Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Hej, co sadzicie o terapii pisaniem?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 slonaameba

slonaameba

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Anita

Napisano 27 grudzień 2018 - 19:14

Czy komus z was taka forma pomogła?

Tydzien temu byłam u psychologa, on odesłał mnie do psychiatry, a ten do psychoterapeuty. Dostałam leki (depresja i lęki) oraz polecenie prowadzenia notatek tzw terapia pisaniem. Psychoterapeuta udostępnił mi swój login na takiej stronie internetowej (do prowadzenia terapii pisaniem, ułatwiającej i powiedział, że będzie przeglądac udostępniane przeze mnie wpisy. Koszt takiego spotkania to 150 zł z wglądem do moich zapisków lub 120 z analizowaniem ich na terapii, ale wtedy mam mniej czasu na wygadanie się. Która opcja wg Was jest lepsza? Czy ktos w ogóle próbował takiej formy terapii? Terapia jest prywatna musze mocno zacisnac pasa i zrezygnowac z wielu rzeczy zeby sobie na nia pozwolic, dlatego zastanawiam się czy jest sens...

#2 titanic

titanic

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4807 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 20:23

To forum w  części  opiera się o terapię pisaniem.

W moim przypadku taka forma sprawdzała się nie tylko na forum , ale też prywatnie.

Np. napisałem listy do kilku osób, a kiedy byłem gotowy żeby list przekazać danej osobie , po prostu go paliłem.

Z jednej strony pisanie zajmuje dużo czasu, ale z drugiej można dokładniej ująć temat i dotknąć podczas pisania wielu emocji.

No i pisanie fajnie resetuje. Notatki też się przydadzą.

Co do cen to one z roku na rok co raz bardziej mnie szokują.

Użytkownik titanic edytował ten post 27 grudzień 2018 - 20:23

CHAD- ...i wszystko jasne...?
Jeżeli uważasz, że określają kogoś 3 lub 4 litery to znaczy, że ?
//////////////////////////////
Pożyję ile się da, a jak się nie da to też to  jakoś przeżyję.

#3 Gość_Abc752_*

Gość_Abc752_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2018 - 21:12

Brzmi ciekawie, zwłaszcza dla osób, które mają trudność z wyartykułowaniem swoich problemów twarzą w twarz to może być duża pomoc :)

#4 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8218 postów
  • Imię:Willow

Napisano 27 grudzień 2018 - 23:39

Każdemu z nas pomaga co innego. Nawet tu na forum to widać. Jeśli dla Ciebie ta forma terapii jest odpowiednia to nie wahaj się. 

Tak jak Titanic pisałam kiedyś listy terapeutyczne. Bardzo oczyszczają i porządkują umysł. Natomiast codzienne pisanie? To pewnie po to, żeby lepiej poznać Ciebie i to co Cię dręczy.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#5 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 12:23

Nie korzystałem nigdy z takiej terapii, niemniej w moim przypadku codzienne pisanie na forum lub z kimś priv pozwala na normalne funkcjonowanie bez poczucia mentalnej samotności wynikającej z niechęci do kontaktów realnych.
Myślę, że taka terapia jest bardzo ciekawym pomysłem.

Bądźcie silnymi ludźmi. 

Siła to dobroć dla siebie i innych.