Skocz do zawartości

- - - - -

Co chciałbym w sobie zmienić...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#81 Myotis

Myotis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 69 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 00:29

Chciałbym nauczyć się rozmawiać. I umieć sobą zainteresować drugą osobę.

#82 Gość_relic_*

Gość_relic_*
  • Gość

Napisano 04 grudzień 2019 - 08:56

@Myotis trzeba próbować nieustannie :)
Bez praktyki nie będzie efektów.
Pisz/mów o tym, o czym Ci najłatwiej od tego zacznij. Na pewno masz jakieś mocne strony, zainteresowania, hobby. A nawet jeśli uważasz, że nie, to mów o codzienności, odczuciach, o otaczającym świecie. Dasz radę.
  • Wisienka770330 lubi to

#83 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 9237 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 08:57

@Myotis witaj na forum, to jest do wyuczenia, trzeba tylko trochę popracować nad sobą i przełamać trochę swoich barier. Mówi Ci to niegdyś zlekniona, zakompleksiona i niepewna siebie, natomiast dziś całkiem sensowna babka ;) zupełna przeciwnosc, tego co kiedyś...
  • molenka i Wisienka770330 lubią to
nie mam nic do powiedzenia

#84 Myotis

Myotis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 69 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 17:50

@victoria @12742 Ja wiem, trzeba się starać. Tylko to nie jest coś, co można by się nauczyć samemu, a przez internet to też coś innego. Niby na co dzień okazji mi nie brakuje, ale ludzie chyba niespecjalnie lubią rozmawiać z kimś, kto ma trudność z wypowiedzeniem, sam z siebie, dwóch zdań.

#85 Gość_relic_*

Gość_relic_*
  • Gość

Napisano 04 grudzień 2019 - 17:56

@Myotis fobia społeczna to blokada taka jak Twoja. Jeśli po terapii była poprawa może warto wrócić do niej?

#86 Myotis

Myotis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 69 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 18:23

@12742 Cały czas chodzę. I widzę dużą różnicę w tym jak jest, a jak było kiedy zaczynałem. Głównie w innych kwestiach, ale z rozmową też idzie mi lepiej niż kiedyś.

#87 Acer

Acer

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 236 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 22:39

Chciałbym umieć być jak te "sebixy", głupszy, szczęśliwszy.

• Aylene lubi to

#88 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 2076 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 22:49

Chciałbym umieć być jak te "sebixy", głupszy, szczęśliwszy.

Też im czasem tego zazdroszczę. A uwierz, z braku istnienia jakiejkolwiek innej subkultury niż dresiarze, w rejonach z których pochodzę, znam bardzo dobrze to środowisko i naprawdę niewiele im do szczęścia potrzeba. Nachlać się, wyrwać jakąś panienkę na BMW, dać komuś w mordę i sebix szczęśliwy. Sam chciałbym móc osiągać szczęście w tak prosty sposób.

#89 Acer

Acer

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 236 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 23:19

@Le Pentrec Dokładnie, właśnie o tym mówię, piwerko cyk pod blokiem, dziewczyna z trójką dzieci i każde z innym i się kręci. Wstaje taki, może do roboty może nie, potem piwerko i pełnia szczęścia.

Boże jakie by życie było łatwe, bym wracał z pracy i już nie ma kłopotów.

#90 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 2076 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 23:23

@Le Pentrec Dokładnie, właśnie o tym mówię, piwerko cyk pod blokiem, dziewczyna z trójką dzieci i każde z innym i się kręci. Wstaje taki, może do roboty może nie, potem piwerko i pełnia szczęścia.

Boże jakie by życie było łatwe, bym wracał z pracy i już nie ma kłopotów.

Jako alkoholik mogę jeszcze dodać (ale oczywiście nie polecam) że bycie menelem też jest proste i przyjemne. Nie martwisz się pracą, ani dachem nad głową, bo możesz się przespać równie dobrze w rowie, żadnych rachunków itp. Jedyne zmartwienie to wyżulić 4zł na wino. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, czasami tęsknię za tym niezobowiązującym stylem życia.

#91 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4056 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 23:33

Chłopaki, jak tak piszcie, to też przypomina mi się rozmowa z kumplem z pracy na temat beztroskiego życia meneli.

Żadnych problemów tak na dobrą sprawę... Przespać się gdzieś? Żaden problem, coś się znajdzie.
Żadnych potrzeb wyższych do zaspokojenia, kompletnie.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#92 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 973 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 23:38

Żadnych problemów tak na dobrą sprawę... Przespać się gdzieś? Żaden problem, coś się znajdzie.
Żadnych potrzeb wyższych do zaspokojenia, kompletnie.

Ja mam teraz ciepłe mieszkanie, a potrzeb wyższego rzędu też nie mam.

#93 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4056 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 23:41

@Tawak nie potrzebujesz ciepła i bliskości w kompletnie żadnym stopniu? Obcowania z córką?

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#94 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 973 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 23:52

Chcę tylko, aby córka była zdrowa i szczęśliwa.
Ciepła i bliskości ze strony kobiety nie oczekuję, bo takie toksyczne oczekiwania to pułapka dla przegrywa.
Prostuje - potrzebą wyższego rzędu są papierosy.

Użytkownik Tawak edytował ten post 04 grudzień 2019 - 23:45

• Complicated_85 lubi to

#95 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4056 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 00:17

@Tawakpotrzeba zapewnienia córce czegokolwiek już jest potrzeba wyższa, wg mnie. Uczuciami wyższymi. Jakkolwiek to teraz nazwać.

Nie oczekujesz od kobiety, a ja mówiłam o potrzebach, nie oczekiwaniach. :) To dwie różne sprawy.

Użytkownik WhiteBlankPage edytował ten post 05 grudzień 2019 - 00:17

#96 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 973 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 00:27

Nie oczekujesz od kobiety, a ja mówiłam o potrzebach, nie oczekiwaniach. To dwie różne sprawy.

Nie mam takiej potrzeby. Nie każdy przegryw ją ma. Ja nie mam. Chyba nigdy nie miałem.

#97 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4056 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 00:36

@Tawak w porządku, doprecyzowałam. Zastanawia mnie wobec tego, dlaczego związałeś się z żoną, jeśli nie z jakichś potrzeb wyższych.
  • Wisienka770330 lubi to

#98 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16843 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 05 grudzień 2019 - 01:15

@Tawak papierosy mogą być nałogiem bądź niektórzy palą bo lubią. Nieistotne. Nie mogę zrozumieć dlaczego papierosy są potrzebą wyższego rzędu niż potrzeba/czerpanie szczęście z bycia ojcem. Bo tak odebrałam tą wypowiedź.
Zdrowie i szczęście córki jak piszesz jest dla Ciebie ważne, więc chyba a raczej napewno to powinno (oczywiście z mojego punktu widzenia i myślę że dla każdego rodzica) być potrzebą najwyższego rzędu.
Nie ma nic piękniejsze niż macierzyństwo, tacierzyństwo.
Nasuwa mi się wiele mieszanych odczuć, niepełnego zrozumienia pewnych rzeczy jak czytam niektóre Twoje posty. Ale każdy jest inny, ma inne potrzeby, inne doświadczenia itp i nie zawsze wszystko zrozumiemy.
Można mieć deficyt wielu rzeczy, wielu pozytywnych emocji w życiu ale bycie ojcem/matką w moim odczuciu powinno być jednym z najpiękniejszych walorów życia itp.