Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Uzależnienie od nikotyny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#41 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:32

Świetnie, gratuluję, dzień na plus. Mam nadzieję, że jutro wstaniesz i będzie kolejny dzień z sukcesami. 

• Liana lubi to

Bądźcie silnymi ludźmi. 

Siła to dobroć dla siebie i innych. 

#42 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5898 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 06:16

Dzień trzeci terapii tabexem. Fajki mi nie smakują zbytnio...zapaliłam z rana do kawy i nie było to przyjemne uczucie jak dotąd. Czułam żrący dym w moich ustach i smród. Dziś mogę wypalić jeszcze 5 papierosów. Mam wrażenie, że leki hamują mój apetyt bo jem mniej niż zwykle. 

Użytkownik Liana edytował ten post 04 grudzień 2018 - 06:24

Przyjaźń jest jak słońce.

Czasami coś ją przysłoni, ale nigdy nie gaśnie.

#43 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 08:16

Mam wrażenie, że leki hamują mój apetyt bo jem mniej niż zwykle. 

Liana, dwa w jednym może uda ci się załatwić, przynajmniej w jakimś stopniu. Ten żrący dym nagle nie zrobił się żrący, on taki zawsze był, tylko twój odbiór był inny. To wyobraź sobie teraz jaką truciznę pakowałaś w siebie tyle czasu. I, że tylko do jutra tak będzie. 

• Liana lubi to

Bądźcie silnymi ludźmi. 

#44 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13799 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 13:47

Dzień trzeci terapii tabexem. Fajki mi nie smakują zbytnio...zapaliłam z rana do kawy i nie było to przyjemne uczucie jak dotąd. Czułam żrący dym w moich ustach i smród. Dziś mogę wypalić jeszcze 5 papierosów. Mam wrażenie, że leki hamują mój apetyt bo jem mniej niż zwykle. 

No i właśnie ten smród jest okropny. I ten posmak w ustach. Ubrania śmierdzą, włosy też, meble, ściany - wszystko cuchnie ohydnie. Poczujesz to za kilka tygodni.

Wspieram Cię telepatycznie, niech Cię porządnie odrzuci z obrzydzenia ;)

• Willow47 i Liana lubią to

giphy.gif

#45 Pio_dom

Pio_dom

Weteran forum

• Bywalec
  • 1118 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 04 grudzień 2018 - 14:23

Brawoo ty ;)  , wspieram duszą i ciałem. Sam mam zamiar rzucić te śmierdziuchy zanim one rzucą mnie :P

Może od jutra :rolleyes:

• Liana lubi to

Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp.

#46 Pio_dom

Pio_dom

Weteran forum

• Bywalec
  • 1118 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 04 grudzień 2018 - 14:34

Nie można ciągle upadać...trzeba czasami coś zrobić porządnie mimo, że jest trudno. 

Tak masz rację, trzeba próbować ale nawet jak ci się nie uda ( a wierzę że będzie inaczej) to nie traktuj tego jako porażki, upadku.  Każda próba zmiany siebie, swoich złych przyzwyczajeń to swoisty sukces . I tak musisz myśleć.

A tak na marginesie ( z doświadczenia palacza ) spróbuj znaleźć sobie dodatkowe zajęcie; spacer, bieganie, siłownia, fitness, basen, "sex" :P  itp. Mi to pomagało jak byłem poza nałogiem. :)  

Użytkownik Pio_dom edytował ten post 04 grudzień 2018 - 14:36

• Liana lubi to

Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp.

#47 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 15:20

A tak na marginesie ( z doświadczenia palacza ) spróbuj znaleźć sobie dodatkowe zajęcie; spacer, bieganie, siłownia, fitness, basen, "sex" :P  

Ciekawe dlaczego ten sex jest w cudzysłowie, hmm.

Fakt faktem, że aby jakoś okiełznać mózg trzeba coś pokombinować i nie dać się zwieść draniowi.

Liana tam gdzieś pewnie dzielnie zmaga się z pokusami i marzy o czwartku, kiedy wreszcie się wyzwoli, a jedynym problemem będzie na co wydać pieniądze, których nie przeznaczy na faje. 

• Liana lubi to

Bądźcie silnymi ludźmi. 

#48 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13799 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 15:28

Kiedy ja rzucałam, to nie szukałam tematów zastępczych, tylko utwierdzałam się w przekonaniu, że fajki śmierdzą i palacze też śmierdzą i że nareszcie zacznę pachnieć.

I że o właśnie nie wydałam w ciągu ostatnich dni iluś tam zł na papierosy i to mi się podoba, bo kupię sobie książkę/szminkę/nowy cień itp. 

Każdego dnia czułam, a wręcz celebrowałam wdzięczność i radość, że uwalniam się od tego ohydztwa. 

Mnie to bardzo pomogło, ale każdy musi znaleźć swoją drogę.

giphy.gif

#49 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 15:37

kupię sobie [...] nowy cień

Z tych wszystkich korzyści ta opcja mi się najbardziej podoba.
  • molenka i Liana lubią to

Bądźcie silnymi ludźmi. 

#50 matrix

matrix

Zadomowiony

• Grupa z ograniczeniami
  • 11770 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 15:48

Pieknie molli..jaka wolność.. Ja jestem 5 tygodni wcale nie było ciężko pierwsze 3-4 dni a potem świadomie nowa ja bez tego wciąż idę zapalić. Dziś mi się to wydaje głupie a jak czule palacza na ulicy to uciekam, że tak to śmierdzi ciekawe czy to jest tylko reakcja palacza czy zawsze i wszystkim tak smierdzielismy? Ale nie powiem ten dzień decyzji o całkowitym rzuceniu też strasznie odwlekalam. 3 lata temu też już 1.5 roku nie paliłam jeden papieros z siostra wszystko zniweczyl. Liana trzymamy kciuki odśwież umysł, cialo myśli oddech..
Dołączona grafika

#51 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13799 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 16:22

ja też miałam kryzys po ok. 3 m-cach i gdybym wtedy zapaliła, to pewnie dziś paliłabym dalej

to była sytuacja kryzysowa, mocne zdenerwowanie, chodziłam wściekła po ścianach

wtedy papieros był takim odruchowym pseudokołem ratunkowym, dziś radzę sobie bez niego

kiedyś, w trakcie malowania pokoju zrobiliśmy sobie przerwę i ... złapałam się na tym, że normalnie to właśnie zapalałabym papierocha, bo trzeba zaczekać, aż farba wyschnie

moja ręka zwisła w powietrzu, sama się do siebie śmiałam, że tak się stało

te odruchy przechodzą na szczęscie ;)

• cień wiatru, selfvenom i Liana lubią to

giphy.gif

#52 selfvenom

selfvenom

Bywalec

• Bywalec
  • 534 postów
  • Imię:Oliwia

Napisano 04 grudzień 2018 - 17:20

Ja też na nowo znów dorastam do decyzji o rzuceniu ...

• molenka, cień wiatru i Liana lubią to
kot-i-kicia-ruchomy-obrazek-0097.gif

#53 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 17:37

Self, Ty nie dorastaj do decyzji tylko wywal ten syf ze swojego życiorysu.
  • molenka i Liana lubią to

Bądźcie silnymi ludźmi. 

#54 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 18:47

Wydaje mi się niepokojące, że Liana się nie odzywa.

Bądźcie silnymi ludźmi. 

#55 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5898 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 18:59

niech Cię porządnie odrzuci z obrzydzenia ;)

Brawoo ty ;)  , wspieram duszą i ciałem. 

Liana trzymamy kciuki odśwież umysł, cialo myśli oddech..

Dziękuję kochani za słowa wsparcia...nawet nie zdajecie sobie sprawy jak mi to pomaga :)

Cień nic się nie martw...trwam przy swoim. Byłam w pracy i nie miałam czasu zbytnio się odzywać. Miałam mały kryzys w ciągu dnia ale uporałam się z nim. Wypaliłam 5 papierosów i na dziś został jeden :D To jest prostsze niż myślałam ale zdaje sobie sprawę, że tabletki sporo przyczyniają się do tego. 

• molenka lubi to

#56 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 19:04

Aaa, byłaś w pracy no to ok, bo już myślałem, że pojechałaś nad morze utopić resztę fajek, żeby cie nie kusiło.

Fajnie, że dajesz radę, okazuje się, że przy wystarczająco mocnej motywacji i determinacji nie ma nikotynowej prokrastynacji ;)

Gratuluję !

Bądźcie silnymi ludźmi. 

#57 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 14731 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 04 grudzień 2018 - 20:31

Dopiero zauważyłam ten wątek.
W tym temacie nie nadaję się na wsparcie, ale jestem bardzo dumna z Ciebie Liana i z głębi serca oczywiście dołączam do grona osób które Ci kibicują.
A tak na marginesie to nie wiedziałam że palisz (paliłaś).
Nigdy nie zdradziłaś się odgłosem zapalniczki jak rozmawiałyśmy😊.
Kiedyś pamiętam zapytałam chyba czy to zapalniczka, a Ty powiedziałaś że gaz włączasz żeby wodę wstawić na kawę😉.
Jestem z Ciebie dumna.
I pomimo burz, pozdrawiam cieplutko😊.
W takich czy innych chwilach ważnych dla kogoś, wsparcie i telepatia są najważniejsze niezależnie od wszystkiego.
Twojego wsparcia co nie raz mówiłam, nigdy Ci nie zapomnę.
Tego że nie jeden raz wyciągnęłaś mnie z dużego kryzysu.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 04 grudzień 2018 - 20:37

• cień wiatru lubi to

#58 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13799 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 23:03

Dziękuję kochani za słowa wsparcia...nawet nie zdajecie sobie sprawy jak mi to pomaga :)

Cień nic się nie martw...trwam przy swoim. Byłam w pracy i nie miałam czasu zbytnio się odzywać. Miałam mały kryzys w ciągu dnia ale uporałam się z nim. Wypaliłam 5 papierosów i na dziś został jeden :D To jest prostsze niż myślałam ale zdaje sobie sprawę, że tabletki sporo przyczyniają się do tego.

Tak tylko chciałabym zauważyć, że to Ty sobie ograniczasz ilość papierosów, a nie tabletki ;) Dajesz radę, bo chcesz rzucić. Brawo!
  • Liana lubi to

giphy.gif

#59 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5898 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 01:13

Dopiero zauważyłam ten wątek.
W tym temacie nie nadaję się na wsparcie, ale jestem bardzo dumna z Ciebie Liana i z głębi serca oczywiście dołączam do grona osób które Ci kibicują.
A tak na marginesie to nie wiedziałam że palisz (paliłaś).
Nigdy nie zdradziłaś się odgłosem zapalniczki jak rozmawiałyśmy.
Kiedyś pamiętam zapytałam chyba czy to zapalniczka, a Ty powiedziałaś że gaz włączasz żeby wodę wstawić na kawę.
Jestem z Ciebie dumna.
I pomimo burz, pozdrawiam cieplutko.
W takich czy innych chwilach ważnych dla kogoś, wsparcie i telepatia są najważniejsze niezależnie od wszystkiego.
Twojego wsparcia co nie raz mówiłam, nigdy Ci nie zapomnę.
Tego że nie jeden raz wyciągnęłaś mnie z dużego kryzysu.

Wisienko dziękuję za słowa wsparcia. Wesz zbytnio się nie chwaliłam nigdy nałogiem...raczej była to sprawa dla mnie wstydliwa. Podzieliłam się tym w momencie gdy postanowłam przestać palić. Znając swój słaby charakter założyłam wątek aby trochę sobie pomóc. Co odgłosu zapalniczki to powiem szczerze, że nie pamiętam tej sytuacji. Mam automatyczną zapalarkę w kuchence gazowej odłos podobny do pstryknięcia zapalniczką więc myślę, że na pewno tak było w tamtej sytuacji :D

Użytkownik Liana edytował ten post 05 grudzień 2018 - 01:14

#60 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12374 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 06:03

Liana, widzę, że zmniejszenie ilości dioksyn i substancji smolistych wpływa dodatnio na sprawność umysłu nawet w środku nocy ;).
Dzisiaj wieczorem pożegnanie :)
  • Liana lubi to

Bądźcie silnymi ludźmi.