Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

blokada emocjonalna i niezdecydowanie wobec wszystkiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Speedy95

Speedy95

Naczelny Szczur (El Presidento Szczurolandii)

• Bywalec
  • 4579 postów
  • Gadu-Gadu:48162724
  • Imię:Michał

Napisano 24 grudzień 2018 - 18:48

nie wiem czy taki wątek był czy nie ale odczuwam kolosalną blokadę tak jakby pozytywne emocje były

za pleksą jakąś i ja bym nie mógł do nich dojść nawet dzisiejszy dzień mnie nie cieszy nawet to że rodzina

była wobec mnie miła i wgl że dostałem fajne prezenty które normalnie by mnie cieszyły to ja jakoś nie

odczuwam radości i niezdecydowanie nie wiem czy chce żyć czy popełnić samobójstwo czy leczyć czy to

tak wgl zostawić czuję się tak jakbym sam nie wiedział czego chce bo nie wiem czuję się tak jakby nic nie

miało znaczenia jakby to wszystko miało rozsypać się lada chwila i nic nie miało sensu ale z drugiej strony

mam myśli by to jakoś ratować by jakoś siebie wyciągnąć z letargu ale nie potrafię cały czas ostatecznie

zdecydować się co robić i tak trwam w tym i co mi wgl radzicie? co mam wgl robić z tym wszystkim?

Nie po to jesteśmy mózgiem obdarzeni by godność swą na drobne zamienić 
Ty mi pomożesz i ja ci pomogę raźniej będzie walczyło się z wrogiem 
Bo czasy srogie ja dam lek na zmęczoną duszę Ewenement Selecta
Vienio i Pele - To dla moich ludzi feat Gutek, Luis.

#2 Premi94

Premi94

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 150 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 26 grudzień 2018 - 12:31

Jak to czytam to trochę widzę siebie. Z jednej strony apatia z drugiej chęć zmiany....
  • Frozen21 lubi to

#3 SHKL33

SHKL33

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:A

Napisano 06 styczeń 2019 - 22:27

To anhedonia, nieodłączny symptom depresji niestety.

#4 Frozen21

Frozen21

Weteran forum

• Bywalec
  • 1121 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 23:38

To anhedonia, nieodłączny symptom depresji niestety.

Nie każdej :P

#5 moniek22

moniek22

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 27 postów
  • Imię:Adam

Napisano 07 styczeń 2019 - 08:47

Ja mam ten sam problem, jeśli chodzi o brak odczuwania jakiejkolwiek przyjemności. Z jednej strony chciałbym to zmienić, ale nie jestem w stanie. Teraz to jest jeszcze pikuś, bo cokolwiek robię, aby nie myśleć o tym co się zwie apatią i brakiem przyjemności, ale był taki wielomiesięczny okres, że w ogóle nie odczuwałem niczego, będąc w zupełnej blokadzie emocjonalnej, nie wstając wogóle z łóżka od rana po samą noc, a jak wstawałem to tylko by zjeść albo przygotować choremu po udarach ojczymowi obiad. Nic życia we mnie nie było...zupełnie. Wiem co czujesz. I w dodatku to poczucie niezdecydowania względem samobójstwa. Z jednej strony o tym myślę, a z drugiej chcę walczyć. Taki stan u mnie pojawił się po długotrwałym okresie psychotycznym na wskutek długoutrzymującego się stresu...

Tzw objawy negatywne...pozytywnych nie miałem  ale te pierwsze nie dawały mi po prostu żyć...Tak samo jest z odzywaniem się do rodziny, najbliższych i ludzi, pustka w głowie i brak jakiegokolwiek tematu przez cały dzień.

Użytkownik moniek22 edytował ten post 07 styczeń 2019 - 08:48

#6 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5248 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 00:15

Nie każdej :P

Myślę, że zależy to na pewno od stopnia depresji, gdy mówimy jednak o depresji klinicznej jest to jeden z najczęstszych jej objawów.

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm