Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mix lekow

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kaciapa

Kaciapa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 26 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 04 listopad 2018 - 12:44

Poszlam ostatnio do psychiatry i zapisal mi Cital rano, cloranxen 10mg rano i wieczorem oraz trittico na wieczor.
Odkad zaczelam to zazywac to praktycznie nie wstaje z lozka, caly czas spie, budze sie kilka razy dziennie na okolo pol h. Czy ktos mial podobnie ? Czy to tak powinno dzialac? Z gory dziekuje za odpowiedzi / podpoweidzi.

#2 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3572 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 04 listopad 2018 - 12:46

A cloranxen codziennie do brania? Łatwo o uzależnienie, bo to benzodiazepina. No i nie dziwne, że przesypiasz cały czas, co jeszcze wzmaga wieczorne zażywanie trittico..

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#3 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 6327 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 listopad 2018 - 12:55

Trittico w jakiej dawce?

Benzo bierze się doraźnie, w żadnym wypadku przewlekle tak jak Compli wspomniała. 

Zgubić się to nic strasznego.
Nie szukać drogi - to jest porażka...

#4 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13143 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 13:12

Poszlam ostatnio do psychiatry i zapisal mi Cital rano, cloranxen 10mg rano i wieczorem oraz trittico na wieczor.
Odkad zaczelam to zazywac to praktycznie nie wstaje z lozka, caly czas spie, budze sie kilka razy dziennie na okolo pol h. Czy ktos mial podobnie ? Czy to tak powinno dzialac? Z gory dziekuje za odpowiedzi / podpoweidzi.

Hej, ilu dni bierzesz leki w tej konfiguracji? Leczyłaś się wcześniej, czy to Twoje pierwsze leki?
Na kiedy masz kolejną wizytę u psychiatry?

kotek.gif

#5 Kaciapa

Kaciapa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 26 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 14:32

Pierwszy raz w zyciu biore takie leki. Jako ze raczej nie choruje to przez ostatnie kilkanascie lat nie bralam nic poza tabletkami na gardlo czy nospy, wiec zadnych innych lekow tez nie. Na nic sie tez wczesniej nie leczylam.
Cital 20mg rano codziennie, cloraxen 10mg rano codziennie i 10mg wieczorem codziennie, trittico 75 mg codziennie wieczorem.
Biore tak od zeszlego czwartku czyli prawie 10 dni. A wizyta w czwartek.

Użytkownik Kaciapa edytował ten post 04 listopad 2018 - 14:42

#6 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 6327 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 14:43

Trittico włącza się w terapię SSRI ze względu na zaburzenia snu. Ale uważam, że masz za dużą dawkę i to powoduje nadmierną senność. Ja przy asertinie 50 biorę 25 mg trittico, bo powyżej już powoduje przymulenie. Oczywiście wszystko zależy od organizmu, każdy może zareagować inaczej.I ten cloraxen wg mnie jest niepotrzebnie włączony na stałe, no ale to decyzja lekarza, być może była taka potrzeba.

#7 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13143 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 15:08

Ok, czyli to Twój pierwszy raz ;)

Nie wiemy, dlaczego lekarz zdecydował o takim mixie, ale trzeba zaufać, że wie, co robi. Szczególnie, że po 2 tygodniach ustalił termin wizyty.

Pierwsze tygodnie leczenia są zawsze trudne. Ale w czasie wizyty powiedz lekarzowi o swoich obawach co do zbyt silnego działania leków.

I postaraj się cierpliwie zaczekać na to, aż Twój organizm się przyzwyczai do obecności leków.

kotek.gif

#8 Kaciapa

Kaciapa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 26 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 20:54

Poczekam, myslalam ze moze cos jest nie tak. Sny mam bardzo realistyczne, jakby w 3D. Po przebudzeniu czuje sie wyspana, udaje mi sie wstac i np zrobic cos do picia a potem w kilka minut lece z nog i nic nie pamietam. I budze sie znowu po kilku godzinach. Czasem po 4, czasem po 8, roznie. Troche mi to zakrecilo w zyciu, drugi tydzien nie pracuje wiec myslalam zeby cos odstawic. Tylko nie wiem ktory z nich...

#9 bylekto

bylekto

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 453 postów
  • Imię:Kunia

Napisano 04 listopad 2018 - 22:16

Na pewno ten cloranxen codziennie mial byc?? To troche dziwne...
  • molenka lubi to

#10 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 6327 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 22:17

I to dwa razy dziennie. 

#11 bylekto

bylekto

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 453 postów
  • Imię:Kunia

Napisano 04 listopad 2018 - 22:38

"Dorośli. Zwykle 5–30 mg/dobę 1 ×/dobę, wieczorem; dawka początkowa wynosi zazwyczaj 5 mg/dobę, dawka maksymalna to 30 mg/dobę."
https://bazalekow.mp...ranxen-tabletki

A ona bierze razem 20 mg codziennie i to tak od razu. Ja sie nie znam na benzo wiec moze nie mam racji ale wyglada mi to na pomylke albo cos jest nie tak.

Kaciapa zapytaj lekarza na wizycie czy tak ma byc...
  • molenka lubi to

#12 Kaciapa

Kaciapa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 26 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 02:58

Na pewno codziennie, dwa razy dziennie. Upewnilam sie jeszcze po Waszych sugestiach bo lekarka dała mi tabelkę z rozpiska co i kiedy. Najpierw chyba chciała dac tranxene bo napisała i przekreślila i pod spodem napisała cloranxen max. Jedyna opcja to że w aptece złą dawkę dali.
I najpierw chciała mnie położyć do szpitala ale się nie zgodziłam, jakoś sobie tego nie wyobrażam więc wizytę chciała po tygodniu ale przyjmuje tylko w czwartki a wypadalo Wszystkich Świętych.
Dzięki za odpowiedzi, poczekam, już mam blżej niż dalej.

Użytkownik Kaciapa edytował ten post 05 listopad 2018 - 03:04

#13 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 7330 postów
  • Imię:Willow

Napisano 05 listopad 2018 - 12:32

To lekarz ustala dawkę. Dostosowuje ja do choroby, wieku, plci, wzrostu i wagi chorego.

W ciazy bralam leki na cisnienie na ktorych jak byk bylo napisane, ze nie wolno ich brac bedac w ciazy. Na pytanie dlaczego mi je przepisano lekarz wytlumaczyl, ze sa rozne sytuacje. I te zapisy sa po to, aby pacjenci nie brali lekow na wlasna reke. A takie mamy tendencje jak narod.

Dlatego to lekarz decyduje.

Na poczatku leczenia tez bralam xanax 3x1 plus leki p/depresyjne. Potem coraz mniej az zeszlam z xanaxu i tylko antydepresanty zosataly.

• anche i molenka lubią to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak