Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wpływ muzyki na psychikę człowieka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek11

Krzysiek11

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 październik 2018 - 22:02

Chciałbym Wam napisać kilka zdań o wpływie muzyki na moją osobę. Począwszy od 15 roku życia muzyka jest dla mnie ciągle wsparciem. Nawet w tych najgorszych latach, kiedy choroba mnie wręcz obezwładniała, intuicyjnie szukałem oparcia w słuchaniu ulubionych zespołów. Z tego co widzę, to niektóre osoby zamieszczają tutaj na swoich blogach różne piosenki. Jest to muzyka nastrojowa, która ma uspokajać, tylko że moje podejście było całkowicie odwrotne. Ja szukałem w muzyce energii do codziennego życia, szukałem takiej muzyki, która wyrwie mnie choćby na chwilę z ciągłego letargu. Nie potrafiłem zbyt długo słuchać muzyki nastrojowej, ja musiałem poczuć dreszczyk na ciele, poczuć energię. W tamtych czasach kiedy czułem się obco w codziennym życiu, uciekałem w ten swój mały świat muzyki. Zaczęło się od AC/DC, czyli proste riffy, ale właśnie naładowane tą energią, potem thrash metal, potem m.in. Nirwana, Pearl Jam, Janes Addiction, Type o Negative, Queensryche, nasz Hey. 

Jedno jest pewne, że muzyka pozwoliła mi przetrwać najgorsze okresy w moim życiu i to jest dla mnie najważniejsze. Oczywiście muzyka mnie nie ozdrowiła, tylko chciałem opisać czym się ratowałem przed kompletnym nieraz załamaniem.

#2 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5424 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 19 październik 2018 - 08:11

Witaj na forum. Masz rację - muzyka i dla mnie jest od zawsze nieodłącznym towarzyszem zarówno tych dobrych jak i złych chwil. Nie wyobrażam sobie bez niej życia i faktycznie wiele razy pomogła przetrwać te najcięższe chwile.

• beatkaok i Frozen21 lubią to

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#3 Krzysiek11

Krzysiek11

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 październik 2018 - 20:38

No tak, całkowicie się z Tobą zgadzam, pomimo że patrzę na muzykę w trochę inny sposób niż w wieku dwudziestu lat, to nadal jest dla mnie bardzo ważna.  Obecnie bardziej się skupiam na tekstach utworów, niż na samej muzyce. Dla mnie to jest niesamowite, że gdy poznaję po latach tekst jakiegoś utworu (no bo dawniej nie było internetu i nie wiedziałem za bardzo o czym są te utwory, a moja znajomość angielskiego była i jest raczej marna) to nie mogę uwierzyć, że ci wokaliści śpiewają o rzeczach tak mi bliskich. W niektórych tekstach odnajduję się w 100 %.

#4 Frozen21

Frozen21

Weteran forum

• Bywalec
  • 1121 postów

Napisano 19 październik 2018 - 20:45

Zbawienny