Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Paplanina kosmetyczno-wizażowa :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

#1 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 01 maj 2019 - 20:05

Wątek zapewne w większej mierze przeznaczony dla Pań, ale może i Panowie będą chcieli o coś zapytać jeżeli chodzi o kosmetyki, a może podzielić się też jakimiś radami. ;)

Chciałabym zacząć od wybielania zębów. Czy ktoś z Was robił to domowymi sposobami, albo gotowymi produktami, a może u dentysty?

Bo dziś w internetach trafiłam na ten produkt i strasznie mnie kusi, żeby kupić :)

https://starsmile.pl...aktywny-wegiel/

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#2 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 1435 postów

Napisano 01 maj 2019 - 20:07

Aktywny węgiel, nie wiem czy konkretnie ten z linka, ale daje efekt. Szwagierka wybielała sobie zęby aktywnym węglem i widać różnicę.

#3 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 01 maj 2019 - 20:08

To w linku to właśnie produkt rzekomo całkowicie naturalny i daje efekty dość szybko. Ja kupiłam sobie tabletki z węglem, myłam tym jakiś czas zęby, ale nie było widać jakichś spektakularnych efektów.

Na temat powyższego produktu są dobre opinie w necie, ale jest dość drogi, bo ceny zaczynają się od 100zł...

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#4 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 1435 postów

Napisano 01 maj 2019 - 20:11

To w linku to właśnie produkt rzekomo całkowicie naturalny i daje efekty dość szybko. Ja kupiłam sobie tabletki z węglem, myłam tym jakiś czas zęby, ale nie było widać jakichś spektakularnych efektów.

Na temat powyższego produktu są dobre opinie w necie, ale jest dość drogi, bo ceny zaczynają się od 100zł...

Spytam Elżbiety jaki dokładnie kupiła.

#5 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 01 maj 2019 - 20:12

@Le Pentrec fajnie, dzięki. :) Jakbyś mógł też się zorientować po jakim czasie widać efekty, to będę wdzięczna. :)

Bo papierosy i hektolitry kawy niezbyt dobrze działają na uzębienie. ;D

#6 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2655 postów

Napisano 01 maj 2019 - 23:13

Wybielić to może i wybieli. Ale ja bym stomatologa najpierw zapytała, czy to zębów nie zniszczy.  Cena 100 zł za śnieżnobiały uśmiech, podczas gdy ceny za wybielanie w gabinetach zaczynają się od ok. ok. 800 zł - jest jakaś podejrzanie niska.

I rzuć te papierochy...

• molenka lubi to
,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#7 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 02 maj 2019 - 06:38

@szmaragd niby zupełnie naturalne składniki, więc... Nie powinno.

Rzucę, rzucę.. kiedyś. :D

#8 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2655 postów

Napisano 02 maj 2019 - 09:13

A po co czekać. Rzuć jak najszybciej. Nie obraź się ale jak słyszę o zębach i paleniu to mi się Bandziorek z ,,Chlopakow do wzięcia'' przypomina... Nie znam palacza, który miałby ładne zęby. A niektórzy jeszcze wyglądają jakby ostatnio w dziecinstwie stomatologa widzieli. I nieraz tłumaczą, że nie chodzą bo ich nie stać. Ale parę stówek co miesiąc puścić z dymem to stać.
,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#9 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 02 maj 2019 - 09:16

@szmaragd ja mam ładne zęby, proste i nie są mocno żółte, więc z tym się nie zgodzę, że nie ma palaczy z ładnymi zębami. :) Chciałabym je trochę wybielić po prostu.

#10 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2655 postów

Napisano 02 maj 2019 - 09:26

Nie napisałam,że nie ma, tylko że ja takich nie znam☺. Mój ojciec np. pali, odkąd pamiętam. Nie ma już naturalnych zębów, ale i te sztuczne już są brzydkie. A to co miał wcześniej,to wstyd mówić...

#11 dopołowy

dopołowy

Weteran forum

• Bywalec
  • 1345 postów

Napisano 02 maj 2019 - 09:27

@WhiteBlankPage nie wiem czy przy paleniu wybielanie ma jakiś sens, może jako stały element pielęgnacji.

Ja płuczę jamę ustną olejem kokosowym, może nie ma jakiejś spektakularnej bieli, ale jest czyściej i mniej mam podrażniane dziąsła podczas normalnego mycia. 

Btw. supko temat :3 jaram się

• molenka lubi to

#12 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 02 maj 2019 - 09:32

@dopołowy tak, jako stały element :)

No ale to samo można powiedzieć o kawie, większość ludzi piję kawę codziennie - musieliby przestać pić wszystko, co kolorowe, by nie było przebarwień. :) 

Po wypłacie skuszę się chyba na ten specyfik :D

#13 dopołowy

dopołowy

Weteran forum

• Bywalec
  • 1345 postów

Napisano 02 maj 2019 - 09:57

Tak czy siak, warto przed wybielaniem pójść do dentysty na kontrolę, przeprowadzenie higienizacji jamy ustnej, zdjęcie kamienia uzupełnienie ewentualnych ubytków. Może nam się wydawać, że wszystko jest super. Ale wybielanie, podrażnia dziąsła, przestrzeń między zębową (może my tam nic nie widzimy, ale może być jakiś kamulec). Jeśli są zdrowe to zapłacisz tylko jak za wizytę. Przed każdym wybielaniem czy domowym czy u dentysty zaleca się wizytę kontrolną. :3 Mój partner miał zalecane, przed jednym antybiotykiem usunięcie kamienia i higienizację jamy ustnej. Niby nic nie było widać, a okazało się, że i ubytek jest i kamień. 

#14 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 02 maj 2019 - 10:55

@dopołowy kamień mam, ubytki jakieś też, muszę się w końcu wybrać ;) Usuwanie kamienia raz w roku jest na NFZ, więc zapłacić nie zapłacę. ;)

Nie chodzę prywatnie do dentysty, nie stać mnie, wolę wydać na coś innego i iśc na kontrolę na NFZ ;) 

#15 dopołowy

dopołowy

Weteran forum

• Bywalec
  • 1345 postów

Napisano 02 maj 2019 - 11:07

No to tym baaardziej :) 

#16 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5163 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 09 maj 2019 - 08:18

Zainspirowana tematem wybielania, skusiłam się póki co nie na proszek z [email protected]WhiteBlankPage, ale na tę pastę:

https://apteline.pl/...utm_medium=feed

Po 2 tygodniach regularnego stosowania jestem zadowolona. Biel oczywiście nie jest do końca zadowalająca, ale jako produkt do codziennego stosowania moim zdaniem godny polecenia. Do tego ma dość przyjemny, miętowy smak.

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#17 Nezuuu

Nezuuu

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 169 postów

Napisano 09 maj 2019 - 10:01

Ja polecam pastę ekodenta. Jest ona z węglem. Ewentualnie warto zainwestować w jakieś paski wybielające ;)

#18 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 09 maj 2019 - 10:52

Ja miałam swego czasu pastę z węglem, ale nie było kompletnie żadnych efektów, więc drugi raz nie kupiłam. Czekam na wypłatę, która wpłynie na konto jutro i zaczynam zakupy :D

#19 Nezuuu

Nezuuu

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 169 postów

Napisano 09 maj 2019 - 21:15

Warto ograniczyć picie kawy i uwaga na cytrusy i papierosy ;)

#20 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 09 maj 2019 - 21:31

@Nezuuu palę i piję hektolitry kawy. :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych