Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

witam jestem nowy

jestem nowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów
  • Imię:Robert

Napisano 11 maj 2019 - 20:55

Długo zastanawiałem się czy wokule coś napisać . Jestem osobą która przeważnie trzyma sie na uboczu co nie oznacza że nie mam znajomych bo mam i to kilku .Jednak nikt nie wie że kilkanaście dni wcześniej próbowałem popełnić samobójstwo konkretnie połknąłem większą ilość leków . Które lekarz przepisał mojej mamie chorującej na schizofrenie mieszając je z lekami na sennymi. Dlaczego chciałem popełnić samobójstwo z kilku powodów główny choruje na depresję prawie dwadzieścia pięć lat ostatnio moja mama przestała brać leki jej stan choroby pogorszył się ,a ja zrozumiałem że tracę kontrolę nad racjonalnym myśleniem pojawiły się urojenia utraty pamięci zacząłem mieszać fragmenty swojego życia łącząc niektóre historię w całość myląc nie tylko dni ale i lata łącząc wszystko w jedno.Kilka osób zwróciło mi uwagę że mylę fakty dotyczące niektórych wydarzeń , stopniowo zacząłem uświadamiać sobie że jestem chory sądziłem że mam objawy schizofrenii mając bliską osobę która choruje na schizofrenie wiem co mnie czeka dlatego podjąłem decyzję na pisałem list wyjaśniający dlaczego postanowiłem tak a nie inaczej dokładnie zaplanowałem każdy szczegół swojego ostatniego dnia ,lecz nie przewidziałem że w czasie brania tabletek zadzwoni mój ojciec prosząc żebym szybko wrócił do domu przez telefon powiedział że mama Ma kolejny atak a on nie wie co ma zrobić , nie wiem jak ale będąc pół przytomnym dodarlem do domu pomogłem ojcu przez cały dzień miałem problemy żołądkowe praktycznie nie wychodziłem z ubikacji. Obecnie jestem zapisany na wizytę i przychiatry byłem u lekarza rodzinnego któremu powiedzialem o problemach pamięcią pomijając jeden szczegół próbę samobójcą , dostałem skierowanie to neurologa będę miał robioną tomografię głowy dodatkowo inne padania z tego co mi powiedział wszystkie objawy są neurologiczne jestem przerażony chciałbym zaufać rodzinie powiedzieć o problemach z pamięcią że podejrzewam że ma schizofrenie ale boję się jaka będzie reakcja.

#2 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2546 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 11 maj 2019 - 21:00

@Robert 78 cześć. Bardzo dobrze zrobiłeś, że zapisałes się na wizytę u psychiatry. Musisz z pewnością odzyskać chociaż względna równowagę, by jakkolwiek funkcjonować.
Kiedy masz wizytę u neurologa, tomografię itd.? To jakieś odległe terminy?

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#3 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów

Napisano 11 maj 2019 - 21:07

29 maj przychiatra najbliższy termin , pozostałe padania dobiero będę ustalał kilka razy dzwoniłem niestety zawsze był zajęty numer telefonu muszę jechać osobiście ustalić termin w poniedziałek będę miał popierana krew w przychodni
Lekarz rodzinny zlecił wykonanie kilku badań

#4 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2546 postów

Napisano 11 maj 2019 - 21:47

@Robert 78 oby szybko minęło do wizyty u psychiatry.
Daj znać, jak już będą jakieś wyniki.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#5 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów

Napisano 12 maj 2019 - 12:03

Jak otrzymam wyniki napiszę mam nadzieję że tomografia głowy coś wykaże . Jeżeli jednak okaże się że to początek schizofreni to będzie ciężko każdego dnia widzę jak postępuje choroba .Na chwilę obecną wszystko jest w miarę możliwości kontroluje co robię , chyba że mam luki w pamięci o których nie wiem. kilka razy miałem trudności ze zrozumieniem co się dzieje poznawałem gdzie jestem pochodzę z małej miejscowości ale nie wiedziałem dlaczego jestem w tym miejscu dodatkowo często nie potrafię przypomnieć sobie o czym była dana rozmowa lub kim jest osoba z którą właśnie rozmawiałem dlatego będę miał robioną tomografię głowy

#6 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2546 postów

Napisano 12 maj 2019 - 12:10

@Robert 78 ale chyba da się dobrać leki, by człowiek mógł funkcjonalność z taką choroba?

#7 obblock

obblock

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 381 postów
  • Gadu-Gadu:60530561

Napisano 13 maj 2019 - 09:22

Cześć :) Myślę, że trzeba działać, dobrze zrobiłeś, że szukasz pomocy, sądzę, że da się to zatrzymać. Trzymam za Ciebie mocno kciuki i wierzę, że się poukłada ;) dawaj znać co u Ciebie.

#8 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów

Napisano 13 maj 2019 - 14:33

Byłem w przychodni najbliższy wolny termin lipiec 2020r . Zastanawiam się na co idą moje składki z NFZ . skoro i tak wszystkie badania muszę robić prywatnie
Chodzi mi o badania u neurologa
Na chwilę obecną jeszcze w miarę możliwości funkcjonuje postanowiłem sprzedać mieszkanie spłacić kredyt inne zobowiązania . Jutro mam spotkanie z prawnikiem muszę się zorientować jak zabezpieczyć rodzinę . Widzę że mój stan przychiczny się pogarsza . Ostatniego czego pragnę to żeby rodzina miała problemy , wolę uregulować należność za nim choroba mi to uniemożliwi jestem singlem jedynym właścicielem mieszkania .Obecnie mieszkam z rodzicami .Moja matka wymaga całodobowej opieki jak już wcześniej napisałem choruje na schizofrenie ma kilka ataków choroby w miesiącu

#9 wiewiorek

wiewiorek

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Imię:x

Napisano 15 maj 2019 - 20:12

Skąd ja znam te kolejki do lekarzy.. chodząc prywatnie myślę że inaczej przykładają uwage na pacjeta.. lekarze to temat rzeka.. trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze, i daj znać co u ciebie

#10 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów

Napisano 18 maj 2019 - 12:16

Dzisiaj odważyłem się na szczerą rozmowę z ojcem. Powiedziałem o moich problemach o wizycie u przychiatry o badaniach u neurologa o moich zanikach pamięci o moich urojeniach .Mina ojca mówiła wszystko doskonale wie co oznacza schizofrenia powiedział że zapłaci za badanie u neurologa jak to ujął muszę mieć zrobione jak najszybciej wszystkie badania a później będziemy myśleć co dalej. Obecnie ojciec godzinę siedzi na kanapie a ja siedzę w drugim pokoju. Wiem że potrzebuje trochę czasu żeby poukładać myśli i wiem że dzisiaj będę miał jeszcze jedną rozmowę gdy emocje opadną staram się uspokoić co nie jest łatwe czuję przypływ adrenaliny nie mogę znaleźć sobie miejsca
  • molenka lubi to

#11 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2546 postów

Napisano 18 maj 2019 - 12:29

@Robert 78 i bardzo dobrze, że odważyłes się powiedzieć o wszystkim ojcu. Cieszę się też, że zareagował tak, a nie inaczej. Mam nadzieję, że się szybko uspokoisz i ruszysz z badaniami! ;)

#12 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8228 postów
  • Imię:Willow

Napisano 18 maj 2019 - 13:32

Witaj Robert. Bardzo ciężką masz sytuację. Współczuję. Mimo wszystko radzisz sobie świetnie. Poza tym rozumiesz co się dzieje, wiesz, że potrzebujesz leczenia i dobrego specjalisty. Nie zaprzeczasz, że jesteś chory.

Jeśli mogę coś doradzić, to w rozmowie z psychiatrą nie ukrywaj próby samobójczej. Powiedz o wszystkich swoich problemach, zanikach pamięci i dezorientacji. No i gdyby padła propozycja szpitala to raczej nie odmawiaj. Na oddziale łatwiej o konsultacje neurologiczne. Być może nawet zrobią TK czy MRI. 

Czy rodzice mają opiekę z MOPSu? Bo taka pomoc się Wam należy. 

Pozdrawiam Cię serdecznie, i życzę aby sprawy ułożyły się pomyślnie.

• molenka lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#13 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów

Napisano 18 maj 2019 - 15:28

Jeżeli chodzi o pytanie o MOPS ? Koszystam z pomocy MOPS w sprawie mojej mamy która choruje na schizofrenie pielęgniarka sprawdza stan choroby mojej mamy który na dzień dzisiejszy bardzo się pogorszył i wymaga leczenia w szpitalu właśnie czekamy na wyznaczenie terminu sprawy w sądzie .Nie dawno miałem rozmowę w pielęgniarką środowiskową powiedziałem o moich zanikach pamięci o urojeniach . Pielęgniarka wysłuchała i zaproponowała zrobienia badań u neurologa i wizytę u przychiatry . Muszę przyznać że zachowała się bardzo profesjonalnie poprosiła jedynie żeby informować ją o wynikach badań a po rozmowie z przychiatrom o kontakt i umówienie się na kolejną rozmowę . Pamiętam dokładnie całą rozmowę co jest trochę dziwne bo mam liczne zaniki pamięci i czasem nie poznaje sąsiadów lub nagle orientuje się że nie wiem dlaczego jestem w danym miejscu stojąc i próbując zrozumieć co się dzieje. dlatego właśnie muszę zrobić badania neurologiczne pielęgniarka pytała czy miałem może wypadek samochodowy lub coś podobnego co by mogło wyjaśnić sprawę i to mnie wkurza najbardziej ja pamiętam tą rozmowę pamiętam że trzy tygodnie wcześniej chciałem popełnić samobójstwo bojąc się że choruje na schizofrenie a nie pamiętam ostatnich sześciu miesięcy dlatego podejrzewam że na chwilę obecną mój umysł że tak napiszę funkcjonuje w miarę dobrze ale nie wiem czy jutro będę miał świadomość własnej choroby . dlatego miałem dzisiaj rozmowę z ojcem żeby miał świadomość i mógł zrozumieć moje dziwne zachowanie
Wiem że jestem chory mam świadomość że tracę kontrolę zauważyłem że nie wiem czy dobrze napisałem zdanie chodzi mi o błędy ortograficzne czasem widzę przedmiot i potrzebuje trochę czasu żeby przypomnieć sobie jego nazwę podobnie sprawa wygląda jak piszę jakieś zdanie więc może nie mam schizofreni może badania neurologiczne wyjaśnia co się dzieje w mojej głowie

#14 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8228 postów

Napisano 18 maj 2019 - 19:34

Robert to co piszesz faktycznie brzmi dziwnie. Tzn, objawy, które masz. To mógł być wypadek komunikacyjny o którym nie pamiętasz, bo miałeś wstrząśnienie mózgu. To może być choroba. Porozmawiaj z lekarzem. Może też dla siebie, spróbuj prowadzić dziennik aktywności. W trudnych chwilach będziesz mógł do niego zajrzeć i przypomnieć sobie co nieco. I być może złagodzi nieco stres związany z niepamięcią.

Dołączona grafika

#15 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów

Napisano 19 maj 2019 - 10:17

Rollercoaster rollercoaster rollercoaster tak w skrócie można opisać ostatnie dni . Staram się myśleć racjonalnie wiem że jestem chory dlatego podjąłem kilka decyzji między innymi sprzedaje mieszkanie żeby spłacić kredyt i inne zobowiązania finansowe .Moja sytuacja jest o tyle dobra że jestem singlem i obecnie mieszkam u rodziców dzięki czemu będę wstanie odłożyć cześć pieniędzy na konto obecnie muszę myśleć racjonalnie kierownik kilka razy informował mnie że nie byłem w pracy co jest dość niepokojące bo chodzi o poprzedni tydzień który sądziłem że pamiętam.a wynika że nie to końca jestem świadomy co robię .Co oznacza że mam jakby objawy rozdwojenia osobowości lub mój mózg nie działa prawidłowo dlatego trzy razy napisałem rollercoaster dzięki czemu każdy wie co czuje każdego dnia próbując zrozumieć co się to cholery dzieje
Nie wspominając już o licznych telefonach między innymi z administracji mieszkaniowej dzięki czemu wiem że nie opłacam mieszkania przez ostatnie miesiące dodatkowo wyłączono prąd no i znalazłem nie otwartą korespondencję co oznacza że pamiętam bardzo dużo a jednocześnie nie pamiętam dużo normalnie rollercoaster na całego

#16 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8228 postów

Napisano 20 maj 2019 - 12:53

Spróbuj z dziennikiem aktywności. Zapisuj wszystko każdego dnia. Wpisuj daty i godziny. Zorientujesz się kiedy masz luki w pamięci. Być może to ułatwi znalezienie przyczyny.

• molenka lubi to
Dołączona grafika

#17 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów

Napisano 20 maj 2019 - 18:41

Jeżeli chodzi o dziennik z informacją co w danym dniu robię mam już taki dziennik żeby było zabawnie pamiętam że go mam pamiętam wiele np poprzedniom rozmowę z ojcem na temat problemów z pamięcią ale nie pamiętam wszystkiego co mówiłem wczasie naszej rozmowy pamiętam również że piszę na forum pamiętam wiele wydarzeń że swojego życia. Niestety nie pamiętam co robiłem tydzień wcześniej wygląda to tak jakbym miał dostęp do części wspomnień jakby mój mózg blokował niektóre wspomnienia. dzisiaj ojciec powiedział że muszę zrobić badania neurologiczne jak najszybciej ale teraz nie jestem już pewien czy ta rozmowa była dzisiaj czy parę dni wcześniej tak naprawdę nie jestem już niczego pewien

#18 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8228 postów

Napisano 21 maj 2019 - 10:33

Te badania to fakt. Najszybciej jak się da. I psychiatryczne i neurologiczne. 

A dziennik prowadź. Jeśli same informacje typu jadłem, piłem to za mało to wpisuj tam też krótko kogo spotkałeś/ gdzie byłeś i czego dotyczyła rozmowa. Np. Spotkałem w Tesco Jacka. Jego żona spodziewa się dziecka w grudniu. W jednym zdaniu masz wiele informacji. Byłeś na zakupach. Spotkałeś kolegę. Kolega ma żonę i oczekują narodzin dziecka.  W grudniu.

Dołączona grafika

#19 Miki 58

Miki 58

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Mirosława

Napisano 21 maj 2019 - 14:16

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum. 

• Robert 78 lubi to

#20 Robert 78

Robert 78

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów

Napisano 21 maj 2019 - 19:38

Witam na forum Miki 58