Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -

Ma造 cz這wieczek

depresja wstyd

• Zaloguj si, aby doda odpowied
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8126 post闚
  • Imi:Willow
  • P貫:Kobieta

Napisano 10 czerwiec 2019 - 09:35

Feliksie nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz....

• Feliks lubi to
Do陰czona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#22 Arianne

Arianne

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 2 post闚

Napisano 10 czerwiec 2019 - 14:40

Hej Feliks. Jesteśmy w podobnym wieku i ja również - mimo zaciętej walki o przekonanie samej siebie do polubienia rzeczywistości, w której żyjemy, studiów, dobrej pracy i mnóstwa znajomych oraz członków rodziny, wśród których czułam się jak cień - poległam na każdej linii. Przez wiele lat podobnie jak ty obwiniałam się, wstydziłam swojej aspołeczności i czułam jak nikt. Dopiero w wieku 24 lat trafiłam na kogoś, kto pomógł mi szanować własne uczucia. Pracuję nad sobą bardzo intensywnie od 5 lat i moja percepcja zmieniła się całkowicie. Dziś się nie wstydzę, dziś rozumiem, że tamten świat nigdy nie był dla mnie i będąc "nikim" dla innych, w końcu jestem kimś dla siebie.

Byłam ekstremalnie wykształcona w swoim zawodzie, miałam cv, w którym mogłam wpisywać wysokie stanowiska z różnych krajów Europy. W miejscu z którego pochodzę, ludzie bardzo dobrze mnie znają, w swoim fachu byłam mistrzem. To było niezwykle puste i sztuczne poczucie własnej wartości.

I rzuciłam to wszystko. Rodzina choć po walce to zaakceptowała, to nigdy nie zrozumiała. Teraz mieszkam sama na wsi, robię małe rzeczy i po tylu latach walki z depresją czuję, że naprawdę żyję. Wcześniejsze lata to były dramatyczne próby oszukiwania samej siebie.

Z tego co piszesz, jak dla mnie jesteś zupełnie normalnym, wrażliwym człowiekiem, który trafił w niewłaściwe miejsce na świecie, z którym musi się teraz zmierzyć, żeby dowiedzieć się kim jest.

Te cechy, za które ludzie cię niszczą, są twoimi największymi atutami. Ja pokochałam swoją słabość, swoją niechęć do płytkich spotkań z ludźmi, swoją płaczliwość i chorobliwy nadmiar troski. Pod tym wszystkim znalazłam kogoś wyjątkowego.

Nie odpuszczaj. Trzymam kciuki.

U篡tkownik Arianne edytowa ten post 10 czerwiec 2019 - 14:41

• titanic, Willow47 i Feliks lubi to

#23 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8126 post闚
  • Imi:Willow
  • P貫:Kobieta

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:47

@Arianne codziennie przekonuję się, że liczy się nie kasa a wewnętrzny pokój i zgoda na swoje życie. Znam pułapki korpo, znam smak sukcesu zawodowego. Fajnie. A mimo wszytko grzebiąc w ziemi i "rujnując" japoński manicure czuję się o niebo lepiej :)

Do陰czona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

R闚nie z jednym lub wi瘯sz ilo軼i s堯w kluczowych: depresja, wstyd

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 4

0 u篡tkownik闚, 4 go軼i, 0 anonimowych