Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Quetiapinum, ketrel, kwetiapina, ketilept, pinexet, ketilept, etiagen, bonogren,atrolak, kvelux

Ketrel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 julian

julian

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 184 postów
  • Imię:Julian

Napisano 24 listopad 2018 - 17:16

Czy miał ktoś styczność z tym neuroleptykiem? Dostałem ten lek w celu wyleczenia patologicznej bezsenności, biorę od kilku dni i... strasznie mnie zmuliło. Ale może to normalne działanie?

• Marek65 lubi to

#2 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 2459 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 14:31

Czy miał ktoś styczność z tym neuroleptykiem? Dostałem ten lek w celu wyleczenia patologicznej bezsenności, biorę od kilku dni i... strasznie mnie zmuliło. Ale może to normalne działanie?

Tak, nasuwałem ową substancję pod nazwą ketrel. Ścinało z nóg niemal od razu i przesypiałem minimum 12 godzin. Ale nie sugeruj się tym, na mnie po prostu nic nie działa. A na Ciebie jak na to może zadziałać dobrze. Na każdego działa inaczej.

• Marek65 lubi to

#3 Niara

Niara

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 68 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 14:58

Ja biorę ten lek od dawna, w dawce wieczornej 400 mg, dużo, wiem (wszystko pod kontrolą psychiatry), ale do tego biorę też 3 inne leki. Cierpię na chroniczną bezsenność. Generalnie mnie on nie ścina od razu, jak brałam go samego to działał po około 3h, czasem później, teraz biorę go w mixsie z innymi lekami. Z moich doświadczeń wynika, że  kwetapina dobrze działa, ale faktycznie potrzeba po niej dużo snu. Teraz, kiedy biorę ją od bardzo dawna jestem w stanie obudzić się po 8h wyspana i gotowa do działania (o ile można w ogóle mówić o czymś takim w moim stanie depresyjnym). Tak czy inaczej  w moim przypadku organizm po jakimś czasie się przyzwyczaił i po wstaniu mnie nie zamula. Ale trzeba brać po poprawkę, że na początku faktycznie po wzięciu może ściąć. Mojemu mężowi na przykład wystarcza 25 - 50  mg i po pół godzinie pada na twarz. Także na Ciebie może działać zamulająco, ale może organizm musi się przyzwyczaić.  

• Marek65 lubi to

#4 zielona-dama

zielona-dama

Weteran forum

• Bywalec
  • 1032 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 09 grudzień 2018 - 15:42

Ja brałam też w dawce 400 na dobę."zwykła" kwetiapina faktycznie zamula i długo się po niej śpi w przeciwieństwie do SR którą też brałam w ciągu dnia.Brałam na objawy psychotyczne
  • Marek65 lubi to

#5 Pawel07

Pawel07

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów

Napisano 30 październik 2019 - 18:28

Witam.
Biore 150 mg wenlaflaksyny i 100 mg amisulpirydu. Czy jakbym amisulpiryd zamienil na kwetiapine to jak dlugo by mnie ona usypiala po wzieciu? Jak bralem 10 mg olzapiny to przez pierwsze dwa tydodnie usypialem od razu a czy jak nede bral kwetiapine to tez bede tylko usypial na poczatku a po miesiacu sennosc minie czy sennosc bedzie przez caly czas po wzieciu leku? Chodzi mi o dzialanie nasenne, ktore wystepuje ok. godziny po wzieciu 50 mg ketrelu lub po 2 godz. po wzieciu kwetapleksu XR o przedluzonym uwalnianiu. Jak wzialem 50 mg ketrelu to po ok. godziny tak mnie mulilo ze szkoda gadac a jak wzialem 50 mg kwetapleks ale o przedluzonym uwalnianiu to mnie tak samo mulilo ale po 2 godzinach. Na olzapinie efekt usypiania minal po ok. 2 tygodniach a potem mialem bezsennosc a jak bedzie po kwetiapinie czy ona tez moze przestac usypiac po kilku tygodniach bo to usypianie bylo okropne.

Lecze sie na nerwice natrectw. Bralem do wenlaflaksyny 10 mg olzapiny potem 7.5 abilify nastepnie 15 mg abilify potem 200 mg amisulpirydu a teraz biore 100 mg amisupirydu z bromokryptyna 2.5 mg bo prolaktyna poszla w gore, mam ponad 1600 prolaktyny. Jaka dawka kwetiapiny jest najlepsza ale minimalna na nerwice natrectw bo te dawki neuroleptykow, ktore wypisalem dzialaly w miare ok na nerwice tylko jak weszlem na 50 mg amisulpirydu to bylo okropnie jesli chodzi o natrectwa dlatego chce zeby kwetiapina byla dawka odpowiadajaca tym dawka ktore napisalem. Czy 100 mg kwetiapiny bedzie dzialalo na natrectwa tak jak 10 mg olzapiny bo to podobne leki?

Najwazniejsze jednak czy to usypianie mi ie szybko bo o wzieciu to nawet pomyslec nie potrafilem i usypialem od razu.

Jaka jest sedacja w porownaniu do olzapiny bo na olzapinie to sedacja byla ogromna.

Jak z erekcja na kwetiapinie w porownaniu do olzapiny, na olzapinie to musialem niezle sie postarac zeby choc troche mi stanal ale i tak erekcja byla totalnie kiepska i czasem mialem problem z dojsciem, oczywiscie mowie o masturbacji.
Czy na 150 mg wenlaflaksyny i 100 mg kwetiapiny mozna odbyc stosunek seksualny nez wiagry? A jesli bym zeszedl na 75 mg wenlaflaksyny to czy w tedy bylbym zdol y do odbycia stosunku seksualnego z kobieta?

Chyba zeby np. Brac do wenlaflaksyny trazdon, ktory poprawia erekcje tylko czy mozna brac dwa antydepresany?

Pozdrawiam
  • Marek65 lubi to

#6 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6383 postów

Napisano 30 październik 2019 - 18:42

Witam.
Biore 150 mg wenlaflaksyny i 100 mg amisulpirydu. Czy jakbym amisulpiryd zamienil na kwetiapine to jak dlugo by mnie ona usypiala po wzieciu? Jak bralem 10 mg olzapiny to przez pierwsze dwa tydodnie usypialem od razu a czy jak nede bral kwetiapine to tez bede tylko usypial na poczatku a po miesiacu sennosc minie czy sennosc bedzie przez caly czas po wzieciu leku? Chodzi mi o dzialanie nasenne, ktore wystepuje ok. godziny po wzieciu 50 mg ketrelu lub po 2 godz. po wzieciu kwetapleksu XR o przedluzonym uwalnianiu. Jak wzialem 50 mg ketrelu to po ok. godziny tak mnie mulilo ze szkoda gadac a jak wzialem 50 mg kwetapleks ale o przedluzonym uwalnianiu to mnie tak samo mulilo ale po 2 godzinach. Na olzapinie efekt usypiania minal po ok. 2 tygodniach a potem mialem bezsennosc a jak bedzie po kwetiapinie czy ona tez moze przestac usypiac po kilku tygodniach bo to usypianie bylo okropne.

Lecze sie na nerwice natrectw. Bralem do wenlaflaksyny 10 mg olzapiny potem 7.5 abilify nastepnie 15 mg abilify potem 200 mg amisulpirydu a teraz biore 100 mg amisupirydu z bromokryptyna 2.5 mg bo prolaktyna poszla w gore, mam ponad 1600 prolaktyny. Jaka dawka kwetiapiny jest najlepsza ale minimalna na nerwice natrectw bo te dawki neuroleptykow, ktore wypisalem dzialaly w miare ok na nerwice tylko jak weszlem na 50 mg amisulpirydu to bylo okropnie jesli chodzi o natrectwa dlatego chce zeby kwetiapina byla dawka odpowiadajaca tym dawka ktore napisalem. Czy 100 mg kwetiapiny bedzie dzialalo na natrectwa tak jak 10 mg olzapiny bo to podobne leki?

Najwazniejsze jednak czy to usypianie mi ie szybko bo o wzieciu to nawet pomyslec nie potrafilem i usypialem od razu.

Jaka jest sedacja w porownaniu do olzapiny bo na olzapinie to sedacja byla ogromna.

Jak z erekcja na kwetiapinie w porownaniu do olzapiny, na olzapinie to musialem niezle sie postarac zeby choc troche mi stanal ale i tak erekcja byla totalnie kiepska i czasem mialem problem z dojsciem, oczywiscie mowie o masturbacji.
Czy na 150 mg wenlaflaksyny i 100 mg kwetiapiny mozna odbyc stosunek seksualny nez wiagry? A jesli bym zeszedl na 75 mg wenlaflaksyny to czy w tedy bylbym zdol y do odbycia stosunku seksualnego z kobieta?

Chyba zeby np. Brac do wenlaflaksyny trazdon, ktory poprawia erekcje tylko czy mozna brac dwa antydepresany?

Pozdrawiam

Przez wiele lat brałem wieczorem miansek 10 mg, odkąd pamietam działał tak samo, bez zwiekszania dawki, po 2 h "trup", czyli gnie cie do poduszki. Na mnie działało tak do ostatniej pigułki przez wiele lat. Miansek nie jest lekiem nasennym, to oczywiście substancja psychoaktywna ale jako działanie "uboczne" usypia, genialnie i praktycznie zawsze.

• molenka i Marek65 lubią to
Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#7 Pawel07

Pawel07

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów

Napisano 30 październik 2019 - 19:12

Ale ja pytam o kwetiapine nie mianseryne...
  • Marek65 lubi to

#8 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6383 postów

Napisano 30 październik 2019 - 19:18

Ale ja pytam o kwetiapine nie mianseryne...

Z tym doświadczenia nie mam, mówię Ci co napewno działa i dobrze i długo.

• Marek65 lubi to
Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#9 Pawel07

Pawel07

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów

Napisano 30 październik 2019 - 19:21

Ok, ale ja bym wolal zeby kwetiapina nie usypiala bo to co ona robi to jest chore, czlowiek pada jakby byl martwy...
  • Marek65 lubi to

#10 Gość_Milkyway_*

Gość_Milkyway_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2019 - 20:32

Na każdego lek działa inaczej, wiec ciezko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie/

Bez konsultacji lekarskiej nie bierz nic sam

• Marek65 lubi to

#11 Pawel07

Pawel07

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów

Napisano 31 październik 2019 - 16:30

Ja bralem jakies dwa tygodnie 50 mg ketrelu potem kwetaplex XR 50 mg i roznica byla taka ze ketrel mnie zcinal po godzinie a kwetaplex XR po 2 godzinach natomiast zmulalo mni tak samo. Jesli bierzesz dlugo to jak jest z tym usypianiem, po kilku miesiacach zamula po wzieciu mija czy nadal Cie usypia jak bierzesz kwetiapine? Jak bralem 10 mg olzapiny to tez usypiala porzadnie ale po 3 tygodniach to minelo natomiast nie wiem jak kwetiapina ale jakbym bral 100 mg na noc to zamula minie po kilku miesiacach tak jak na olzapinie czy nie?

100 mg to juz dawka antypsychotyczna czy nie?
  • Marek65 lubi to

#12 zielona-dama

zielona-dama

Weteran forum

• Bywalec
  • 1032 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 31 październik 2019 - 17:00

Ja bralem jakies dwa tygodnie 50 mg ketrelu potem kwetaplex XR 50 mg i roznica byla taka ze ketrel mnie zcinal po godzinie a kwetaplex XR po 2 godzinach natomiast zmulalo mni tak samo. Jesli bierzesz dlugo to jak jest z tym usypianiem, po kilku miesiacach zamula po wzieciu mija czy nadal Cie usypia jak bierzesz kwetiapine? Jak bralem 10 mg olzapiny to tez usypiala porzadnie ale po 3 tygodniach to minelo natomiast nie wiem jak kwetiapina ale jakbym bral 100 mg na noc to zamula minie po kilku miesiacach tak jak na olzapinie czy nie?

100 mg to juz dawka antypsychotyczna czy nie?

100 mg raczej nie jest dawką antypsychotyczną.Kwetiapinę brałam raptem dwa miesiące,więc o dłuższym braniu się nie wypowiem.
  • Marek65 lubi to

#13 Pawel07

Pawel07

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów

Napisano 31 październik 2019 - 17:15

Pytanie kieruje raczej do Niara. Jak u Ciebie jest z usupianiem, tylko mam na mysli sama kwetiapine a nie inne leki a jakie jeszcze bierzesz?
Od jakiej dawki zaczyna sie dzialanie antypsychotyczne? Czy 100 mg zabiezpiecza jakos przed psychoza pomimo ze nie jest antypsychotyczne i jesli bede bral 100 mg to bedzie usypialo bardziej niz 50 mg? Jak u Ciebie bylo z libido na 400 mg? Bralas moze olzapine sedacja w porownaniu do olzapiny jest duza na kwetiapinie czy sedacja jest podobna?
  • Marek65 lubi to

#14 norika

norika

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 176 postów

Napisano 23 luty 2020 - 13:45

Ketrel działa nasennie w małych dawkach - do 50 mg. I faktycznie bardzo zamula, rano trudno się przebudzic. Poza tym ketrel ma niestety dużo niebezpiecznych działań ubocznych: podnosi poziom cukru i trójglicerydów. W dodatku szkodzi na oczy. Ostanio psychiatrzy zachłystują się ketrelem i przepisuja go nagminnie na bezsenność. A nie powinni. Przecież to neuroleptyk.

• Marek65 lubi to

#15 cytrynówka

cytrynówka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 32 postów

Napisano 19 październik 2021 - 19:12

W niskich dawkach (25-100mg) bardzo przyjemny "zamulacz" na sen. Szkoda tylko, że tak się po nim tyje :/

• Marek65 lubi to