Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Problem nieobecności w pracy

zwolnienie lekarskie odległe terminy do lekarza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czarrrna

Czarrrna

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 15 postów
  • Imię:Karolina

Napisano 12 kwiecień 2019 - 18:51

Proszę o pomoc. Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Przeżywam totalne rozstrojenie nerwowe. Ostatnie dni w pracy tylko ukrywałam łzy. W czwartek wykorzystałam ostatni przysługujący mi dzień urlopu na żądanie. Dzisiaj znowu czułam taką niemoc i rozstrojenie, że po prostu nie wstałam. Marazm i płacz cały dzień. Teraz oprócz tego co przeżywam doszedł jeszcze stres co zrobić z nieusprawiedliwionym dniem w pracy. Gdybym miała pieniądze poszłabym na najbliższy wolny termin do psychiatry, który przy okazji mógłby mi dać zwolnienie. Niestety jestem w czarnej dupie finansowej i muszę liczyć na wizytę na NFZ na którą trzeba długo czekać. Poradźcie proszę co robić? Skąd zdobyć usprawiedliwienie za nieobecność w pracy, biorąc pod uwagę że jest weekend i nie mam kasy na specjalistę.

#2 fri3den

fri3den

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 26 postów

Napisano 12 kwiecień 2019 - 19:17

Zwolnienie lekarskie na tego typu dolegliwości może Ci wystawić nawet lekarz rodzinny tak jak to na pierwsze dni zrobiła u mnie moja pani doktor. Nie jestem tylko pewna czy jeśli pójdziesz do niej w poniedziałek to czy L4 obejmie również piątek, nie chcę się wymądrzać, bo nie pamiętam jak jest liczony czas wstecz.

Postaraj się skupić na działaniu, a nie dokładaniu sobie stresu. Większości ludzi nie stać na leczenie prywatne, bo niestety zjada ono bardzo dużo pieniędzy. Idź w najbliższym terminie do lekarza rodzinnego, weź skierowanie do psychologa [bo trzeba], weź L4 jeśli potrzebujesz i poszukaj poradni psychiatrycznej i psychologicznej na NFZ. Wcale nie jest to gorsze rozwiązanie, ci sami lekarze, którzy przyjmują prywatnie działają również w publicznych placówkach. Oczywiście poczekasz chwilę dłużej, ale uzyskasz pomoc. 

#3 Marek123

Marek123

Bywalec

• Bywalec
  • 983 postów
  • Gadu-Gadu:10566169
  • Imię:Marek

Napisano 12 kwiecień 2019 - 19:41

Teraz się nie chodzi podobno do przychodni, tylko jest nocna i weekendowa pomoc w szpitalach, tam można załatwić zwolnienie, ja kiedyś w sobotę tam załatwiałem. Podaj miasto, to ci poszukam.

#4 Czarrrna

Czarrrna

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 12 kwiecień 2019 - 19:46

Dziękuję, na pewno w końcu zapiszę się do jakiegoś specjalisty bo boję się nawrotów tych stanów. Będę musiała rzeczywiście coś pokombinować z rodzinnym doraźnie. Wstyd mi :C

Teraz się nie chodzi podobno do przychodni, tylko jest nocna i weekendowa pomoc w szpitalach, tam można załatwić zwolnienie, ja kiedyś w sobotę tam załatwiałem. Podaj miasto, to ci poszukam.

Jestem Wrocławia. Jeśli chodzi o opiekę nocną i weekendową to masz na myśli lekarza ogólnego czy jakiś dyżur psychiatry? Bo przeszło mi przez myśl żeby iść do psychiatry w szpitalu...ale nie wiem czy to nie przegięcie, kiedy nie jest to stan gdzie chcę się wtargnąć na swoje życie lub komuś zagrażam.

#5 Marek123

Marek123

Bywalec

• Bywalec
  • 983 postów
  • Gadu-Gadu:10566169
  • Imię:Marek

Napisano 12 kwiecień 2019 - 20:31

Tu masz z Dolno Śląskiego https://www.nfz-wroc...3;51457&des=1;2

Lekarze ogólni, powinni ci dać zwolnienie na dzisiaj + ile tam dni potrzebujesz.

1555095822-U12376.jpg

Jakby pytali w pracy, czemu nie zgłosiłaś złego samopoczucia rano, przed pracą, to nie mogłaś, źle się czułaś, ganiałaś po lekarzach, telefon się rozładował itd. Lekarz z pomocy nocnej, tak jak dzisiaj, jest od 18, bez problemu powinien ci dać zwolnienie na przynajmniej tydzień, chyba, że chcesz krócej. Niczym się nie przejmuj :)

Użytkownik Marek123 edytował ten post 12 kwiecień 2019 - 20:35

#6 Czarrrna

Czarrrna

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 16:50

Wyczekałam swoje. Jest L4 za piątek i za poniedziałek. I tak mi wstyd. Dziękuję Wam za pomoc.

• WhiteBlankPage lubi to

#7 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3817 postów
  • Imię:Magda

Napisano 14 kwiecień 2019 - 17:01

@Czarrrna superrr, że ci się udało załatwić...możesz odetchnąć z ulgą a wstyd nie powinno Ci być w żadnym wypadku...to nie Twoja wina ;)

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.g051.gif

#8 Czarrrna

Czarrrna

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 11:39

Dzięki za wsparcie :) Zobaczymy jutro czy nikt nie będzie krzywo patrzeć w robocie. To może dziwnie wyglądać...kolejna krótkotrwała nieobecność. Ale nie będę się stresować na zapas.

• Liana lubi to