Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

odstawienie leków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 przecietniak 30-40

przecietniak 30-40

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 2 postów
  • Imię:kazik

Napisano 20 luty 2019 - 20:28

jestem średnio chory, od kilku lat. Regularny, stabilny kontakt lekarski (140 pln co dwa miesiące). Taki akurat moment że pewien etap mam za sobą, odstawiam lekarstwo i probuje bez, ale jak na razie to do bani, raczej to bez sensu, chyba do końca życia będę łykał prochy (jak mój dziadek na nadciśnienie). A jak to ktokolwiek przeczytal i ma jakieś refleksje to jestem niezmiernie ciekaw, bo ja żyje jak taki odizolowany, samotny niedzwiedz co z nikim nie gada i nikomu nie ufa, ewentualnie może zaatakować... nie mam z kim skonsultować problemow odstawienia. pomocy.

#2 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8126 postów
  • Imię:Willow

Napisano 20 luty 2019 - 20:44

Witaj. 

Odstawienie leków po kilku latach regularnego brania powinno się odbywać pod kontrolą lekarza. Raczej nie próbuj tego samodzielnie a już odstawianie z dnia na dzień jest zwyczajnie szkodliwe. I może nawrócić depresję. A szkoda by było, skoro jak piszesz jesteś w miarę stabilny.

Dobrze rozumiem chęć zejścia z leków, sama już bym je w cholerę rzuciła ale ryzyko nawrotu mnie przeraża. Dlatego dawkę zmniejszam stopniowo i co 4 miesiące mniej i mniej. Na depresję pracujemy latami, potem latami ją leczymy, a wyzdrowieć chcemy z dnia na dzień. Tak się nie da. Jak w diecie. Po każdej diecie jest okres przejściowy, kiedy jesz więcej ale nie wszystko. 

Na forum w kilku miejscach dzielimy się swoimi przemyśleniami odnośnie leków, choroby, sposobów radzenia sobie. Pisz tu i odkrywaj z nami swoją codzienność.

• Daniela2018 lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak