Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wstępna diagnoza CHAD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Skye

Skye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 35 postów

Napisano 20 październik 2018 - 06:04

Przeniosłam się z pokoju poznawczego tutaj. Już się nieco poznaliśmy wstępną diagnozę mam: chad. 31.10 mam psychologa i badania diagnostyczne, potem kontrola u psychiatry. Wypada żebym do tego czasu była już na przypisanych lekach, ale muszę najpierw dziecko odstawić od piersi. Co wydaje się w tym wszystkim najtrudniejsze. Ciekawa jestem jak wygląda terapia?

#2 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 6327 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 październik 2018 - 07:50

To masz niezbyt dużo czasu. Próbowałaś już odstawić? W jakim wieku jest dziecko? Moim corkom nie sprawiło żadnego problemu przejście na mieszanki, najpierw mleko z butelki przez trzy dni, potem na przemian mleko i mieszanki przez kilka dni a dwie, trzy noce na końcu z piersi i koniec. No ale wszystko jest indywidualną sprawą.

Użytkownik cień wiatru edytował ten post 20 październik 2018 - 07:51

Zgubić się to nic strasznego.
Nie szukać drogi - to jest porażka...

#3 Skye

Skye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 35 postów

Napisano 20 październik 2018 - 08:25

Jest malutki 😦 ma dopiero 6.5 miesiąca więc nawet dieta nie rozszerzona jeszcze. Dopiero co nieco próbował, ale cyc najważniejszy.
  • Frozen21 lubi to

#4 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 6327 postów

Napisano 20 październik 2018 - 08:33

Pół roku to nie taki malutki już :).
Jesli nie ma innego wyjścia to trzeba przestawić. Załatw sobie laktator i podawaj pokarm z butelki. Wiem, że okres przejściowy będzie dla was obojga trudny, ale skoro mus to mus.

#5 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 6327 postów

Napisano 20 październik 2018 - 08:39

Jeśli masz jakąś restrykcyjna dietę laktacyjna to przed przejściem na mieszanki musisz się skonsultować z pediatra, pewnie będzie potrzebne coś hpa na początku.

#6 Lancaster

Lancaster

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 223 postów
  • Imię:Lancaster

Napisano 20 październik 2018 - 09:32

Mam obserwację w kierunku chad i byłem u kilku psychologów, psychiatrów. Najsensowniejsze co usłyszałem to o jakiejś restrykcyjnej diecie na chad, zero cukru, ogórki kiszone i więcej nie pamiętam, ale wszystko, żeby sobie odbudować florę bakteryjną. Jeśli chodzi o terapię, miałem jedną fajną terapeutkę, ale musiałem się wyprowadzić, to potem poszedłem do innej. Po roku terapii stwierdziłem, że utknąłem i nic w moim życiu nie zmienia. Tak więc zależy na kogo trafisz, ja byłem leczony na terapii jak na klasyczną depresję, żadnych rad na temat chad. Ale może są jakieś dobre terapie od chadu i na taką trafisz, czego ci życzę.  

#7 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 7330 postów
  • Imię:Willow

Napisano 20 październik 2018 - 10:49

Skye na Twoim miejscu próbowałabym z kaszką i warzywami. Wiem, że może być trudno ale dasz radę, po prostu staraj się minimalizować cyca i ewentualnie zostaw na wieczór, aż uda Ci się całkowicie przestawić małego na formułkę.

Są mleka modyfikowane na tyle zbliżone w składzie do mleka mamy, że dziecko powinno przejść na nie bez problemu, spróbuj ENFAMIL, albo mleko kozie CAPRICARE, znam te mleczka, są dobre. Ale najpierw sama sobie poczytaj, zapytaj pediatry co radzi, może jakaś pielęgniarka dziecięca, którą znasz podpowie. 

Pamiętaj Twój syn nie będzie pamiętał czym go karmiłaś ale zapamięta Twój wyraz twarzy i nastrój.....

• molenka lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#8 Skye

Skye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 35 postów

Napisano 20 październik 2018 - 13:20

Na szczęście mały nie ma alergii, więc możemy przejść na zwykłą mieszankę. Jak gdzieś wychodziłam i nie udało mi się odciągnąć nic laktatorem to zostawiłam mężowi takie próbne saszetki mleka NAN i chyba młodemu smakowało. Na tyle ile w ogóle może smakować mieszanka cycoholikowi 😛 Radziłam się położnej i poza rozszerzaniem diety intensywnym, mam stopniowo rezygnować z karmień piersią na rzecz butelki. Spróbuję wieczorem bo zamierzam napić się lampki wina skoro mam taką możliwość teraz.
Dzisiaj była mama z siostrą i mężem i też przekonywali mnie, że dzidzi już duże i najważniejsze 6 miesięcy za nami. Willow masz 100% racji. Dziecko nie będzie pamiętało czy jadło z piersi cży z butelki...

#9 Skye

Skye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 35 postów

Napisano 23 październik 2018 - 06:57

Mieliście myśli samobójcze?

#10 zielona-dama

zielona-dama

Bywalec

• Bywalec
  • 932 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 26 październik 2018 - 19:31

Tak,ja miałam myśli samobójcze,na tyle intensywne,że trafiłam do szpitala.tam dowiedziałam się że to chad.Oczywiście nie wszystkie myśli s wymagają hospitalizacji,ale ważna jest szczerość z lekarzem,bo może wtedy lepiej dobrać leki.
  • Frozen21 lubi to

#11 Frozen21

Frozen21

Bywalec

• Bywalec
  • 747 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 październik 2018 - 21:58

Oj, jak często. W ostatnim dołku miałem już plany :/ A teraz jest lepiej i też mam czasem. Poddaje się...

#12 Sidu93

Sidu93

Bywalec

• Bywalec
  • 529 postów

Napisano 26 październik 2018 - 22:18

Przez 3 miesiące, to miałem codziennie, bez przerwy. Tylko zazwyczaj to były takie chwilowe momenty, ale czasem mnie trzymało po dzień, kilka. Ale teraz od jakiś 3 tygodni już mam o wiele rzadziej :) I nawet obmyślałem sposoby, czytałem sporo o tym. Wiem jakie są najlepsze, ilu procentową mają skuteczność itp...

#13 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5112 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 20:18

Na szczęście mały nie ma alergii, więc możemy przejść na zwykłą mieszankę. Jak gdzieś wychodziłam i nie udało mi się odciągnąć nic laktatorem to zostawiłam mężowi takie próbne saszetki mleka NAN i chyba młodemu smakowało. Na tyle ile w ogóle może smakować mieszanka cycoholikowi 😛 Radziłam się położnej i poza rozszerzaniem diety intensywnym, mam stopniowo rezygnować z karmień piersią na rzecz butelki. Spróbuję wieczorem bo zamierzam napić się lampki wina skoro mam taką możliwość teraz.
Dzisiaj była mama z siostrą i mężem i też przekonywali mnie, że dzidzi już duże i najważniejsze 6 miesięcy za nami. Willow masz 100% racji. Dziecko nie będzie pamiętało czy jadło z piersi cży z butelki...

I jak idzie obstawianie? Udało się coś spróbować?
szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych