Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Brakuje mi drugiej połowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#21 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2298 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 11 marzec 2019 - 23:01

Ja nie liczę na to, że ktoś zapuka nagle do moich drzwi.
Staram się poznawać ludzi, umawiam się, ale po prostu nic z tego nie wychodzi i człowiek trochę traci zapał.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#22 Gość_BialaPatola_*

Gość_BialaPatola_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2019 - 23:04

Ja nie liczę na to, że ktoś zapuka nagle do moich drzwi.
Staram się poznawać ludzi, umawiam się, ale po prostu nic z tego nie wychodzi i człowiek trochę traci zapał.

To jest normalne, jak ze wszystkim kiedy próbujemy a nie wychodzi. Nie chcę tutaj kołczować, ale naprawdę trzeba próbować do skutku jeśli naprawdę się chce kogoś znaleźć. To po prostu kwestia poznania odpowiedniej ilości osób. KTÓRAŚ z nich będzie właściwa. Jeśli tych właściwych jest 1% to 1% z 1000 to więcej niż 1% ze 100. Niektórzy z nas są po prostu tak wyjątkowi, że trudniej jest znaleźć kogoś odpowiedniego. Wtedy też trzeba wziąć poprawkę na to w jakim środowisku szukamy kogoś kompatybilnego z nami. Jeśli na przykład sami jesteśmy introwertykami to drugiego introwertyka raczej nie poznamy w pubie (taki przykład, generalizuję)

• redrose i SmacznyKeksik lubią to

#23 Tomek

Tomek

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2085 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 23:57

Heh, mi też bardzo brakuje drugiej osoby. Kogoś, kto będę wiedziała, że mnie rozumie. Kto spojrzy czasem na mnie i bez słów będzie wiedział, że to jest ten moment, kiedy trzeba po prostu poklepać miejsce obok siebie, zarezerwowane dla mnie, i przytuli.

Brakuje mi kogoś, kto w mroźny wieczór zaparzy mi herbatę i okryje miękkim kocem pytając, jak minął mi dzień. Opowie też o swoim. O kimś, kto pewnego dnia nie będzie wiedział co zrobić i zwróci się do mnie o pomoc, a ja z całym sercem na dłoni zrobię wszystko, co w mojej mocy, by mu pomóc.

Brakuje mi kogoś, z kim pożegnam się rano wychodząc do pracy, po czym po kilku minutach dostanę wiadomość: "już tęsknię".

Brakuje mi kogoś, kto naleje mi kieliszek wina, gdy wrócę sfrustrowana z pracy i pozwoli mi ponarzekać dla samej zasady, bo tego czasem człowiek potrzebuje. A później zaciągnie mnie do łóżka wiedząc, że właśnie teraz jest ten moment, kiedy ta forma rozładowania emocji będzie odpowiednia.

Brakuje mi kogoś przed kim będę mogła się otworzyć. Dla kogo będę na śmierć i życie. Kogoś, z kim trudy dnia codziennego będą wydawały się błahostka i wiedząc, że mam go obok - będę w stanie znieść dosłownie wszystko.

Brakuje mi kogoś, kim mogłabym się opiekować, o kogo mogłabym się troszczyć. Kogos, komu podam rano kawę dokładnie wiedząc, czy i ile słodzi. I że lubi kawę w tym, a nie innym kubku. Bo przecież w tym drugim pije tylko herbatę.

Brakuje mi kogoś, kto swoimi ramionami sprawi, że czuje się bezpieczna, a jednocześnie będzie czuł się dobrze, gdy głaszcze go po głowie i zapewniam, że jestem, że nigdzie się nie wybieram.

Echhhh.. wieczorne pragnienia i małe smutki.

Pieknie powiedziane....w pelni sie zgadzam.

• WhiteBlankPage lubi to

#24 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 741 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 00:00

Samotność może doprowadzić mężczyznę do podjęcia błędnych decyzji.  :huh:

Ja się na przykład oświadczyłem, bo bałem się ponownej samotności i ewentualności długotrwałego zamieszkiwania z młodszym rodzeństwem.

Uważajcie na to, co robicie!

• Complicated_85 lubi to

#25 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 08:02

@Tawak nawet w samotności, a zwłaszcza w niej nie można działać desperacko tylko zastanowić się spokojnie czego się tak naprawdę chce, żeby później nie skrzywdzić siebie i kogoś. Chociaż i tak nawet wtedy nie ma gwarancji, że wszystko się powiedzie..
  • Tawak lubi to

Bądźcie silnymi ludźmi. 

Siła to dobroć dla siebie i innych. 

#26 Obieżyświat

Obieżyświat

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 56 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 12 marzec 2019 - 08:22

Heh, mi też bardzo brakuje drugiej osoby. Kogoś, kto będę wiedziała, że mnie rozumie. Kto spojrzy czasem na mnie i bez słów będzie wiedział, że to jest ten moment, kiedy trzeba po prostu poklepać miejsce obok siebie, zarezerwowane dla mnie, i przytuli.
Brakuje mi kogoś, kto w mroźny wieczór zaparzy mi herbatę i okryje miękkim kocem pytając, jak minął mi dzień. Opowie też o swoim. O kimś, kto pewnego dnia nie będzie wiedział co zrobić i zwróci się do mnie o pomoc, a ja z całym sercem na dłoni zrobię wszystko, co w mojej mocy, by mu pomóc.
Brakuje mi kogoś, z kim pożegnam się rano wychodząc do pracy, po czym po kilku minutach dostanę wiadomość: "już tęsknię".
Brakuje mi kogoś, kto naleje mi kieliszek wina, gdy wrócę sfrustrowana z pracy i pozwoli mi ponarzekać dla samej zasady, bo tego czasem człowiek potrzebuje. A później zaciągnie mnie do łóżka wiedząc, że właśnie teraz jest ten moment, kiedy ta forma rozładowania emocji będzie odpowiednia.
Brakuje mi kogoś przed kim będę mogła się otworzyć. Dla kogo będę na śmierć i życie. Kogoś, z kim trudy dnia codziennego będą wydawały się błahostka i wiedząc, że mam go obok - będę w stanie znieść dosłownie wszystko.
Brakuje mi kogoś, kim mogłabym się opiekować, o kogo mogłabym się troszczyć. Kogos, komu podam rano kawę dokładnie wiedząc, czy i ile słodzi. I że lubi kawę w tym, a nie innym kubku. Bo przecież w tym drugim pije tylko herbatę.
Brakuje mi kogoś, kto swoimi ramionami sprawi, że czuje się bezpieczna, a jednocześnie będzie czuł się dobrze, gdy głaszcze go po głowie i zapewniam, że jestem, że nigdzie się nie wybieram.
Echhhh.. wieczorne pragnienia i małe smutki.

w sedno

#27 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 290 postów
  • Imię:Magda

Napisano 12 marzec 2019 - 12:26

Wiem, że to nie do mnie. Osobiście nie zrobiłem prawie nic. Właściwie kilka razy zakładane i usuwane konta na portalach randkowych. Jak wiadomo bezskutecznie. Z drugiej strony przerażała mnie głupota dziewczyn z tych portali. Po każdej rozmowie z nimi moja samotność była mniej bolesna, ale na dłuższą metę potrzeba bliskości jest silniejsza.

Nie poddawaj się :) zauważ, że wszędzie znajdziesz większość osób, które nie będą ci pasować i trzeba wykazać się dużą wytrwałością, by znaleźć tę odpowiednią osobę. Na portalu tak samo jest a musisz jeszcze dodać masę fejk kont, kont zakładanych z nudów, dla zabawy, dla podbudowania ego i innych powodów. :)

#28 Obieżyświat

Obieżyświat

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 56 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 17:00

Nie poddawaj się :) zauważ, że wszędzie znajdziesz większość osób, które nie będą ci pasować i trzeba wykazać się dużą wytrwałością, by znaleźć tę odpowiednią osobę. Na portalu tak samo jest a musisz jeszcze dodać masę fejk kont, kont zakładanych z nudów, dla zabawy, dla podbudowania ego i innych powodów. :)

Masz racje. Spróbuje w nowym mieście :)

#29 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 17:06

@Obieżyświat próbuj aż do skutku, uda się. Gdyby nie było szansy na powodzenie to byś nie próbował. A skoro jest to do przodu, nikomu, kto szuka nie zależy, żeby nie znaleźć, twojej przyszłej dziewczynie też nie :)

Powodzenia !

Bądźcie silnymi ludźmi. 

#30 GwEnDoLyN

GwEnDoLyN

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 159 postów
  • Imię:Patrycja

Napisano 12 marzec 2019 - 17:16

@Obieżyświat próbuj aż do skutku, uda się. Gdyby nie było szansy na powodzenie to byś nie próbował. A skoro jest to do przodu, nikomu, kto szuka nie zależy, żeby nie znaleźć, twojej przyszłej dziewczynie też nie :)

Powodzenia !

Trzeba mieć nadzieję  ;)

#31 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 17:31

@GwEnDoLyN no jasne! Zawsze :) i nie poddawać się  

Bądźcie silnymi ludźmi. 

#32 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 741 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 18:12

A mnie się filmik zamieszczony przez Graviorę podoba.

#33 titanic

titanic

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4807 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 20:26

10 na 1000, a spośród tych dziesięciu niechby jedna taka była...Czyli wychodzi 1/ 1000. a może: https://www.youtube....h?v=hjLi2Tr0pHQ.

Jaki jest procent tych co mają tak jak w powyższym cytacie i dożywają razem późnej starości?

Są też tacy co zostają z dziurą w sercu na całe życie.

Na samą myśl, wspomnienie czują że coś im wnętrzności rozdziera. I potem ten niesmak, że się zdawało, że było się kimś  " aż do śmierci", ten zawód i cios i to z ręki tego komu najbardziej się zaufało.

A może najpiękniejsze są właśnie te chwile, kiedy się jeszcze w to jeszcze wierzy, że tak może być. Może więcej jest warty ten idealny obraz we własnej głowie niż  szara rzeczywistość? Może lepiej całe życie tęsknić i  szukać, niż znaleźć. Niektórzy mają ten dar znajdywania chociaż wcale nie szukają. Inni rozpoczynają wciąż z innymi i szybko kończą.

Kto wie co lepsze.  

CHAD- ...i wszystko jasne...?
Jeżeli uważasz, że określają kogoś 3 lub 4 litery to znaczy, że ?
//////////////////////////////
Pożyję ile się da, a jak się nie da to też to  jakoś przeżyję.

#34 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5038 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 12 marzec 2019 - 20:27

Mi też brakuje. A jak już tak brakuje mocno, monopolowy mam całkiem niedaleko :).

• apsa, Czarodziej i Obieżyświat lubią to

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#35 Obieżyświat

Obieżyświat

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 56 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 20:32

Mi też brakuje. A jak już tak brakuje mocno, monopolowy mam całkiem niedaleko :).

Też tak robiłem, ale zauważyłem że to już wtedy szło za daleko, alkoholizm jest mi niepotrzebny :(

#36 Obieżyświat

Obieżyświat

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 56 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 09:14

hmmm u mnie alkohol jakoś nie wszedł w w krew... ogólnie pijałem tylko wódkę... chlup w ten głupi dziób... problemem może było to że zawsze inne wydatki plus do całkowitego nieciszenia wymagane było 0.5 Litra :)  Kiedyś myślałem nad opium gdy miałem do tego dostęp i obracałem się trochę wśród palaczy... czasami wracam do myśli, można by było odświeżyć stare znajomości i spróbować tego do wyciszenia... ale zaraz mam obraz znajomego narkomana przed oczami... chyba jednak chyba wolałbym zdechnąć...

Nigdy narkotyków, nigdy. Alkohol jedynie dopuszczalny w ograniczonej ilości. Opcjonalnie zioło ale też z umiarem :)

#37 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 741 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 10:43

Samotność nie jest stanem anormalnym, na pewno nie dla części mężczyzn.
Im szybciej sobie to samotny uświadomi, tym dla niego lepiej. Kobiet nie wolno szukać na siłę, to karygodne

#38 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5038 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 13 marzec 2019 - 10:46

Kobiet nie wolno szukać na siłę, to karygodne

Mężczyzn też, oj też...

• Tawak i redrose lubią to

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#39 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 741 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 10:47

Mężczyzn też, oj też...

To jest nawet bardziej karygodne i niebezpieczne.
  • Complicated_85 lubi to

#40 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 10:49

Na siłę pewnie, że nie ale kobiety są tak cudowne, że warto je poszukać bez przymusu. 

• GwEnDoLyN lubi to

Bądźcie silnymi ludźmi.