Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Postanowienia noworoczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#161 hawwa

hawwa

Napisano 16 styczeń 2020 - 13:38

@hawwa Dukana i ja stosowałam, z moim zdrowiem nic się nie działo, byłam wyczulona na punkcie picia wody, więc moje nerki były w bardzo dobrym stanie. Robiłam regularnie badania. :)

Ja mam do tej pory problem z piciem więc piłam tylko tyle ile czułam, że potrzebuję... U mnie nerki już nie filrowały białka, które sie osadzało i musiałam brać leki...

Dostałam zakaz stosowania ale schudłam 25 kg w 3 miesiące

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#162 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 16 styczeń 2020 - 13:49

@hawwa ja też wtedy sporo schudłam, ale wody wypijałam 2-3 litry.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#163 hawwa

hawwa

Napisano 16 styczeń 2020 - 13:58

@hawwa ja też wtedy sporo schudłam, ale wody wypijałam 2-3 litry.

ja tyle to może wypije sumując 3 dni..

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#164 Complicated_85

Complicated_85
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 16 styczeń 2020 - 16:28

@hawwa Ile potrzebujesz schudnąć?

"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". 

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#165 hawwa

hawwa

Napisano 16 styczeń 2020 - 16:50

@hawwa Ile potrzebujesz schudnąć?

Nie wiem ile ważę i lepiej żebym nie chciała bo zawału dostanę ale chociaż rozmiar 40 -42 bym chciała

#166 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 16 styczeń 2020 - 17:28

@hawwa a myślałaś o modnym teraz okresowym poście?

https://www.fabrykas...-na-czym-polega

to pierwszy z brzegu przykladowy link, masz też wersje anglojęzyczne

https://www.medicaln...cles/327398.php

• hawwa lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#167 hawwa

hawwa

Napisano 16 styczeń 2020 - 17:55

@hawwa a myślałaś o modnym teraz okresowym poście?

https://www.fabrykas...-na-czym-polega

to pierwszy z brzegu przykladowy link, masz też wersje anglojęzyczne

https://www.medicaln...cles/327398.php

dzięki @Willow47 ale mnie diety nie interesują mam dość ograniczeń żywieniowych wolę jeść normalnie a więcej ćwiczyć...

i ja byłam gruba ale po tym leku czuje sie jeszcze bardziej tłusta... i nie jem dużo zwykle śniadanie i obiad

a i mi grozi cukrzyca więc nie kombinuje z tą głodowką

Użytkownik hawwa edytował ten post 16 styczeń 2020 - 18:02

#168 Gość_Milkyway_*

Gość_Milkyway_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2020 - 18:00

Postanowienie na najbliższe tygodnie - oduczyć psa żebrania jedzenia/kradzieży jedzenia :( Dostaje tyle ile powinien, a i tak wiecznie głodny
Całe szczęście dziś się skończyło na mniejszej ilości marchewek..
  • Willow47 lubi to

#169 Gość_Liana_*

Gość_Liana_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2020 - 18:43

@12504 mój tylko usłyszy szelest woreczka w mojej kieszeni i od razu jest przy mnie  :lol: Wie, że szykuję mu przysmaki...

• Willow47 lubi to

#170 Willow47

Willow47

Napisano 16 styczeń 2020 - 19:55

@hawwa w takim razie pozostaje Ci ruch i swieze powietrze

@12504 moja psa tez wiecznie glodna i do tego klamie w zywe oczy ze nie jadla......

Dołączona grafika

#171 Gość_Milkyway_*

Gość_Milkyway_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2020 - 19:59

Skąd to się bierze? :/

#172 hawwa

hawwa

Napisano 16 styczeń 2020 - 20:01

mój psiak tylko żebrze, gdy mój mąż je reszta na niego uwagi nie zwraca

#173 Nann

Nann

Napisano 18 październik 2020 - 19:45

Ciekawa jestem jak tam Wasze postanowienia dzis.

Ja musialabym swoje odkopac, wiem ze wydziaranie blizn mi juz nie wyjdzie w tym roku  :wacko: aczkolwiek pare rzeczy sie udalo.

• Willow47 lubi to

#174 Willow47

Willow47

Napisano 18 październik 2020 - 21:31

Miałam nic nie postanawiać. Ale jednak postanawiam.....być dla siebie dobrą, kochać siebie, troszczyć się i dbać o siebie. Zamierzam też uczyć się głośno wyrażać swoje zdanie. Nie milczeć kiedy czuję potrzebę mówienia.

Ha! No jednak coś mi się w tym roku udało. 

• molenka, SmacznyKeksik i Nann lubią to
Dołączona grafika

#175 Gravi

Gravi
  • Imię:Sebastian

Napisano 18 październik 2020 - 21:32

XDDDDDDDDDDDDDDDDDD

POSTANOWIENIA 

Setki pytan, tysiace odpowiedzi.
#BedzieGorzej. #NobodyCanSaveMe

#176 Nann

Nann

Napisano 18 październik 2020 - 22:05

@Willow47 to prawda! Gratulacje, to nie jest latwe.

#177 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 19 październik 2020 - 09:35

Stawiam sobie realistyczne dla mnie postanowienia i zwykle udaje mi się ich dotrzymać :) jednym z moich postanowień było utrzymać się w nowej pracy rok i na razie się to realizuje (choć idzie mi w tej pracy jak po grudzie).
  • molenka, victoria i Nann lubią to

#178 Sidu93

Sidu93
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 styczeń 2021 - 13:03

Proponuję zmienić nazwę tematu na "Postanowienia 2021" lub po prostu "Postanowienia noworoczne" aby co roku nie zmieniać ;) Kolejny rok to kolejne podsumowanie i kolejne postanowienia u mnie:

Podsumowanie postanowień z 2019:

1. Nie zabić się. - Jak widać, udało się xd

2. Zaleźć inne rozwiązanie na problemy niż samookaleczanie się. - Nie znalazłem, po prostu już tego nie robię.

3. Zrobić prawo jazdy kat. A oraz kupić szybszy motocykl. - Nie wyszło.

4. Zrzucić trochę brzucha, przybrać masę mięśniową. - Masa mięśniowa przybrana, ale brzuch pozostał ;<

5. Zacząć więcej przebywać z ludźmi. - Udało się,

6. Zrobić certyfikat z Javy. - Nie wyszło

7. Ogarnąć się psychicznie. - Chyba nigdy nie wyjdzie.

8. Wynająć mieszkanie. - Udało się.

Podsumowanie postanowień na 2020:

1. Nie zabić się. - Udało się xd

2. Zrobić prawo jazdy kat A i kupić szybszy motocykl. - przełożone na 2022 xD

3. Zrzucić trochę zbędnych kilogramów. - tja, względem zeszłego roku to chyba +15kg mi przybyło xD Pandemia, więc praca zdalna i brak ruchu przez zamknięte siłownie oraz druga praca i efekt jest jaki jest.

4. Zrobić certyfikat z Javy. - przełożone na czas bliżej nieokreślony, z powodu pandemii na razie firma nie sponsoruje nam takich rzeczy xd

5. Nauczyć się reacta. - przełożone na czas bliżej nieokreślony, brak czasu z powodu drugiej pracy :P

6. Nauczyć się androida. - przełożone na nigdy xD Uznałem to za zbędne.

7. Ogarnąć się psychicznie. - hehe

8. Odłożyć minimum 20k. - udało się odłożyć 40k + trochę pożyczyłem rodzinie i innym osobom i jak mi oddadzą to nawet 45 będzie. To najlepiej mi wyszło z moich postanowień  :rolleyes:

9. Usunąć z mojego życia pannę A. - a nie, jednak to najlepiej mi wyszło xD Już mam ją całkowicie gdzieś, jedynie żal mi siebie jak pomyślę jaki ja głupi byłem i gdzie miałem oczy oraz rozum i własną godność  <_<

Postanowienia na 2021:

1. Skupić się na relacjach damsko-męskich ;)

2. Kupić dom, ewentualnie pół bliźniaka.

3. Zmienić samochód. 

4. Postarać się ogarnąć równowagę między życiem prywatnym, a zawodowym.

5. Kupić PS5.

6. Zgubić zbędne kilogramy, po otwarciu siłowni dalej kontynuować treningi, aby na koniec roku chociaż 80kg wyciskać, bo pewnie po tej przerwie cały progres poszedł się czesać ;/

7. Spróbować jednak znaleźć czas na naukę reacta, ale to jeżeli druga praca zakończy się wcześniej, a nie będzie jednak do końca roku 2021.

8. Ogarnąć się psychicznie.

To tyle u mnie, za rok zobaczymy co się udało, a co nie xD

Użytkownik Sidu93 edytował ten post 03 styczeń 2021 - 13:05

#179 Nann

Nann

Napisano 04 styczeń 2021 - 00:52

1. 2021 ma byc trzezwy, w stu procentach. Rezygnuje na dobre z alkoholu, nie siegam po fajki, nie cpam lekow.
2. Regularne nawadnianie sie.
3. Utrzymanie ilosci slodkiego, nie dopuszczanie do napadow.
4. Regularne treningi.
5. Na ile sie da, nie jesc zupel chinskich (moze nie pojawily sie dawno w moich bilansach, odpukac, ale uwielbiam) i energetykow oraz napojow zero, choc te ostatnie sobie najpredzej wybacze i jeszcze przymkne oko. Pewnie stopniowo.
6. Brak nagradzania sie jedzeniem.
7. Uregulowac sen na ile to mozliwe z niemowlakiem.
8. Rozjasnic sytuacje zawodowa,jesli cos zaczne, to kontynuowac az nie skoncze.
9. Nie porzucic calego ladu domowego tylko dlatego, ze sie nam rodzina powiekszy.
10. Dalej poswiecac tyle czasu dzieciom,ile sie da.
11. Dbac o relacje z mezem.
12. Odwiedzac i zapraszac regularnie znajomych i przyjaciol.
13. Nie zapominac o tym, ze kocham czytac i bardzo dobrze mi to robi. Czytac po prostu do obiadu jak nie mam zywcem kiedy.
14. Spacerowac.
15. Celebrowac swieta, tworzyc z nich dalej magie, sprawic zeby rodzina chciala razem usiasc przy stole albo chociaz na podlodze, przy planszowce.
16. Nie wpadac w obsesje.
17. Sprobowac nauczyc sie racjonalnie planowac.
18. Miec cierpliwosc do systematycznego, a nie drastycznego odchudzania sie, powoli schodzic z bilansow i nie zloscic sie, ze waga spada wolno.
19. Nie dopuscic do niedoborow -dalej zazywac witaminy.
20. Jesli sie uda, piercing. Przynajmniej czesc z tego co planuje.
21. Utrzymac picie  do dwoch filizanek (FILIZANEK, nie kubkow 0,5 l) dziennie plus ewentualnie malej kapucziny [dblpt]P Ale stopniowo ta trzecia filizanke chcialabym likwidowac.
22. Nie dopuscic do zaleglosci w nauce mlodej.
23. Przygotowac mlodego na ostatni rok w przedszkolu (teoretycznie, bo nie wiem jak wyjdzie, ja go nie widze za dwa lata w szkole).
24. Znalezc nowe mieszkanie/dom, kupic/wynajac.
25. Walczyc o siebie. O to, jaka jestem. Nie dac sie manipulowac, nie dac sie tlamsic przez wyuczony takt. Mam prawo byc soba. Zawsze.
26.  12 Krokow AA.
27. PIWNICA %5Bdblpt%5DD.png
28. Sprobowac nie tracic tyle czasu przy normalnych czynnosciach, bo niestety to robie.
29. Przynajmniej raz na tydzien skontaktowac sie z rodzicami, raz na miesiac z dziadkami.

§§§

Jesli zas chodzi o 2020, to nie mam juz swoich postanowien, ale wiem jedno- mialam na nowo siebie odnalezc i to zrobilam. Zawalczylam o siebie. Zawalczylam o dobre wyniki, zerwalam z alkoholem, przedtem schudlam 25 kg. Wrocilam do zycia. Wprawdzie stracilam prace przez pandemie ale przedtem wrocilam na rynek pracy, udalo sie. I nie byla to praca pierwsza lepsza, odwazylam sie. Udalo mi sie pokonac wiekszosc lekow przed jazda samochodem. Dociagnelam sprawy z dziecmi do konca, dalam depresji w ryj i ogarnelam to jakos. Nie zrezygnowalam z uznawania papierow i szukania dalszej szkoly. 

Dal mi w tylek ten rok, ale popchnal mnie naprzod.

#180 Lancaster

Lancaster
  • Imię:Lancaster

Napisano 04 styczeń 2021 - 14:12

Ten rok będzie wyjątkowy i przyniesie sporo zmian w moim życiu. Tak postanowiłem, nie wiem czy to przez pryzmat hipomanii, czy jestem po prostu pełen nadziei co do tego roku, ale myślę, że w tym roku porażki nie wchodzą w rachubę, to było domeną roku 2020. Więc moje postanowienia to:

- Wyprowadzić się od rodziców i zamieszkać w Krakowie (częściowo zrealizowane, mam wynajęte 10 nocy w hostelu, ale prawdopodobnie, tylko zmarnowałem 158 zł, bo z tego co usłyszałem przez telefon akademik mam przyznany, od jutra w końcu zamieszkam tam gdzie chcę)

- Znaleźć dziewczynę (mało realne, ale będę próbował, istnieje coś takiego jak speed dating, więc poświęcę 50zł, a nóż mi się uda)

- Utrzymać stan hipomanii, ewentualnie manii jak najdłużej (na razie miałem tylko 17h, 20.12.2020, potem przerwa przeplatana stanem mieszanym i dzisiaj znowu mania, mam nadzieję, że się utrzyma chociaż tydzień, chociaż miesiącem w tym stanie bym nie pogardził)

- Zrobić serial animowany dla dorosłych (i ewentualnie korzystając z świata, który sobie stworzyłem książkę z tą samą fabułą, ale w przypadku książki jest wewnętrzny świat postaci, progres: pobranie programu do animacji i sprawdzenie, że nadaje się do wyświetlania animacji)

- Ogarnąć się jakoś finansowo (zacząłem dzisiaj z 1000 limitu na koncie).

To chyba wszystko albo tyle ile mi się udało wyłowić z mojego chaotycznego umysłu. 

• Teraźniejszy lubi to