Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mówienie przez sen.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 SHKL33

SHKL33

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:A

Napisano 06 styczeń 2019 - 22:39

Od kilku lat mam dziwną przypadłość mówienia przez sen. Jak dowiaduję się od rodziców, zdania te na ogół są zlepkiem przypadkowych słów, jednakże czasem budzę się z krzykiem, zlana potem, krzyczę, wołam ratunku. Miewam też koszmary senne, teraz trochę rzadziej, ale śni mi się, że spadam w przepaść, ze ktoś lub coś próbuje mnie zabić. Ma ktoś podobnie? Czym można to wytłumaczyć?

#2 Frozen21

Frozen21

Weteran forum

• Bywalec
  • 1121 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 23:23

Od kilku lat mam dziwną przypadłość mówienia przez sen. Jak dowiaduję się od rodziców, zdania te na ogół są zlepkiem przypadkowych słów, jednakże czasem budzę się z krzykiem, zlana potem, krzyczę, wołam ratunku. Miewam też koszmary senne, teraz trochę rzadziej, ale śni mi się, że spadam w przepaść, ze ktoś lub coś próbuje mnie zabić. Ma ktoś podobnie? Czym można to wytłumaczyć?

Hmm może jest to jakaś odmiana zaburzeń lękowych ? Coś typu zespół stresu pourazowego ? Czy wydarzyło się coś w Twoim życiu co bardzo źle wspominasz ?
Jaki jest poziom Twojego lęku na codzień?
Jakieś fobie ?
Posłuchaj niektórzy ludzie tak mają.
Weźmy na przykład mojego brata.
On kiedyś jak uczył się jakiejś piosenki do szkoły to wypowiadał jej słowa przez sen...
Ale sądząc po tym jakie tematy przeważają w Twoich snach, myślę że coś bardzo złego znajduje się w Twojej podświadomości która próbuje Ci coś w tych snach przekazać...
Domyślam się że zdarza Ci się bezsenność?
Rozważalas wizytę u specjalisty ?
Takie sny muszą być bardzo męczące.
Leczysz się na coś? Depresja, lęki. Cokolwiek.
Musisz coś więcej powiedzieć o sobie bo trochę trudno pracować na danych które mi przekazałaś. :)

#3 nicram1985

nicram1985

Bywalec

• Bywalec
  • 632 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2019 - 23:51

Dużo ludzi mówi przez sen i jest to uznawane za formę lunatykowania. Nie jest to nic nadzwyczajnego i praktycznie każdy tego doświadcza od czasu do czasu. Co do koszmarów to może być to efekt przyjmowania leków albo zaburzeń lękowych, lub po prostu neurologicznych. Zresztą sny są indywidualnym stanem każdego człowieka. Moje sny to zazwyczaj projekcje moich lęków. Rzadko miewam sny przyjemne. Kiedyś było ich więcej.

Bo życie to sarna jest płocha, cierpliwym myśliwym jest czas...

#4 Marek123

Marek123

Weteran forum

• Bywalec
  • 1009 postów
  • Gadu-Gadu:10566169
  • Imię:Marek

Napisano 07 styczeń 2019 - 00:07

Też tak mam, gadam i zdarza mi się lunatykować to może być związane z problemami albo nerwami. A koszmary mi się zdarzają jak się wyśpie z wieczora i potem długo zasnąć nie mogę, i gdy koło 1-2 zasnę, to budzę się koło 3-4 właśnie z powodu koszmarów, a ten o przepaści to często ludzie miewają, ja też. Jak normalnie śpie od około 23, to rzadko miewam jakieś złe sny.

#5 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5207 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 00:14

Możesz napisać coś o tym jak śpisz? Czy miewasz sny, co pamiętasz, czy się powtarzają?

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#6 Marek123

Marek123

Weteran forum

• Bywalec
  • 1009 postów
  • Gadu-Gadu:10566169
  • Imię:Marek

Napisano 11 styczeń 2019 - 17:54

Ja?