Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Depresja a L4

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maja92

Maja92

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 186 postów
  • Imię:Maja

Napisano 10 styczeń 2019 - 21:34

Bardzo zależy mi na tym, aby pójść na L4. Fatalnie się czuję i potrzebuję odpoczynku. W pracy mam gorszy okres i nie daje już rady. Chciałabym pójść do lekarza rodzinnego i poprosić o L4. Tylko zastanawiam się nad tym co mu powiedziwc5 i czy mi je w ogóle da. Jak myślicie?

#2 nicram1985

nicram1985

Bywalec

• Bywalec
  • 632 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 10 styczeń 2019 - 22:57

Idź prywatnie do psychiatry. Najszybciej coś załatwisz. Zwolnienia od psychiatry najtrudniej podważyć.
  • anche lubi to

Bo życie to sarna jest płocha, cierpliwym myśliwym jest czas...

#3 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8052 postów
  • Imię:Willow

Napisano 10 styczeń 2019 - 23:14

Maju wydaje mi się, że każdy lekarz, nawet rodzinny może Ci wystawić zwolnienie na depresję. Ale oczywiście od psychiatry najlepiej. Zwłaszcza jak masz historię leczenia.

• anche lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#4 Maja92

Maja92

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 186 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 23:23

Tylko u mnie w pracy krzywo patrzą na L4 od psychiatry dlatego wolałbym od rodzinnego.

#5 XAW

XAW

Zadomowiony

• Administrator
  • 5856 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 23:50

W takim przypadku może faktycznie lepiej od rodzinnego, aby uniknąć problemów w pracy. Chociaż to strasznie przykre, no ale realia czasem są ciężkie..

Potwierdzam, że lekarz rodzinny może wystawić takie zwolnienie.

• molenka i Willow47 lubią to

#6 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5207 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 00:02

Ciężko żeby rodzinny przepisał, może, ale to trzeba mieć raczej blisko zaznajomionego.

Patrzą jak patrzą, wszędzie krzywo patrzą na psychiatrów i ich pacjentów, a problemy choroby psychicznej dotykają 1 na 4 osoby, niech się z tym pogodzą.

Popatrzą się krzywo przez tydzień, a później zapomną jak to w pracy ;)

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#7 bigvic

bigvic

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 99 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 00:09

Powiedz mu cala prawde, zaznaczajac przy tym, ze zalezy Ci na posredniej anonimowosci co do oficjalnej przyczyny wystawienia L-4. Jezeli pojdziesz do przychodni do ktorej chodzisz z grypa to powinno byc okej, ale pod wzgledem zaburzen Polska dalej jest w lesie.

Jesli sie nie uda to idz do psychiatry i zapytaj sie czy nie moglby Ci z tym jakos pomoc, znam podobne przypadki, ze doktor x polecil zaznajomego doktora y, moze niekoniecznie w depresji, ale uwierz, ze ludzie jeszcze bardziej zalosnie reaguja na mutacje genow, niz na depresje.

#8 Maja92

Maja92

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 186 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 05:51

Niestety jest to przykre bo to choroba jak każda inna. Znajoma z pracy miała L4 na depresję i dyrektorowi nie podobało się zwolnienie od niego. Koleżanka tłumaczyła mu potem na co jest chora i dlaczego psychiatra...

#9 Daniela2018

Daniela2018

Weteran forum

• Bywalec
  • 1312 postów
  • Imię:Daniela

Napisano 11 styczeń 2019 - 12:39

Tylko u mnie w pracy krzywo patrzą na L4 od psychiatry dlatego wolałbym od rodzinnego.

Lekarz rodzinny może wystawić Ci takie zwolnienie... "sam od siebie" na podstawie Twoich objawów i po rozmowie z Tobą lub na podstawie zaświadczenia od psychiatry z dopiskiem jakie bierzesz leki.

Jeżeli nie chcesz mieć L4 na depresję, to przecież rodzinny może wystawić na każdą inną chorobę wyczerpującą organizm... zmęczenie, osłabienie, bóle mięśniowe, itp. - to wszystko przecież towarzyszy depresji, więc jest prawdziwe.

• Willow47 lubi to

#10 carlinde

carlinde

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 309 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 22:26

Z własnego doświadczenia radziłabym iść do lekarza rodzinnego i szczerze powiedzieć, o co chodzi i jak sprawa wygląda. Może mogłabyś iść do lekarza ogólnego w tej samej przychodni,w której masz psychiatrę? Lekarze wówczas się znają i trochę inaczej podchodzą do pacjentów. Jeśli nie ma takiej możliwości, ale mogłabyś szczerze porozmawiać z lekarzem ogólnym, to katalog ICD jest na tyle obszerny, że od zaufanego rodzinnego możesz dostać zwolnienie z powodu w miarę "neutralnej" choroby. Mam nadzieję, że wszystko się uda, powodzenia!

Oh, the road is long
If you stay strong
You're a better man than I

#11 Maja92

Maja92

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 186 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 14:14

To jest inna przychodnia niestety. Powiem prawdę i mam nadzieję, że się uda...

#12 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 10550 postów
  • Imię:Michał

Napisano 15 styczeń 2019 - 06:11

@Maja92 daj znać czy się udało.

Zgubić się to nic strasznego.
Nie szukać drogi - to jest porażka...

#13 Maja92

Maja92

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 186 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 15:48

Udało się na szczęście.
  • XAW lubi to

#14 Maja92

Maja92

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 186 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 19:43

Jak wiecie dostałam L4 od lekarza rodzinnego. Dzisiaj się jednak dowiedziałam, że w lutym wygasa mi umowa o pracę i nie dostanę nowej. Już mi nie zależy więc zastanawiam się jak to jest w przypadku zwolnienia od psychiatry. Czy może on wystawić mi L4 na miesiąc skoro teraz mam je na 10 dni?

#15 zielona-dama

zielona-dama

Bywalec

• Bywalec
  • 946 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 23 styczeń 2019 - 17:52

Jak wiecie dostałam L4 od lekarza rodzinnego. Dzisiaj się jednak dowiedziałam, że w lutym wygasa mi umowa o pracę i nie dostanę nowej. Już mi nie zależy więc zastanawiam się jak to jest w przypadku zwolnienia od psychiatry. Czy może on wystawić mi L4 na miesiąc skoro teraz mam je na 10 dni?

Tak.lekarz może wystawić zwolnienie maksymalnie na 30 dni.