Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Witam Wszystkich

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hoffmanp

Hoffmanp

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 8 postów
  • Imię:Paula

Napisano 11 maj 2019 - 15:33

Witam Wszystkich,
Mam 21 lat i choruję na depresję lękową. Na co dzień... No właśnie 😉 na co dzień głównie staram się ukrywać przed światem,ludźmi itd. Nie poszłam w tym roku na studia (przez co czuje się gorsza od innych i za każdym razem obwiniam się i nienawidzę coraz bardziej) Poza tym leczę się: chodzę do psychiatry,biorę leki. (Czy pomaga trudno mi na te chwile ocenić,ale skłonna jestem do powiedzenia,ze nie).
Poza tym mam tez natręctwa (głównie na tle czystości),jestem bardzo drażliwą osobą. Od paru dni prześladuje mnie myśl,ze ten koszmar nigdy się nie skończy...
Czy ktoś z użytkowników choruje na depresję lękową? Chciałby porozmawiać?

Pozdrawiam

#2 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2139 postów
  • Imię:Daniela

Napisano 11 maj 2019 - 17:22

@Hoffmanp

Paula, witaj! Znajdziesz na tym forum wiele osób zmagających się z depresją, nerwicą lękową  i natręctwami.  Depresji bardzo często towarzyszy lęk, bo człowiek znajduje się w dziwnym nienaturalnym stanie, z bardzo obniżonym nastrojem i podłym samopoczuciem. Świat widzi w „zniekształconym” obrazie i wszystko obok nas jest inne – stąd pojawia się lęk, m.in. lęk o zdrowie i o przyszłość, zamartwianie się.  

Dobrze, że jesteś już w trakcie leczenia farmakologicznego. Po pewnym czasie poczujesz się lepiej. Początki leczenia bywają trudne, ale z czasem nastąpi poprawa. Bądź cierpliwa. Leki nie od razu działają, trzeba trochę czasu, by stopniowo odczuć ich pozytywne działanie.

Studia rozpoczniesz, jak odzyskasz formę i staniesz na nogi – zobaczysz świat w innym, radośniejszym świetle.

Na temat natręctw niewiele wiem, więc poczekaj może ktoś się odezwie i znajdziesz kompana do rozmów i wymiany doświadczeń.

Tymczasem pisz tutaj na forum, rozejrzyj się po wątkach, które Cię zainteresują, poczytaj i pisz o swych problemach i niepokojach.

Tutaj każdy Cię zrozumie i wesprze.

• Willow47 lubi to

#3 Premi94

Premi94

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 150 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 maj 2019 - 17:56

Cześć. 😀Akurat u mnie nie stwierdzono niczego konkretnego raczej jest to zbiór różnych problemów:poczucie niepelnowartosciowosc, wstyd, lęk, poczucie porażki. Nie będę Ci pisał żebyś nie czuła się gorsza bo sam to przezywalem i przeżywam. Jeśli chcesz pogadać to napisz 😜 a co do tych studiów. Wiadomo jak się ma poczucie że się odstaje od rówieśników to nie jest miłe. Co mogę powiedzieć na koniec? Pomimo że masz kłopoty to nie jest koniec. Ja zawsze sobie tak powtarzam że jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa.

#4 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2552 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 11 maj 2019 - 18:27

@Hoffmanp witaj na forum! :)
W od jak dawna bierzesz leki i chodzisz do lekarza? Bo leki działają z opóźnieniem, ale zapewne to już wiesz. ;)

Z pewnością spotkasz się tutaj ze zrozumieniem, jakiego potrzebujesz, rozgość się. ;)

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#5 Hoffmanp

Hoffmanp

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 11 maj 2019 - 20:18

Bardzo dziękuję Wszystkim za odpowiedzi :)
Naprawdę dobrze poczuć,ze jest gdzies miejsce,gdzie człowiek jest rozumiany :)
@WhiteBlankPage
-do lekarza chodzę od 6 miesięcy i od tego czasu biorę leki.

#6 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2552 postów

Napisano 11 maj 2019 - 20:25

@Hoffmanp i w ogóle nie widać żadnej poprawy?

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#7 Hoffmanp

Hoffmanp

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 11 maj 2019 - 20:29

@WhiteBlankPage
Coś tam ruszyło,ale niewiele. Wiem,ze nie mogę się spodziewać od razu wielkich zmian. Ale taka już po prostu jestem,ze za dużo wymagam od siebie ;€

#8 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2552 postów

Napisano 11 maj 2019 - 20:42

@Hoffmanp a co lekarz na to, że poprawa jest dosłownie minimalna?

#9 Hoffmanp

Hoffmanp

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 11 maj 2019 - 20:50

@WhiteBlankPage
No właśnie... podejście lekarza jest dla mnie dziwne.
Jest to juz któraś wizyta z rzędu,na której mówię wprost,ze za wiele się nie zmieniło,czasami mam dni,w których jest gorzej. Ale lekarz każe mi brać cały czas te same leki,niczego nie zmienia i każe czekać. Zastanawiam się nad zmianą lekarza.

#10 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2552 postów

Napisano 11 maj 2019 - 20:56

A lekarz określił, jak długo masz je brac, żeby była widoczna poprawa? Jakie leki bierzesz i w jakiej dawce?

#11 Hoffmanp

Hoffmanp

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 11 maj 2019 - 21:05

@WhiteBlankPage
Psychiatra powiedziała,ze lek będę brać co najmniej przez rok. A biorę: Xetanor 20mg

#12 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2552 postów

Napisano 11 maj 2019 - 21:11

@Hoffmanp no ale chyba nie dopiero po roku spodziewa się poprawy...?

#13 Tomek

Tomek

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2094 postów

Napisano 11 maj 2019 - 21:13

@Hoffmanp Zmien lekarza, bo to jakis zart, ze juz ktorys raz z kolei zglaszasz, ze nic, a ten uparcie kaze Ci brac to samo w tej samej dawce.

#14 Hoffmanp

Hoffmanp

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 11 maj 2019 - 21:23

@WhiteBlankPage
:))) nie wiem,ale zaczyna mnie to powoli denerwować. Mi jest ogólnie bardzo ciężko komuś zaufać i jeżeli ja już do tego psychiatry poszłam i to sama z siebie to naprawdę musze mu ufać... i teraz tak trochę widze,ze lekceważy to,co ja do niej mówię. Niedługo mam wizytę i powiem jeszcze raz,ze przykro mi,ale nic mi nie pomaga. A naprawdę wierz mi,ze ten stan trwa u mnie tak długo,ze sama mam dość. Nie mogę iść do szkoły,nie mogę spotykać się ze znajomymi,unikam wszystkiego,bo choroba uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Mam dość,jestem zmęczona. Jeżeli nadal będzie ignorować moje sygnały,ze jest nie tak to poszukam kogoś,kto mnie wysłucha...
@Tomek
Zgłaszałam tez wiele innych rzeczy,ale... również nie zostałam wysłuchana...

#15 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2552 postów

Napisano 11 maj 2019 - 21:24

@Hoffmanp zapisz się od razu do kogoś innego, a do niej nie idź nawet na kolejną wizytę, nie ma sensu, naprawdę. Lekarz nie ma poważnego podejścia do Ciebie nawet.

#16 Hoffmanp

Hoffmanp

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 11 maj 2019 - 21:29

@WhiteBlankPage
Może masz racje... jutro kogoś poszukam. Dzięki ;)

#17 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2552 postów

Napisano 11 maj 2019 - 21:32

@Hoffmanp super, daj znać jak kogoś znajdziesz! ;)

#18 Hoffmanp

Hoffmanp

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 11 maj 2019 - 21:32

@WhiteBlankPage
Jasne ;)