Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kogo w sobie widzicie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#81 amino

amino

Napisano 22 wrzesień 2020 - 14:10

I mysle, ze jesli im to odpowiada, to po prostu nalezy to zostawic, tolerowac albo zablokowac..

I tak też na ogół czynię, zostawiam w spokoju to czego ani zmienić ani zaakceptowac nie umiem bądź nie chcę i przechodzę obok bez komentarza. Ale jak każdy, ja tez mam swoje alergie czy zboczenia (jak zwał tak zwał) a że mam ogromną alergię na te wszytskie sztuczne "słodziki" to w końcu nie wytrzymałam. Może rzeczywiscie tylko ja sie tym tak strasznie brzydze i tylko ja nie widzę sensu w takim jałowym koniec końców klepaniu po ramieniu. Może innym jest to jednak potrzebne bardziej niż mi się może wydawać i może nawet wolą to od zwykłej rozmowy bez dosładzania ? W końcu z jakiegoś powodu ja też przez większość życia byłam odludkiem nieprzystosowanym społecznie, może to część tego mojego nieprzystosowania, że nie umiem skomplementować nawet głupiej nowej bluzki koleżance jeśli akurat mi sie nie podoba. Nie powiem jej też, że jest brzydka albo że jej nie pasuje bo nie czuje takiej potrzeby bynajmniej ale skłamać, że śliczna albo, że slicznie w niej wygląda kiedy tak nie myślę nie umiem. Nienawidzę tez jak mi ktoś tak słodzi, więc przynajmniej w tym punkcie nie jestem chyba hipokrytką  ;)  Lubię wiedzieć na czym stoję zawsze, a nie że ktoś mi kadzi, uśmiecha sie do mnie słodko, prawi różne komplementy a tak naprawdę nawet mnie nie lubi i myśli o mnie coś zupełnie innego. A potem sie dowiaduję po X latach że osoba którą uważałam za przyajciółkę zawsze czuła sie źle w moim towarzystwie bo nigdy jej nie chciałam wysłuchać i nie miała we mnie oparcia. Nosz... to może trzeba było mi to powiedzieć zamiast sie tak ze mną "męczyć" 10 lat ? A ja się po tych 10 latach dowiaduję tego od jakiegoś znajomego jej znajomego, który to usłyszał od jej brata  :wacko:

Tak czy siak ja nie cierpię tego udawania i słodzenia w swoim otoczeniu, a tutaj tego słodzenia moim zdaniem sztucznego strasznie dużo czasem bywa co zwykle zwyczajnie ignoruję i nie komentuję, tak tym razem akurat coś mnie podkusiło żeby skomentować. Pewnie teraz powinnam powiedziec przepraszam czy coś że tak wybuchłam ale bym skłamała mówiąc, że mi przykro i że przepraszam tym bardziej,z ę napisałam to co naprawdę myślę koniec końców.

#82 Moon73

Moon73

Napisano 22 wrzesień 2020 - 19:31

@amino odpuść mu, proszę. Ja rozumiem Twoją irytację, ona nie bierze się znikąd, masz dużo racji w tym, co piszesz i potrafisz to uzasadnić. Ale wznieśmy sie ponad to. Chciałbym Ci coś od siebie powiedzieć. Pozwól, że podzielę się z Tobą pewną refleksją, która mnie naszła po tej dyskusji.

Wiesz, co mi sprawia nieustanny kłopot na tym forum? Ano to, że cały czas, praktycznie co wieczór gdy tu przychodzę, muszę sobie przypominać najpierw o dwóch ważnych rzeczach - o tym, że sam jestem zaburzony i o tym, że rozmawiam również z osobami zaburzonymi . Po prostu o tym zapominam, a nie powinno tak być.

Nieraz miałem taki odruch, by napisać coś ostrzej, "naprostować" kogoś, czasem zdarzały mi się rozmowy na privie, które toczyły się w nieprzyjemne strony. Zawsze wtedy staram się uspokoić i pamiętać, że nie jesteśmy tu w normalnej sytuacji komunikacyjnej. I mnie to też łatwo nie przychodzi, dlatego Cię rozumiem, że można się już czasem wkurzyć czyimś gderaniem. Ale my i każdy z naszych rozmówców, jak tu razem siedzimy, ma swoje nerwówki, dziwactwa, obsesje i inne kłopoty psychiczne z którymi się zmagamy. Ja sam jakiś czas temu, mając wieczorem kilkugodzinny ostry zjazd depresyjny, zacząłem być niemiły w dyskusji w jednym z wątków. Zjazd minął, na drugi dzień sam nie mogłem siebie poznać, przeprosiłem wszystkich i na szczęście nikt się nie obraził. Choroba często przez nas "mówi".

Tak sobie myślę, że w związku z tym powinniśmy dawać tu sobie nawzajem o wiele większy margines błędów niż zazwyczaj dzieje się to w internecie. I o wiele większe zrozumienie dla drugiego człowieka. Warto odpuszczać. Dosyć mamy wszyscy tu zgromadzeni swoich codziennych kłopotów, żeby jeszcze dokładać sobie stresu. Wiesz, ja tak trochę nas tu wszystkich postrzegam, jak pacjentów szpitala w "Locie nad kukułczym gniazdem", który tworzą dziwną, różnorodną grupę i muszą się wspierać. I robią to, bo są w stanie się zrozumieć. Jak już znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że nam zwichrowało mózgi, to spróbujmy zwyczajnie przeżyć.

Dlatego tak sobie myślę, że to na swój pokręcony sposób jest fajne, że jest z nami taki "irytujący" LePentrec, żyjący w swoim świecie. Fajnie, że ciągle pisze do mnie pewna osoba X, która przez pół wiadomości mnie obraża a drugie pół przeprasza. No tak już ma, nic nie poradzę. Fajnie, że ktoś napisze na forum jakiś mało zrozumiały albo głupi post, bo nie był w psychicznej formie i mu nie wyszło. Ale się starał. Fajnie, że są ci, którzy nic nie piszą na forum, bo się wstydzą ale wchodzą tu, bo mają taką potrzebę.
Nikogo z nas nie zmienimy przez internet, jedyne, co możemy zrobić to próbować się akceptować i wspomagać.

Ja staram się odpuszczać. Naprawdę, nie ma tu niczyjej winy, jeśli nawet ktoś pobłądzi, nawet skłamie, źle napisze, nie trafi z diagnozą, poradą, źle kogoś oceni. Dajmy innym i sobie przyzwolenie na to, żeby się po ludzku mylić. Kto jak kto, ale my chorujący mamy do tego pełne prawo.
Ściskam Cię @amino

Użytkownik Moon73 edytował ten post 22 wrzesień 2020 - 20:15

#83 Nann

Nann

Napisano 22 wrzesień 2020 - 20:38

I tak też na ogół czynię, zostawiam w spokoju to czego ani zmienić ani zaakceptowac nie umiem bądź nie chcę i przechodzę obok bez komentarza. Ale jak każdy, ja tez mam swoje alergie czy zboczenia (jak zwał tak zwał) a że mam ogromną alergię na te wszytskie sztuczne "słodziki" to w końcu nie wytrzymałam. Może rzeczywiscie tylko ja sie tym tak strasznie brzydze i tylko ja nie widzę sensu w takim jałowym koniec końców klepaniu po ramieniu. Może innym jest to jednak potrzebne bardziej niż mi się może wydawać i może nawet wolą to od zwykłej rozmowy bez dosładzania ? W końcu z jakiegoś powodu ja też przez większość życia byłam odludkiem nieprzystosowanym społecznie, może to część tego mojego nieprzystosowania, że nie umiem skomplementować nawet głupiej nowej bluzki koleżance jeśli akurat mi sie nie podoba. Nie powiem jej też, że jest brzydka albo że jej nie pasuje bo nie czuje takiej potrzeby bynajmniej ale skłamać, że śliczna albo, że slicznie w niej wygląda kiedy tak nie myślę nie umiem. Nienawidzę tez jak mi ktoś tak słodzi, więc przynajmniej w tym punkcie nie jestem chyba hipokrytką  ;)  Lubię wiedzieć na czym stoję zawsze, a nie że ktoś mi kadzi, uśmiecha sie do mnie słodko, prawi różne komplementy a tak naprawdę nawet mnie nie lubi i myśli o mnie coś zupełnie innego. A potem sie dowiaduję po X latach że osoba którą uważałam za przyajciółkę zawsze czuła sie źle w moim towarzystwie bo nigdy jej nie chciałam wysłuchać i nie miała we mnie oparcia. Nosz... to może trzeba było mi to powiedzieć zamiast sie tak ze mną "męczyć" 10 lat ? A ja się po tych 10 latach dowiaduję tego od jakiegoś znajomego jej znajomego, który to usłyszał od jej brata  :wacko:

Tak czy siak ja nie cierpię tego udawania i słodzenia w swoim otoczeniu, a tutaj tego słodzenia moim zdaniem sztucznego strasznie dużo czasem bywa co zwykle zwyczajnie ignoruję i nie komentuję, tak tym razem akurat coś mnie podkusiło żeby skomentować. Pewnie teraz powinnam powiedziec przepraszam czy coś że tak wybuchłam ale bym skłamała mówiąc, że mi przykro i że przepraszam tym bardziej,z ę napisałam to co naprawdę myślę koniec końców.

Kurcze, no pytanie czy faktycznie odrozniasz zawsze kiedy to jest szczere a kiedy nie. Nie bez powodu wspomnialam tu o swoim wlasnym zachowaniu, kiedy jestem szczera w komplementach ale niekiedy ludzie sa wobec mnie nieufni, wlasnie z tego powodu - ze czesto pytam czy ktos sie dobrze czuje, ze sie smieje co sekunde i ze komplementuje wszystkich wokol. Sek w tym, ze szczerze.

@Moon73 btw, chyba piszemy z ta sama osoba na priv :D 

#84 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 22 wrzesień 2020 - 20:40

Ja tam bym sugerował mnie zablokować, jeśli ktoś nie lubi tego co piszę.

#85 Moon73

Moon73

Napisano 22 wrzesień 2020 - 21:00

@Moon73 btw, chyba piszemy z ta sama osoba na priv :D

Tego nie wiem @Nann, ale niech to pozostanie tajemnicą korespondencji ;)

• Nann lubi to

#86 amino

amino

Napisano 22 wrzesień 2020 - 22:54

@Moon73 pod tym Twoim ostatnim postem to ja się jak najbardziej dwiema łapkami podpisuję i naprawdę staram się właśnie tak patrzeć na to forum jak opisałeś i zachowywać odpowiedni dystans i powściągliwość nawet nie tyle w tym co piszę co w swoich własnych osądach biorąc poprawkę na to że ja chora ludzie chorzy, więc poprawka musi być odpowiednio większa.

Tylko jeden malutki szczegół bym chciała sprostować: ja sie nie irytuję na @Le Pentreca, ja się już dawno przestałam na niego irytować bo to ani jemu ani mi nie pomoże w niczym. Jest jak jest, szkoda mi chłopaka ale cóż ja mogę... Jam się zirytowała na to "słodzenie" i na swoją obronę moge tylko powiedzieć, że pierwszy raz się publicznie tutaj zirytowałam na tego typu tekst i tak akurat jakoś padło na Twoją wypowiedź @Moon73 chociaż ani ona bardziej oderwana od rzeczywistości ani mniej niż inne tego typu, na które mam alergię, ale starałam się nie wnikać i nie drążyć do tej pory.

Kurcze, no pytanie czy faktycznie odrozniasz zawsze kiedy to jest szczere a kiedy nie.

@Nann też pytanie, phi. Oczywiscie, że...  ZAWSZE 200w.gif?cid=ecf05e47289e45f3a0e61e4cb7btaka ze mnie alfa i omega 200w.gif?cid=ecf05e4798d1b785b1b2148c26d

• Moon73 lubi to

#87 Nann

Nann

Napisano 23 wrzesień 2020 - 05:19

ooooch @amino  :rolleyes:  ^_^  ^_^  ^_^  ^_^  :wub:

lubie Cie czytac. Po prostu.

#88 amino

amino

Napisano 23 wrzesień 2020 - 07:50

@Nann uważaj z tym słodzeniem bo zaczynam się robić podejrzliwa 200w.gif?cid=ecf05e476f35dbc0cbf289133f3i zaraz albo Ci nie uwierzę i 200w.gif?cid=ecf05e47be29987fb2e99ad632aalbo uwierzę i emoji-3d%20icons-glossy-3d-icons-face-pu. No sama nie wiem co gorsze 200w.gif?cid=ecf05e47f00392584ab60112bc7

#89 Nann

Nann

Napisano 23 wrzesień 2020 - 09:54

hahaha amino :D

#90 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 23 wrzesień 2020 - 12:13

@Nann,,,  wybacz mi, że  pytam czy  masz jakieś wieści od Wisienki , jeśli dobrze rozumiem to  tworzy  coś ciekawego ?

#91 Nann

Nann

Napisano 23 wrzesień 2020 - 12:18

@Nann,,,  wybacz mi, że  pytam czy  masz jakieś wieści od Wisienki , jeśli dobrze rozumiem to  tworzy  coś ciekawego ?

Niestety nie, wlasnie wczoraj pisalam do niej priv ale brak odpowiedzi.

#92 Gość_MartwyDuch_*

Gość_MartwyDuch_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2020 - 15:47

rafac582wojaczek.jpg

• Willow47 i d z i k a lubią to

#93 Zołza

Zołza
  • Imię:D

Napisano 23 wrzesień 2020 - 16:05

O, Wojaczek

#94 Gość_MartwyDuch_*