Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * - - - 2 głosy

Kontakt ze zmarłymi a religia katolicka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 1664 postów

Napisano 31 październik 2019 - 22:19

pytanie napewno ma swoje uzasadnienie, odpowiedz mogła by być ciekawa choć nie koniecznie pocieszająca cos czuję.

Może w rzeczywistości nie ma siły żeby powstrzymać zło. Może nie chce go powstrzymać. Może nie wie o nim. Może umarł. Zaznaczam jeszcze raz - dla mnie jest to postać jedynie teoretyczna, opisywana tyloma teoriami ile jest religii na świecie.

#62 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6382 postów

Napisano 31 październik 2019 - 22:26

Może w rzeczywistości nie ma siły żeby powstrzymać zło. Może nie chce go powstrzymać. Może nie wie o nim. Może umarł. Zaznaczam jeszcze raz - dla mnie jest to postać jedynie teoretyczna, opisywana tyloma teoriami ile jest religii na świecie.

Do tej pory o takich teoriach gadałem tylko z kumplem i jego dziewczyną, jak się okazało mamy podobnie "zryte" głowy w tych tematach.

Myślę że siła aby powstrzymać "zło" jest tylko chęć może być powstrzymywana przez plan który mógł by się nie spodobać wielu ludziom gdyby znali.

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#63 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1664 postów

Napisano 31 październik 2019 - 22:28

Myślę że siła aby powstrzymać "zło" jest tylko chęć może być powstrzymywana przez plan który mógł by się nie spodobać wielu ludziom gdyby znali.

Owa teoretyczna istota może równie dobrze być nastawiona negatywnie do ludzkości i wcale nie chcieć powstrzymać zła.

#64 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6382 postów

Napisano 31 październik 2019 - 22:33

Owa teoretyczna istota może równie dobrze być nastawiona negatywnie do ludzkości i wcale nie chcieć powstrzymać zła.

Ja nie mam takiego poczucia, pojmuję to bardziej przyziemnie i praktycznie, wcale to mi nie przeszkadza w wierze i odczuwania z tego powodu dobrych rzeczy, zabrakło mi słowa żeby trafnie nazwać myśl.

Na dzisiaj chyba dam już spokój z tym tematem, fajnie się dyskutowało, chętnie wrócę do tego ale czuję że na dzisiaj starczy :)

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#65 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1664 postów

Napisano 31 październik 2019 - 22:43

Ja nie mam takiego poczucia, pojmuję to bardziej przyziemnie i praktycznie, wcale to mi nie przeszkadza w wierze i odczuwania z tego powodu dobrych rzeczy, zabrakło mi słowa żeby trafnie nazwać myśl.

Ja też nie mam. Negatywne nastawienie do ludzkości to tylko jedna z tysięcy możliwych teorii dotyczących tej teoretycznej postaci.

Na dzisiaj chyba dam już spokój z tym tematem, fajnie się dyskutowało, chętnie wrócę do tego ale czuję że na dzisiaj starczy :)

Spoko