Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Triduum Paschalne i nasze zmartwychwstanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 pelniaradosci

pelniaradosci

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 18 kwiecień 2019 - 23:47

To, co dzieje się podczas Wielkanocy jest czymś niesamowitym. Wydaje się, że Wielki Piątek jest wspomnieniem śmierci Chrystusa, ale.. tak naprawdę jest także już uczestnictwem w Jego zmartwychwstaniu. Możemy zacząć żyć na nowo. 
Dlatego święta wielkanocne są najważniejsze ze wszystkich w roku. Doświadczamy tajemnicy Bożego Miłosierdzia, które jest tak niezgłębione, że tajemnicą pozostanie. Dla Boga nie ma nic niemożliwego, On może zgładzić każdy grzech, 
a codzienność zamienić w rzeczywistość pełną cudów. Doświadczam tego szczególnie w sakramencie spowiedzi. Mimo tego, że czasem aż boli, świadomość, że Pan Jezus jest przy Tobie... to fragment tej radości, jakiej pełni doświadczymy tylko w niebie. 
Chrystus oddał za nas swoje życie, aby Ci dać szczęście mimo trudności. Jeśli ofiarujemy Mu swoją ufność, On zdziała wiele w naszych sercach, zwłaszcza w tym pięknym czasie. 
"Jezu, ufam Tobie"- taka krótka modlitwa, a czasem lepsza niż wszelkie hymny, czy litanie.
Życzę Ci właśnie ufności w Miłosierdzie Boże, które może dać Ci nowe życie i wszystko przebaczyć.

#2 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 743 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 06:41

Właśnie jadę do pracy.
Gdyby nie mycie okien (w mieszkaniu rodziców), tłit o majonezie i sezonowe słodycze w markecie, to nawet bym nie zauważył, że zbliżają się Święta.
Tak to już w kapitalizmie jest - słabsze jednostki pracują więcej, przez co na doświadczenie religijne brak im już czasu. W konsekwencji stają się areligijne.

Użytkownik Tawak edytował ten post 19 kwiecień 2019 - 09:40

• hawwa lubi to

#3 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 1162 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 09:31

Nie mój zbawiciel, nie za mnie umarł, więc nie moja religia i nie moje święta.

#4 MichalWawa

MichalWawa

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 442 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 kwiecień 2019 - 09:45

Właśnie jadę do pracy.
Gdyby nie mycie okien (w mieszkaniu rodziców), tłit o majonezie i sezonowe słodycze w markecie, to nawet bym nie zauważył, że zbliżają się Święta.
Tak to już w kapitalizmie jest - słabsze jednostki pracują więcej, przez co na doświadczenie religijne brak im już czasu. W konsekwencji stają się areligijne.

Czy to sa naprawde potrzebne posty? Czujecie potrzebe umniejszenia czyichs potrzeb zwiazanych z wiara? Mowie to jako agnostyk teista i osoba nie praktykujaca zadnej religii, ale jednoczesnie dajaca prawo kazdemu do praktykowania swojej. Po prostu po co sie udzielac w tematach, w ktorych jedyna wartosci dodana Waszej wypowiedzi jest umniejszenie czyichs przekonan...

Użytkownik MichalWawa edytował ten post 19 kwiecień 2019 - 09:48

• molenka, Zaklęta w marmur i Daniela2018 lubią to
God grant me the serenity
to accept the things I cannot change;
courage to change the things I can;
and wisdom to know the difference.

#5 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1162 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 09:54

Czy to sa naprawde potrzebne posty? Czujecie potrzebe umniejszenia czyichs potrzeb zwiazanych z wiara? Mowie to jako agnostyk teista i osoba nie praktykujaca zadnej religii, ale jednoczesnie dajaca prawo kazdemu do praktykowania swojej. Po prostu po co sie udzielac w tematach, w ktorych jedyna wartosci dodana Waszej wypowiedzi jest umniejszenie czyichs przekonan...

Przedstawiłem swoje stanowisko, swoje podejście do tematu. Nie napisałem nic w stylu "boga nie ma, mylisz się, to wszystko pić na wodę". Jak sobie chce ktoś wierzyć to niech sobie wierzy, na zdrówko. I tak samo ja mam prawo nie wierzyć.

#6 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2133 postów
  • Imię:Daniela

Napisano 19 kwiecień 2019 - 10:12

Jak bardzo się mylisz... mimo, że nie wierzysz, to jednak za Ciebie również cierpiał i umarł.

Nie oceniam Twojego światopoglądu. Masz swój... więc omijaj tematy nie dotyczące Ciebie i nie komentuj.

• molenka, Willow47 i MichalWawa lubią to

#7 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 743 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 10:17

Nie umniejszam niczyjej wiary.
Teraz nawet chodzę (nieregularnie) w niedziele do kościoła.
Nie ukrywam jednak, że w Polsce cały czas upowszechnia się teologia sukcesu, która nieobca też była polskiemu papieżowi, szczególnie przed zamachem.
A wedle tej teologii jestem jeszcze gorszy, niż oceniam się samemu. A moja samoocena jest niska.

#8 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1162 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 10:23

Jak bardzo się mylisz... mimo, że nie wierzysz, to jednak za Ciebie również cierpiał i umarł.

Albo Ty się mylisz. Tego nie zweryfikujemy.

#9 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8218 postów
  • Imię:Willow

Napisano 19 kwiecień 2019 - 14:05

Wielkanoc to święto radości. Zwycięstwo życia nad śmiercią. Na Krzyżu Jezus pokonał śmierć i grzech. 

• molenka lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#10 GoodEnough

GoodEnough

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 119 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 15:21

Ja wciąż staram się przeżywać to święto bardziej, niż Boże Narodzenie, ale niestety lata medialnej propagandy robią swoje i ciężko jakoś poczuć to w sobie.

---

Nawet czysto z wyrachowania warto wierzyć. Lepiej się wtedy śpi. Warto wierzyć, że Ktoś tym wszystkim kieruje i nie musimy się lękać nawet w najgorszej sytuacji. Tym bardziej, gdy nie potrafimy wierzyć w samego siebie i swoje możliwości.

• szmaragd i WhiteBlankPage lubią to

Codziennie publikowana jest nowa, poprawiona wersja GoodEnough, twórca prosi o wyrozumiałość wobec błędów w działaniu ;)

You never know if you don't go...

#11 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 743 postów

Napisano 21 kwiecień 2019 - 13:32

Tego właśnie nie wiemy. To kwestia naszego wyznania.

Część chrześcijan uważa, że Jezus Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychstanie dał możliwość zbawienia każdemu człowiekowi.

Ale inni chrześcijanie uważają, że nie każdy może zostać zbawiony. Teologia reformowana ma charakter deterministyczny i bardziej pasuje do mojego oglądu relacji międzyludzkich. Oczywiście problemem jest to, że wedle teologii reformowanej nie za bardzo nadawałbym się do grona zbawionych.

Użytkownik Tawak edytował ten post 21 kwiecień 2019 - 13:34

#12 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2634 postów

Napisano 21 kwiecień 2019 - 14:48

Albo Ty się mylisz. Tego nie zweryfikujemy.

Dziś jeszcze pewności nie mamy. Ale zweryfikujemy, może za parę a może parędziesiąt lat. Choć mi się za bardzo z tą weryfikacją nie spieszy, mimo wszystko. Wierzę jednak, że słowa Chrystusa ,,dzisiaj będziesz ze mną w raju" skierowane były do tych, którzy już dziś odeszli.

• molenka lubi to
,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.