Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * - - - 2 głosy

Kontakt ze zmarłymi a religia katolicka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Speedy95

Speedy95

Naczelny Szczur (El Presidento Szczurolandii)

• Bywalec
  • 4530 postów
  • Gadu-Gadu:48162724
  • Imię:Michał

Napisano 12 luty 2019 - 01:51

Mam pytanie czy religia katolicka zabrania kontaktu ze zmarłymi?
A jak tak to jak taki kontakt wygląda? Czy może on być we śnie?
Bo pragnę nawiązać kontakt z moim kolegą spytać gdzie jest i jak
Mu tam... Oraz Incantation, ciocią, babciami i dziadkami ponieważ
Ciągle o nich myślę ciągle mam ich w swoim sercu nie potrafię zapomnieć
O nich oni naprawdę wiele dla mnie znaczą mimo że już umarli mój kolega
Był dla mnie jak drugi brat on naprawdę dla mnie się liczy i mam go w sercu.
Nie po to jesteśmy mózgiem obdarzeni by godność swą na drobne zamienić 
Ty mi pomożesz i ja ci pomogę raźniej będzie walczyło się z wrogiem 
Bo czasy srogie ja dam lek na zmęczoną duszę Ewenement Selecta
Vienio i Pele - To dla moich ludzi feat Gutek, Luis.

#2 tośka

tośka

Nowy uczestnik

• Grupa z ograniczeniami
  • 88 postów

Napisano 12 luty 2019 - 07:18

https://egzorcyzmy.k...ch-ostrzezenie/
  • molenka lubi to
Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.
Lord Acton

#3 Nelyssa

Nelyssa

Karolcia :)

• Bywalec
  • 2315 postów
  • Gadu-Gadu:57338688
  • Imię:Karola

Napisano 12 luty 2019 - 09:28

Michu, lepiej nie wywolywac duchow, bo w wiekszosci przypadkow nie przywolasz ducha, o ktorego Ci chodzilo, tylko jakiegos zlego, podszywajacego sie pod ta osobe. A potem moze Cie straszyc ten zly duch. Zdecydowanie odradzam.

• molenka i szmaragd lubią to

Rozwój i zmiany bywają bolesne, ale nic nie jest tak bolesne, jak tkwienie w miejscu, w którym Ci bardzo źle

#4 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 13365 postów

Napisano 12 luty 2019 - 09:33

@Speedy95 nie kombinuj. Zmarli niech spoczywają w spokoju, a ty miej ich w swoim sercu, wspominaj i myśl o nich ciepło. Tak będzie najlepiej dla wszystkich sądzę.
  • molenka, Willow47 i Daniela2018 lubią to

#5 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 15851 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 12 luty 2019 - 11:10

@Speedy95 nie wiem co masz na myśli z formą tego kontaktu..
Na egzorcyzmach nie znam się.. I nie wierzę w to.
Ja codziennie ,,rozmawiam" ze zmarłą osobą i jest to możliwe i przynajmniej dla mnie bardzo potrzebne bez egzorcyzmów.
Jest wiele sposobów na celebrowanie pamięci zmarłej osoby .
W sercu, codziennych myślach, modlitwie.
Jeśli nie możesz być codziennie na cmentarzu, możesz np mieć w domu zdjęcie tej osoby i w myślach powiedzieć co chcesz, czy pomodlić się.
A kiedyś wszyscy się tam spotkamy i nadrobimy wszystkie niedokończone rozmowy.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 12 luty 2019 - 11:12

• Speedy95 lubi to

#6 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8268 postów
  • Imię:Willow

Napisano 12 luty 2019 - 17:08

Michu porozmawiaj z księdzem. I nie próbuj żadnych głupot.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#7 Speedy95

Speedy95

• Bywalec
  • 4530 postów

Napisano 12 luty 2019 - 17:22

broń Boże mi nie chodziło o wywoływanie ducha... tylko o to by wiem to głupie ale choć we śnie

móc zobaczyć mojego kolegę tylko o to..

Użytkownik Speedy95 edytował ten post 12 luty 2019 - 17:23

#8 tośka

tośka

Nowy uczestnik

• Grupa z ograniczeniami
  • 88 postów

Napisano 12 luty 2019 - 17:24

michu, egzorcyzm to jest polecany jak ktos wywoluje duchy i licho wie jakie licho przyszło
Lord Acton

#9 Speedy95

Speedy95

• Bywalec
  • 4530 postów

Napisano 12 luty 2019 - 17:25

michu, egzorcyzm to jest polecany jak ktos wywoluje duchy i licho wie jakie licho przyszło

ok poprawiłem przepraszam źle się wyraziłem ostatnio jestem po prostu jakiś roztrzepany.

#10 tośka

tośka

Nowy uczestnik

• Grupa z ograniczeniami
  • 88 postów

Napisano 12 luty 2019 - 17:30

poza tym miałam dwukrotnie modlitwę z egzorcyzmem i zaświadczam, ze po tej drugiej ustąpił niepokoj i nadreagowanie na osobe ktora nieco wczesniej wypowiedziała przeciwko mnie złe słowa
  • molenka lubi to
Lord Acton

#11 Speedy95

Speedy95

• Bywalec
  • 4530 postów

Napisano 12 luty 2019 - 17:40

mi chyba też potrzebny egzorcysta bo nie wiem ale coś złego się dzieje nie wiem czy z moją psychiką czy bardziej duszą

nie wiem w nocy miałem sen że mama mi umiera wcześniej nie wiem czy dzień czy kilka dni temu śnił mi się i psychiatryk

i czarna maź która zalewała mnie wcześniej znów sny o psychiatryku raz o tym że byłem w pasach raz o tym że testowano

na mnie różne zastrzyki i obudziło mnie ukucie ogólnie jest źle raz miałem tak że wyklinałem Boga a potem przeprosiłem

bo było mi wstyd za to nie wiem co się ze mną dzieje mam tak że raz się cieszę raz mam ochotę karać siebie za to że się

wcześniej cieszyłem no i tak jest ciągle raz się zaśmieje a potem mam myśl że to że się śmiałem mi się nie należy zupełnie

no i nie wiem miewam ciężkie wyrzuty sumienia z każdego powodu to samo myśli samobójcze byle co i je mam niestety.

#12 tośka

tośka

Nowy uczestnik

• Grupa z ograniczeniami
  • 88 postów

Napisano 12 luty 2019 - 18:32

wszystko, co się dzieje poza granicami śmierci -- ponieważ dotyczy ostatecznych przeznaczeń człowieka -- nie może być przedmiotem ciekawskich poszukiwań. Jeśli naprawdę zależy nam na nawiązaniu wspólnoty z bliskimi, którzy odeszli już z tego świata, to szukajmy kontaktu w prawdzie: a więc kontaktu w Bogu, w którego sprawiedliwych dłoniach nasi bliscy przebywają, kontaktu całoosobowego, polegającego na zwiększaniu naszych dobrych czynów i modlitw, abyśmy się stali sobie jak najbliżsi w Chrystusie, który umarł za nas wszystkich. Resztę -- cały ból rozłąki i całą niemożność bezpośrednio odczuwalnego spotkania -- powierzmy z ufnością Bogu, który lepiej od nas wie, czego nam potrzeba.

warto wiedzieć, że wszelkie wywoływania duchów są bardzo ostro potępione w Piśmie Świętym: "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, przepowiednie i magię; nikt, kto by uprawiał czary, pytał duchów, wywoływał umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni" (Pwt 18,10-12; por. Kpł 20,1-7).

http://mateusz.pl/ks...pn/js-pn_27.htm
  • molenka lubi to
Lord Acton

#13 Speedy95

Speedy95

• Bywalec
  • 4530 postów

Napisano 12 luty 2019 - 19:07

tak tyle że ja tego nawet nie próbowałem bo zwyczajnie nie potrafię bardziej martwi mnie to co się dzieje z moją duszą.

no i wiem to głupio zabrzmi ale dlatego tak uważam że mogłem zostać opętany bo jakieś 11 lat temu zaczął mnie krzywdzić mój kolega i słowem i molestowaniem i przemocą to robił trwało to latami... dopiero w 2011 roku przestałem z nim rozmawiać rok później umarł mój inny kolega w międzyczasie jakieś zło we mnie urosło słuchałem złej muzyki (horrorcore'u) dałem się niszczyć szatanowi epilog trwał aż do stycznia 2015 roku wtedy zaczęło się moje nawracanie ale nie było ono trwałe ostatecznie w grudniu 2015 roku doszło do mojego samobójstwa wtedy diabeł próbował zniszczyć mnie 25 grudnia 2015 roku w południe chciałem się zabić prawie i by do tego doszło lecz powstrzymał mnie pan...  w wakacje 2016 roku poznałem kolegę z którym po dziś dzień się modlę ostatnio kilka dni temu znów zło próbowało mnie przejąć ostatecznie jakoś wygrałem i przeżyłem 2 razy chciałem popełnić samobójstwo raz prawie by doszło a za drugim razem jakoś wgl nie doszło do tego dlatego myślę że za tym może stać szatan bo wiele zła przeżyłem wiele  razy on próbował mnie zniszczyć i tak naprawdę wiem że samobójstwo by mi nic nie dało bo na to tylko on liczy na to bym się poddał jemu i jego złu ponieważ wiem to że za każdym samobójstwem stoi szatan on zsyła na nas zło przez co my się poddajemy a lekarze, psycholodzy, księża to dobrzy ludzie i trzeba korzystać z ich pomocy.

Użytkownik Speedy95 edytował ten post 12 luty 2019 - 19:10

#14 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8268 postów
  • Imię:Willow

Napisano 12 luty 2019 - 21:32

Michu egzorcysta będzie chciał od Ciebie zaświadczenie od psychiatry, że nie ma przeciwskazań. A w przypadku chorób psychicznych takie przeciwskazania są. 

Poza tym pamiętaj, że egzorcyzmem jest Msza Święta i Sakrament spowiedzi. 

• molenka i Speedy95 lubią to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#15 Speedy95

Speedy95

• Bywalec
  • 4530 postów

Napisano 12 luty 2019 - 22:55

myślę że możliwe jest że przez grzechy ja cierpię no i myślę o spowiedzi bo zawiniłem bardzo wobec Boga, rodziców, wobec znajomych i wobec wielu ludzi i myślę że mi spowiedź by pomogła ponieważ te moje problemy mogą wynikać z nieczystości duszy myślę że pomogło by mi jakbym chodził do kościoła bo skoro nie mogę pójść do szpitala to mogę spróbować z chodzeniem na msze.

Użytkownik Speedy95 edytował ten post 12 luty 2019 - 23:02

#16 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 15851 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 13 luty 2019 - 00:37

@Speedy95mi osobiście msza święta co niedzielę bardzo pomaga, wycisza wewnątrz itp..
Bardzo lubię również wejść na moment do kościoła gdy nie ma mszy i jest pusto lub mało ludzi i chwilę wsłuchać się w ciszę, powiedzieć Bogu w myślach parę słów.. Zawsze jak przejeżdżam rowerem koło naszej katedry i jest zamknięta lubię na moment zatrzymać się i też chwilę pobyć, chwilę pomodlić się w myślach.
Na cmentarzu mamy taki krzyż blisko kaplicy z figurką Jana Pawła II, w tym miejscu codziennie też odmawiam krotką modlitwę.
Oczywiście leczenie jest bardzo ważne, a modlitwa dodatkowo bardzo pomaga.
Trzymaj się ciepło.
  • Speedy95 lubi to

#17 Dziwny_kolo

Dziwny_kolo

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 24 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 13 luty 2019 - 09:23

@Speedy95

Jak chcesz, to poczytaj sobie o OOBE (out of body experience), może Ci pomoże. Co prawda nigdy nie praktykowałem, ale kiedyś trenowałem świadomy sen, a OOBE to jakby kolejny etap. Weź tylko pod uwagę, że to niekoniecznie "wychodzenie z ciała" w celu rozmowy z umarłymi, a bardzo możliwe, że kwestia zwykłej wyobraźni i wizualizacji. I pamiętaj, żeby nie przesadzać, bo w ekstremalnych przypadkach ludziom zaczyna się bardziej podobać świat podświadomy niż świadomy, od spania też można się uzależnić :) 

“The trouble is, you think you have time.” - Jack Kornfield

#18 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5248 postów

Napisano 22 luty 2019 - 00:56

Można to zrobić, wejść w dialog, ale jest to krzywdzące dla danej duszy. Duszom które odeszły należy dać spokój. Pokój ich duszy.

Zawsze możesz powiedzieć do tej osoby co potrzebujesz powiedzieć.  Podziękować, przesłać uśmiech, trochę jak z modlitwą- nie dostajesz odpowiedzi, ale wiesz czy dotarła czy nie. Tu jest podobnie.

• tośka lubi to
szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#19 *Aniela*

*Aniela*

Bywalec

• Bywalec
  • 748 postów

Napisano 22 luty 2019 - 13:53

@Speedy95
Jak chcesz, to poczytaj sobie o OOBE (out of body experience), może Ci pomoże. Co prawda nigdy nie praktykowałem, ale kiedyś trenowałem świadomy sen, a OOBE to jakby kolejny etap. Weź tylko pod uwagę, że to niekoniecznie "wychodzenie z ciała" w celu rozmowy z umarłymi, a bardzo możliwe, że kwestia zwykłej wyobraźni i wizualizacji. I pamiętaj, żeby nie przesadzać, bo w ekstremalnych przypadkach ludziom zaczyna się bardziej podobać świat podświadomy niż świadomy, od spania też można się uzależnić :)

Dziwny stan, ciężki nie lekki. Pełen obaw.
Jeśli ktoś nie chce wejść przypadkowo w świadomie śnienie lub OOBE to radzę się wysypiać. Zmęczony mózg jest często narażony na tego typu akcje. Sama wpadałam w to będąc nastoletnim dzieckiem ,później stwierdzili że to były objawy padaczki.
Jednak ja wiem swoje.
Dwa razy też byłam świadkiem.
Może opiszę to jak byłam świadkiem:
Nic spędzałam z chłopakiem, on zasnął ja czytałam książkę. Drgną bardzo mocno,nie wydawało mi się to dziwno,ale potem znowu nogami podskoczył. Odłożyłam książkę i go obserwowałam. Poruszał co jakiś czas wskazującym palcem u prawej ręki i drgnął nogami jeszcze raz dość mocno. Powieki mu szalały, wydobywał z siebie jakiś dźwięk-jednak dziezko było coś usłyszeć ,a raczej zrozumieć. Zaczęłam do niego mówić i go budzić.
Jak się obudził był wystraszony, miał do mnie pretensje że nie reagowałam na wołanie jak on do mnie krzyczał. Mówił że mnie widział. Mówił że czuł na początku jak go coś ciągnie za nogi. Potem patrzył cały czas na mnie inaczej czego nie potrafił wyjaśnić.Nie mógł się poruszyć.Probowal co ja widziałam jako drgania lub lekkie poruszania palcem. Bał się potem zasnąć.
To właśnie moi drodzy jest OOBE które ja znam.

"Pomagam i daje nie dlatego, że mam dużo. Ale dlatego, że wiem jak to jest nie mieć"

#20 Speedy95

Speedy95

• Bywalec
  • 4530 postów

Napisano 22 luty 2019 - 14:30

posłucham waszych rad i dam Tomkowi odpocząć zasługuje on na to liczę tylko że trafił do nieba i przebywa pośród Aniołów.

co do OOBE boję się eksperymentować poza tym takie praktyki są niezgodne z religią katolicką z tego co wiem bo figuruje to pośród czakr i innych czarów itp rzeczy więc lepiej takiego czegoś nie tykać gdyż to grzech uprawiać takie coś tak wgl.

Użytkownik Speedy95 edytował ten post 22 luty 2019 - 14:30

• tośka lubi to