Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

samotność mnie zabija - poznam kumpla, przyjaciela z trójmiasta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 slawko86

slawko86

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Imię:Sławek

Napisano 02 marzec 2019 - 17:57

Cześć wszystkim. 
Na wstępie napiszę, że niespecjalnie wierzę że znajdę tutaj kogoś realnego, ale trzeba spróbować. 
Mam 32 lata, mieszkam w Gdańsku. 
Jestem introwertykiem, strasznie doskwiera mi samotność. Nie mam żadnych przyjaciół, znajomych, jestem sam jak palec. zawsze byłem z boku, w szkole, teraz w pracy. Jestem zamknięty w sobie, wycofany, boję się braku akceptacji i odrzucenia przez innych. Ciężko mi zainicjować kontakt i otworzyć się. Nie potrafię się odnaleźć w większej grupie osób, a kiedy już nie mam wyjścia i jestem w takiej sytuacji to po prostu się nie odzywam. Myślę, że dlatego też większość uznaje mnie za dziwaka i odludka. W głębi serca jednak bardzo mocno potrzebuję kontaktu i relacji z drugą osobą, jak ryba wody. 
Ciężko mi się otworzyć, ale jak już komuś zaufam i będę dobrze się czuł w czyimś towarzystwie to szybko się przywiązuję do tej osoby. 
Chciałbym poznać kogoś kto potrafi się zaangażować w znajomość, na kogo można liczyć, z wzajemnością oczywiście, kto potrafi znaleźć czas dla drugiej osoby. Słowem - prawdziwego przyjaciela:) 
Od biedy zwykła znajomość też ujdzie:P 
Zainteresowanych zapraszam na priv, maila lub gg. 
Do zobaczenia.

#2 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5898 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 18:02

@slawko86 witaj na forum...mam nadzieję, że znajdziesz tu kogoś z kim bedziesz czuł się dobrze. Zachęcam Cie też do aktywności na forum...spróbuj pisać a może nawiążesz jakieś bliższe znajomości. Życzę powodzenia :)

Przyjaźń jest jak słońce.

Czasami coś ją przysłoni, ale nigdy nie gaśnie.

#3 Premi94

Premi94

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 150 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 marzec 2019 - 20:11

O widzę że masz ten sam kłopot, co ja. Witaj w klubie xd. Ja akurat z Trójmiasta nie jestem.

#4 Debra

Debra

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 81 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 21:11

Dużo uwagi poświęciłeś temu czego nie potrafisz. Może nie chcesz nikogo rozczarować?<bo rzekomo nie ma w tobie nic interesującego, ohydna nieprawda> Osobiście wolałabym przeczytać co potrafisz, co sprawia, że jesteś sobą. Ktoś może uznać, że to nieskromne, przesadne ale uwierz, fałszywa skromność i dowalanie sobie na każdym kroku nie przysporzą Ci przyjaciół. 

Wiem, bo szłam tą drogą. Ona nie ma końca, prowadzi donikąd. 

Może lubisz grać w planszówki? może lubisz mocną kawę i mroźne spacery? Cokolwiek? Małe, proste rzeczy dają nam<pobocznym obserwatorom> wgląd w czyjś charakter, w sposób bycia. To jest punkt zaczepienia. Każda relacja zaczyna się zaciekawienia. Zarzuć przynętę. 

• dopołowy i SmacznyKeksik lubią to
  • Nie ma rzeczywistości samej w sobie, są tylko obrazy widziane z różnych perspektyw.

#5 Premi94

Premi94

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 150 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 marzec 2019 - 23:34

@Debra masz jakąś metodę, żeby nie obwiniać się za wszystko? bo piszesz, że tak miałaś jak dobrze rozumiem. Ciężko coś w sobie zobaczyć pozytywnego, jak nikt się nie odzywa do ciebie, jest się samemu, im dłużej to trwa tym nawet zwykła rozmowa z kimś obcym jest kłopotem, nie mówiąc o nawiązaniu nowej znajomości

#6 Debra

Debra

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 81 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 00:34

@Debra masz jakąś metodę, żeby nie obwiniać się za wszystko? bo piszesz, że tak miałaś jak dobrze rozumiem. Ciężko coś w sobie zobaczyć pozytywnego, jak nikt się nie odzywa do ciebie, jest się samemu, im dłużej to trwa tym nawet zwykła rozmowa z kimś obcym jest kłopotem, nie mówiąc o nawiązaniu nowej znajomości

Nie, nie mam takiej metody. Nie sądzę by takowa istniała. To raczej szereg procesów myślowych, wielokrotność powtórzeń w przebudowywaniu obrazu siebie. Wiesz co mi pomogło? Zrozumienie, że nie jestem wyjątkowa nawet w tym negatywny kontekście. To wcale nie tak, że ja jedna mam najgorszy zestaw cech danych człowiekowi, zgarnęłam wszystkie karteczki z puli 'wady'. Gdyby tak było, mogłabym poczuć się wyróżniona na tle ludzkości. Zauważ jak kuriozalne to założenie. Świadomość własnej przeciętności pomaga wyzbyć się tej megalomanii mankamentów, można odszukać dział zalet, poszperać w nim trochę. Nie trzeba mieć umysłu jak Einstein, głosu jak Freddie by być ciekawym dla innych. 

Jak możesz obwiniać się o wszystko? Zakładasz, że posiadasz taką moc sprawczą, że działania innych osób, otaczającego świata są bez znaczenia? Że Ty sam jeden decydujesz w 100% o tym co cię w życiu spotkało i spotka? I choćby fizyczna powierzchowność, miejsce urodzenia, pozycja społeczna twoich rodziców i pokoleń wstecz nic nie znaczą? Faktycznie, może przytłoczyć. 

Jeśli nikt się do ciebie nie odzywa, Ty odezwij się do kogoś. Nie, nie jest to proste. Tak, próbowałam, najczęściej bezskutecznie. Tak, można się zniechęcić. Niestety na tym to polega. Negacja faktu, nie sprawi, że przestanie on obowiązywać. 

• pstp lubi to
  • Nie ma rzeczywistości samej w sobie, są tylko obrazy widziane z różnych perspektyw.

#7 Gość_Karalajna_*

Gość_Karalajna_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2019 - 00:38

Debra ma całkowitą rację. Trzeba jakoś zainteresować swoją osobą drugiego człowieka (na pewno nie przez wyliczanie swoich kompleksów). Taka jest rzeczywistość relacji międzyludzkich i nie ma się co obrażać na życie  :)

@slawko86 powodzenia !

#8 Gość_Fenomen_*

Gość_Fenomen_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2019 - 11:07

Debra, a mi się podoba to ogłoszenie gdy byłbym z Trójmiasta to bym się zgłosił.
Dlaczego? bo widać, że jest to osoba która nie narzuca swojego zdania, a to już dużo.
Resztę sprawdziłbym osobiście.
Najpierw potrzebna jest dobra wola. Później można gadać o detalach typu Czy ktoś lubi kawę z mleczkiem czy z cytryną.

#9 slawko86

slawko86

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 11:24

Dzięki Wam za te wszystkie odpowiedzi, dobre rady. Na pewno macie dobre intencje i w ogóle, ale ja przede wszystkim chciałbym tutaj kogoś poznać, najlepiej realnego, a nie szukać porad typu co mam robić albo w jaki sposób itp. Jakbym szukał dobrych rad to poszedłbym do psychologa. Jestem tu w celu znalezienia kogoś kto będzie chciał mnie poznać osobiście i przekonać się jaki jestem, poświęcić trochę swojego czasu na rozwijanie znajomości. Bardzo Was proszę o nie komentowanie tego co piszę, bo cel mojego postu jest konkretny. Macie inne działy gdzie możecie sobie popisać o różnych rzeczach, zapraszam tam. 

#10 Gość_Fenomen_*

Gość_Fenomen_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2019 - 11:29

No ale wiesz, pisząc tu aktualizujemy twój wątek czym utrzymujemy go na głównej, dzięki temu jest on widoczny i nie spadnie na bezdenne dno forum gdzie nikt nie ma odwagi tak daleko się zapuszczać :P

#11 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5898 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 11:42

@slawko86 jesteś niemiły...

Przyjaźń jest jak słońce.

Czasami coś ją przysłoni, ale nigdy nie gaśnie.

#12 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 11:46

Macie inne działy gdzie możecie sobie popisać o różnych rzeczach, zapraszam tam.

Proponuję więcej kultury w miejscu gdzie jesteś gościem.

Bądźcie silnymi ludźmi. 

Siła to dobroć dla siebie i innych. 

#13 Debra

Debra

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 81 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 12:29

@slawko86

nie zrozumiałeś intencji, im więcej osób ci odpowie, tym więcej zobaczy ten wątek. Tak funkcjonuje forum, inaczej po niedługim czasie twój post umarłby śmiercią naturalną. Możesz się ze mną nie zgadzać i to jest w porządku, ale zauważ, że poświeciłam ci swój czas i zaangażowanie. Podobnie jak inni. Nigdzie(pierwotnie) nie zaznaczyłeś, że nie życzysz sobie odzewu na twój apel. Uwierz, że gdybyś to zrobił, wielu z tych wypowiedzi by nie było, nie wiem czy o taki efekt ci chodziło. 

W każdym razie, luz, to jest ostatni raz kiedy poświęciłam ci swój czas.

Użytkownik Debra edytował ten post 03 marzec 2019 - 12:30

• Daniela2018 i pstp lubią to

#14 Gość_Karalajna_*

Gość_Karalajna_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2019 - 12:35

Sławek widzisz, już poznajesz tutaj nowych ludzi  :D

#15 slawko86

slawko86

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 14:28

do Fenomen: szkoda, że nie jesteś z Trójmiasta.

do Karalajna: wolałbym poznać na żywo, a nie siedzieć przed ekranem i pisać z ludźmi, z którymi i tak się pewnie w życiu nie spotkam. To mi pomoże wyjść z samotności? Raczej nie.

W każdym razie sorki, że tak nerwowo zareagowałem, ale tak jak napisałem szukam realnych ludzi do realnych spotkań stąd moja irytacja. Mimo wszystko dzięki, że podbijacie temat:)

#16 pstp

pstp

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów
  • Gadu-Gadu:5773180

Napisano 04 marzec 2019 - 23:42

@Debra

Ja za to dziękuję za odpowiedź, bo mnie osobiście trochę uspokoiła.

#17 Gość_Karalajna_*

Gość_Karalajna_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2019 - 23:56

No tak, ale biedny Sławek pewnie nadal nikogo nie poznał  -_-