 2019 - 14:13

• Complicated_85 lubi to

#25 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 28 maj 2019 - 14:19

Spędzenie życia z jednym partnerem jest wyborem, który ma ogromnie dużo zalet, ale wymaga również wielu wyrzeczeń. 

Dobrowolnemu, świadomemu wyborowi powodowanemu uczuciem nie powinno towarzyszyć poczucie straty, a zatem nie może być mowy o wyrzeczeniach. To jest naturalna sprawa, a nie za karę. Piszę to na podstawie własnych odczuć i doświadczeń, no ale ja jestem idealistą i nie nadaję się do istnienia we współczesnym społeczeństwie. 

Bądźcie silnymi ludźmi. 

Siła to dobroć dla siebie i innych. 

#26 KrzysztofBne

KrzysztofBne

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 37 postów
  • Imię:MichalBNE

Napisano 29 maj 2019 - 02:06

Sami lekarze, medrcy i folizofowie.

• Matterhorn lubi to

#27 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2319 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 29 maj 2019 - 07:12

@KrzysztofBne myślę, że sporo rzeczy mowimy tu na bazie własnych doświadczeń. Jedni wrzucają wszystkich do jednego worka jak leci, a inni dbają o to, by ten worek trochę uchylic i przytaczają "wyjątki".

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#28 Matterhorn

Matterhorn

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 269 postów

Napisano 29 maj 2019 - 09:17

@SmacznyKeksik tylko winny się tłumaczy,więc nie tłumacz się.Co do mono i poligamii pełna zgoda.Kobiety nie zawsze są monogamiczne. W dzisiejszych czasach występuję coś takiego jak hipergamia kobiet...

Mając tylko jedną kobietę w życiu nie chciałbym być z nią do końca życia,ale na zdradę nie pozwoliłby mi wyrzuty sumienia,biorąc pod uwagę,że to by się w burdelu skończyło.

#29 Aleks-andra

Aleks-andra

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 41 postów
  • Imię:Ola

Napisano 29 maj 2019 - 17:35

Zabrzmiało to trochę jakby, znudził ci się, ale ten drugi wcale jakiś fajniejszy nie jest i zatęskniłaś do pierwszego. Lepiej obu dać spokój, znaleźć sobie trzeciego i już nie lecieć do innego, jak tylko chuć poczujesz. Takie jest moje zdanie. Zdrady się nie wybacza.

#30 Isabella88

Isabella88

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Imię:Isabella

Napisano 30 maj 2019 - 20:35

Chwast, odrzucenie to jedno z najtrudniejszych emocji. Zafundowalas temu komus dokladnie to co sama teraz czujesz. Otuchy nie dodam bo takie zagrywki uwazam za totalnie niedojrzale gownarskie itp
Przelknij i dorosnij. Boli, ma bolec, ta osoba czula lub czuje dokladnie to samo.
Czytam i wiecie co? Byc z 1 osoba, nie zdradzac to dojrzala decyzja. Nie filozofia, ani styl bycia, zycia itp. Jedni sa dojrzali inni nie, jeden potrzebuje 40lat by zrozumiec inny 20, niektorzy nie zrozumieja nigdy. Nie widze w tym rozroznienia na plec wiek rase czy kolor skory. Predzej wychowanie i srpdowisko-nasi wychowawcy/opiekunowie czy rodzice, sa.odpowoedzialni za nasz rozwoj emocjonalny ;)
  • dopołowy i Isamar lubią to