Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Psychoterapeuta w nurcie behawioralno-poznawczym Łódź

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karalajna

Karalajna

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 148 postów
  • Imię:Karolina

Napisano 16 luty 2019 - 00:03

Czy ktoś zna może dobrego terapeutę, który pracuje z nurcie behawioralno-poznawczym z Łodzi (bo z miasta Łodzi się pochodzi B)). Wolałabym kogoś z doświadczeniem, a nie bardzo młodych terapeutów, którzy będą się na mnie uczyć. Dzięki za pomoc ​:-)

Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech  ;) 

#2 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 9246 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2019 - 12:41

Nie miałem osobiście do czynienia, ale słyszałem opinie.

https://www.znanylek...-terapeuta/lodz

Zgubić się to nic strasznego.
Nie szukać drogi - to jest porażka...

#3 Karalajna

Karalajna

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 148 postów

Napisano 16 luty 2019 - 23:00

Dziękuję za odpowiedź :) Ale to jest właśnie bardzo młoda terapeutka, a ja szukam kogoś z doświadczeniem, ponieważ miałam już dwa ,,falstarty" z psychoterapeutkami. Panie zupełnie nie wiedziały, co zrobić z moim problemem, w tym jedna 15 minut powtarzała ze smutkiem i zaskoczeniem w głosie: ,,a, takie coś się pani przytrafiło", a druga stwierdziła, że moje oczy muszą więcej odpoczywać i dlatego się domagają uwagi. ​ :wacko: Więc nawet nie wiem, czy zaczynać trzeci raz. Szukam kogoś, kto da sobie radę nawet z najbardziej absurdalnymi natręctwami. :)​ ​

#4 selfvenom

selfvenom

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 460 postów
  • Imię:Oliwia

Napisano 17 luty 2019 - 12:51

Karolina, nie podeślę tutaj terapeuty ale mogę się wypowiedzieć na temat terapii behawioralno-poznawczej. Pomogła mia le niestety tylko do pierwszego załamania. moim zdaniem tego typu zalecza problem zamiast zniwelowac jego porzyczyne lub nauczyć sie żyć z przyczyną złego samopoczucia i światopoglądu. terapia nieskuteczna moim zdaniem, marnowanie pieniędzy i czasu lepiej pracowac z psychologami którzy prowokują zmierzenie się z rzeczywistością a nie propagują sposoby radzenia sobie z zakrzywioną rzeczywistością. Jeżeli to twoja pierwsza myśl o terapii to poczytaj może własnie o innych ... mówię tak z własnego doświadczenia. Pierwszy lepszy kryzys po terapii a ja załamałam sie jeszcze bardziej niż przed.

kot-i-kicia-ruchomy-obrazek-0097.gif

#5 Karalajna

Karalajna

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 148 postów

Napisano 17 luty 2019 - 20:37

@selfvenom uważam zupełnie tak samo jak Ty! Ale ponieważ dużo chorych ludzi mi mówi, że psychoterapia w tym nurcie im bardzo pomogła i że jednak warto, to myślę, że może nie trafiłam jeszcze na dobrego terapeutę, który by mnie wyprowadził z tych natręctw. Też jestem pełna wątpliwości, czy nie szkoda mojego czasu, pieniędzy i dodatkowych rozczarowań. Dlatego dziękuję za Twoją odpowiedź  :)

#6 nicram1985

nicram1985

Róbmy swoje!

• Bywalec
  • 543 postów
  • Gadu-Gadu:67231457
  • Imię:Marcin

Napisano 18 luty 2019 - 00:41

Ja jestem zwolennikiem psychodynamicznej.
Ogrzej mnie miłości, której nie znam jeszcze z wiosennych bzów liliowych deszczem przyjdź i ogrzej mnie! ;)

#7 selfvenom

selfvenom

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 460 postów
  • Imię:Oliwia

Napisano 18 luty 2019 - 05:35

@Karalajna
https://www.poradnik...-V29E-LacF.html

Ja nie umiem do końca określić rodzaju terapii ale wydaje mi się że jest to napewno psychoanaliza.
Polecam artykuł, napewno znajdziesz rodzaj terapii dla siebie, tyle nie behawioralna ! Nic dziwnego że potem ludzie po terapii mówią że terapia im nic nie pomogła :)
kot-i-kicia-ruchomy-obrazek-0097.gif