Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Twój Wybór

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów
  • Gadu-Gadu:45760731
  • Imię:Szymon

Napisano 03 maj 2019 - 22:06

Należy a raczej powinno się zadać sobie pytanie jak by to było odczuwać dobro bez wcześniejszego doznania zła.

Prosta definicja:Nie mam prawa stwierdzić o ciemności gdy nigdy nie doswiadczylem światła. Całe życie żyjąc w chaosie, ład jawi się jako błąd w systemie, skąd wiem że cisza to cisza żyjąc ciągle w huku?

Jak doznać pozytywnego uczucia nie mając doswiadczenia w konfrontacji go z uczuciem negatywnym? Skąd wiesz że zło jest przeciwstawne dobru gdy nigdy nie doswiadczyles owego dobra?

Jawi się więc pytanie : Czy dobro miało by sens bez istnienia przeciwnika jakim jest zło? Nie przeciwnika a raczej zfochowanego brata.

Wyobraź sobie że kochasz nie mając pojęcia czym jest nienawiść, czy z tak wielką determinacją chronił byś swoją ukochaną osobę przed złem tego świata tak naprawdę nie mając pojęcia czym jest zło?

Wizja biblijnego raju okazuje się farsą.
Widuje się wizję raju jako sielanke na łonie natury gdzie szczęśliwa rodzina żyje w cudownej idylli w zgodzie z naturą i wszelkimi zwierzętami.
Widzialem obrazek jak podczas pikniku dzieci glaskaja lwa.
Więc lwu siła w raju juz jest zbędna? Juz nie potrzebuje kłów, szponów i zabojczego wzroku? Tak zwany nieunikniony dyktat raju sprawi że lew juz nie będzie królem dżungli?

Wspolczujac sam sobie dochodzę do smutnego wniosku że dobro nie ma prawa istnieć bez zła. Przecież jakby wszyscy wszem i wobec się kochali to stało by się to nudne, desperacko oklepane.

Wychodzi na to że dobro bez zła nie zaistnieje, naturalnym środowiskiem czlowieka jest dryfowanie po między czarnym a białym.

Powyższe narzuca kłam teorii istniena raju i innych "doskonalych" światów.
Model egzystencji jakim jest ludzkość sugeruje a nawet poważnie zakłada że nie jest dane nam pojąć struktury bytu innej cywilizacji np pozaziemskiej.

Ja osobiście nie umiem sobie wyobrazić czy pojąć tym marnym rozumem świata ludzi bez dobra i zła.
To byłby jakiś nieogarnialny matrix.
Tak jakby kosmos karmił się ziemią, karmił się ludzkimi emocjami. Cała planeta rozblyskuje czerwonymi i zielonymi punktami bo to nasze wiecznie wytwarzane emocje, dobre i złe i tym wszystkim posila się coś lub ktoś poza ziemią i naszymi umyslami.

Nawet jak nas odwiedziła cywilizacja poza ziemska to my przecież byśmy nie rozpoznali co to jest.
Dla człowieka żywot bez miłości nie istnieje więc wszystko inne także.

#2 Nezuuu

Nezuuu

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 169 postów

Napisano 03 maj 2019 - 22:17

To raczej oczywiste, że musi istnieć dobro i zło. Żeby człowiek mógł odróżnić, co jest dobre a co złe - używając własnego sumienia.
I myśle, że są na świecie osoby, które nigdy nie otrzymały miłości, nie potrzebują tego uczucia i żyją.

#3 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów

Napisano 03 maj 2019 - 22:23

To raczej oczywiste, że musi istnieć dobro i zło. Żeby człowiek mógł odróżnić, co jest dobre a co złe - używając własnego sumienia.
I myśle, że są na świecie osoby, które nigdy nie otrzymały miłości, nie potrzebują tego uczucia i żyją.

Jak człowiek nie potrzebuje miłości to karmi się, żyje złem. I nikt mi nie powie ze jest inaczej.
Nie krzywdził bym gdybym nie miał swiadomosci że ofiara cierpi i itp.

#4 Nezuuu

Nezuuu

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 169 postów

Napisano 03 maj 2019 - 22:26

Jak człowiek nie potrzebuje miłości to karmi się, żyje złem. I nikt mi nie powie ze jest inaczej.
Nie krzywdził bym gdybym nie miał swiadomosci że ofiara cierpi i itp.

Może żyć pasja.

#5 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów

Napisano 03 maj 2019 - 22:30

Jaką pasją gdy nie przyswieca miłość lub nienawiść? Nie rozumiem.
Nic nie zbije tych argumentów, dosłownie nikt i nic.

#6 Nezuuu

Nezuuu

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 169 postów

Napisano 03 maj 2019 - 22:40

Jaką pasją gdy nie przyswieca miłość lub nienawiść? Nie rozumiem.
Nic nie zbije tych argumentów, dosłownie nikt i nic.

TY MASZ SWOJE ZDANIE JA SWOJE - możesz to uszanować ;)

#7 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów

Napisano 03 maj 2019 - 22:52

TY MASZ SWOJE ZDANIE JA SWOJE - możesz to uszanować ;)

Jasne że szanuje.
Ale jesteś prosta w rozkmince jak dojareczka. Po prostu czujesz się samotna i szalenie pragniesz miłości stąd twoje manifesty.
Te twoje pragnienie miłości jest nawet sexy

#8 Nezuuu

Nezuuu

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 169 postów

Napisano 03 maj 2019 - 23:08

Jasne że szanuje.
Ale jesteś prosta w rozkmince jak dojareczka. Po prostu czujesz się samotna i szalenie pragniesz miłości stąd twoje manifesty.
Te twoje pragnienie miłości jest nawet sexy

Typie co ty właśnie napisałeś to ja nie wiem. Akurat miłości i pasji mi w życiu nie brakuje i pisząc moja wypowiedz nie miałam na mysli siebie. Bo jestem w szczęśliwym związku i ogólnie w życiu się spełniam ;)

#9 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów

Napisano 03 maj 2019 - 23:11

Mimo wszystko błądzisz w zeznaniach he he

#10 Nezuuu

Nezuuu

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 169 postów

Napisano 03 maj 2019 - 23:14

Mimo wszystko błądzisz w zeznaniach he he

Pisząc moją wypowiedz miałam na mysli osoby, które np. Doznały w życiu jakiejś krzywdy od małego - np były bite przez ojca pijaka. Taka osoba z automatu odrzuca miłość i w sumie to raczej nie wie czym ona jest. Dlatego może żyć innym uczuciem. Myśle, że większość takich osób nie będzie się karmiła złem, którego doświadczyła.

#11 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów

Napisano 03 maj 2019 - 23:16

Pisząc moją wypowiedz miałam na mysli osoby, które np. Doznały w życiu jakiejś krzywdy od małego - np były bite przez ojca pijaka. Taka osoba z automatu odrzuca miłość i w sumie to raczej nie wie czym ona jest. Dlatego może żyć innym uczuciem. Myśle, że większość takich osób nie będzie się karmiła złem, którego doświadczyła.

Więc żyje w pustce? To raczej nie zycie.

#12 Nezuuu

Nezuuu

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 169 postów

Napisano 03 maj 2019 - 23:18

Dlaczego w pustce?
Może się zająć spełnieniem zawodowym i odczuwać przyjaźń.

#13 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów

Napisano 03 maj 2019 - 23:21

Spokój ducha pozwala by działać. Czlowiek nie przerwanie dąży do spokoju ducha. Spokój ducha wygenerować mogą tylko uczucia wyższe. to proste

#14 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2139 postów
  • Imię:Daniela

Napisano 15 maj 2019 - 09:40

Nie musisz mieć idealnego dzieciństwa, by być szczęśliwym człowiekiem.

web3-woman-case-travel-journey-flowers-p

Nie jesteś odpowiedzialny za swoje dzieciństwo, ale jesteś odpowiedzialny za to, co z tym doświadczeniem zrobisz i za to, jak wygląda Twoje dzisiaj.

"Większość z nas ma w swojej historii taką kartę, której najchętniej pozbylibyśmy się z talii przy pierwszej lepszej okazji.

Okazji jednak nie ma. I raczej nie będzie. Rozdanie było jedno. Każdy dostał swoją oryginalną talię. Nie tylko z asami, dżokerami czy damami.

Można mówić o różnej skali doświadczeń, o indywidualnych uwarunkowaniach psychicznych, o różnicy temperamentów i wsparciu, którego jedni doświadczają a inni nie. Na pewno nie są to czynniki bez znaczenia.

Ale jest jeszcze jeden czynnik – Twoja decyzja. Możesz zdecydować, że od dziś będziesz szczęśliwy.

Nie warto zaprzeczać krzywdom, które się wydarzyły i skutkom, które czasem na długie lata skomplikowały czyjeś życie.

Warto je za to opłakać. Raz a dobrze. Usiąść i pozwolić sobie na żal, smutek, poczucie krzywdy, złość. Zrozumieć to dziecko, które siedzi w naszym wewnętrznym kącie. A potem pozwolić mu dorosnąć.

Ślady ran zostają, nie ma magicznej gumki, która by je z nas wymazała. Ale nie muszą mieć wpływu na dorosłość.

Nie pozwól, by trudne doświadczenia Cię określały i zdeterminowały Twoje myślenie o sobie. Nie muszą. Nie musisz się przez nie definiować.

Kiepski start nie oznacza niedobiegnięcia do mety z dobrym wynikiem.

Bo przecież źródłem szczęścia nie są rzeczy zewnętrzne, inni ludzie czy to, co nam się przydarza. Twoje szczęście jest w Tobie. Nikt poza Tobą nie może go odnaleźć. Być może jest schowane gdzieś głęboko, w trudno dostępnych zakamarkach. Ale jest. Więc – jak mówi rozchodzący się po internetach obrazek – jeśli chciałbyś być szczęśliwy, to bądź."

Użytkownik Daniela2018 edytował ten post 15 maj 2019 - 09:41

• molenka, beatkaok, Complicated_85 i 1 inna osoba lubią to

#15 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów

Napisano 16 maj 2019 - 11:36

Ave