Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z alkoholem

alkohol

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#141 Nann

Nann

Napisano 12 wrzesień 2020 - 11:12

@hawwadziekuje bardzo.

Serio mi to wiele daje, takie Wasze bycie w tym, wirtualne.

#142 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 12 wrzesień 2020 - 22:11

Ja jestem z Tobą, bo wiem przez co człowiek przechodzi. Ja nie miałem z nim problemów, ale miałem i poniekąd kontrolują moje uzależnienie od leków opadowych (tramadol, płatności itp) ponadto cannabis. Głównie szpital mnie na to zaprowadził, bo miałem operację usunięcia guza i lęki przeciwbólowe mi towarzyszył. Były też leki uspokajające, ale to raczej w mniejszym stopniu. Także ja to znam. I bardzo za Ciebie trzymam kciuki. Nawet jak się złapiesz to wcale nie wkleję na Ciebie gorzkich słów. Możesz być pewna.
  • Nann lubi to

#143 Nann

Nann

Napisano 12 wrzesień 2020 - 22:39

@Panoramix dziekuje. Ja za dzieciaka ratowalam sie przypadkowymi garsciami lekow, to juz za mna, ale uraz zostal do dzis.I szczerze, tyle lat a ja dalej chowam gleboko lekarstwa i sie zastanawiam czy przed dziecmi czy przed sama soba. Niestety licho nie spi. 

Użytkownik Nann edytował ten post 12 wrzesień 2020 - 22:40

#144 Nann

Nann

Napisano 21 wrzesień 2020 - 21:28

Trzymam sie dosc ladnie, odpukac. Ten miesiac jest zupelnie inny. Jestem zdecydowana swietowac swoja trzydziestke a potem sylwestra bez alkoholu, ale tym razem nie sprawia mi to bolu.

#145 amino

amino

Napisano 21 wrzesień 2020 - 21:40

CorruptCarelessIvorygull-size_restricted my ostatnio świętowaliśmy urodziny szampanem dla dzieci bezalkoholowym. Był pyszny truskawkowy face-savouring-delicious-food_1f60b.png

• molenka, ohnowow i Nann lubią to

#146 Nann

Nann

Napisano 01 październik 2020 - 19:02

Dwa miesiace czysto. :)

#147 Gość_WhiteBlankPage_*

Gość_WhiteBlankPage_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2020 - 19:44

@Nann gratuluję!

#148 hawwa

hawwa

Napisano 01 październik 2020 - 21:43

@Nann super i tak trzymaj. Jestem z Ciebie dumna <3
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#149 Nann

Nann

Napisano 02 październik 2020 - 18:09

Dziekuje. Odpukac, jest o wiele lepiej niz w tamtym miesiacu. 

#150 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 02 październik 2020 - 21:35

@Nann} Trzymam mocno za Ciebie kciuki i ściskam Cię. Mam nadzieję, że będziesz kontynuować swoje :)
  • Nann lubi to

#151 Nann

Nann

Napisano 02 październik 2020 - 22:27

@Panoramix w obecnej sytuacji jestem nawet zmuszona.. Ale mam nadzieje ze jak mlode bedzie na swiecie to sie nie zlamie. Coz, co za moment. Zycie bywa przewrotne..

#152 Nann

Nann

Napisano 01 styczeń 2021 - 13:10

Chcialam tylko krotko dac znac, co u mnie w tym temacie. Nie raz ktos z problemem odezwal sie do mnie na priv po moim poscie, wiec mysle ze warato, nawet jesli to krotki przeblysk.

Ja sie trzymam. Od sierpnia nie mam zadnych upadkow w tej kwestii,pozegnalam sie rowniez z produktami zero procent i o smaku alkoholu, nawet jesli go nie zawieraja. 

Realizuje obecnie program 12 Krokow AA, wlasnie dzis koncze juz drugi (juz skrawki ostatnie) i zaczynam trzeci. Podejrzewam, ze jazda sie zacznie na czwartym :P 

Jestem od dluzszego czasu totalnie pogodzona z brakiem alkoholu w moim zyciu juz na ZAWSZE. Nie przeraza mnie ta wizja, jak kiedys. 

Powoli widze z iloma zmianami w zyciu wiaze sie abstynencja, a moze nie sama abstynencja co wlasnie zdrowienie i trzezwienie, ale to jest w porzadku. Tak ma byc. 

#153 amino

amino

Napisano 01 styczeń 2021 - 17:46

CorruptCarelessIvorygull-size_restricted

#154 Nann

Nann

Napisano 02 styczeń 2021 - 00:09

@amino dziekuje. Dluga droga przede mna. Pisze w sumie po to zeby inni nie uwierzyli, ze sie da.

• Teraźniejszy lubi to

#155 amino

amino

Napisano 02 styczeń 2021 - 09:16

Powoli widze z iloma zmianami w zyciu wiaze sie abstynencja, a moze nie sama abstynencja co wlasnie zdrowienie i trzezwienie, ale to jest w porzadku. Tak ma byc. 

Dluga droga przede mna. 

Mam nadzieję, ze Twój obsesyjno-kompulsywny charakter Ci jak na ironię tutaj pomoże. Że tak sie zafiksujesz na tym swoim nowym stylu życia bez alko, że potem będziesz miała jak z ćwiczeniami, dietą, liczeniem kalorii... i pługiem Cię nie odciągną od Twojego nowego stylu życia  :D

Użytkownik amino edytował ten post 02 styczeń 2021 - 09:16

#156 Nann

Nann

Napisano 03 styczeń 2021 - 11:32

@aminonie wiem.Prawde mowiac staram sie z tych skrajnosci wychodzic, w kazdej dziedzinie ale jest ciezko. Wlasnie dlatego sie wahalam z tym programem tak naprawde, bo dopoki nie pilam (TYLKO nie pilam) to sie tak na tym nie skupialam. Ale na razie w sumie zmienilo to tylko tyle, ze siedze w  nocy i pisze, rozmawiam o tym raczej z jedna osoba - ta ktora mnie prowadzi i staram sie nie mieszac tego wszystkiego. Staram sie tak nie angazowac mocno, nawet nie jestem na mityngach, bo wlasnie chce tych skrajnosci uniknac.. Niektorzy potrafia, inni nie. Ja nie wlasnie.

#157 amino

amino

Napisano 03 styczeń 2021 - 13:19

Aaaa. chyba że tak. Ja akurat mam ciut inne podejście i jak mogę te swoje "ułomności" chorobowe wykorzystać w słusznej sprawie to je wykorzystuję. Dzięki temu łatwiej mi się żyje ze sobą ze świadomością, ze nie taki diabeł straszny skoro czasem da się go przekuć w coś dobrego. Ale jak najbardziej rozumiem Twoje podejście :) każdemu co innego służy

#158 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 03 styczeń 2021 - 16:34

Uzależnienia zwykle idą krzyżowo. Dlatego warto zwrócić uwagę na swoje słabości i szukać czy jedno nie łączy się z drugim. Bo np. może tak być, że w stresie wpadam w kompulsy, zażeram albo kupuję co popadnie a potem z tych nerw piję, bo co ja robię....

• K24 lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#159 Nann

Nann

Napisano 04 styczeń 2021 - 00:35

@amino w ten sposob radze sobie z nadwrazliwoscia. Przekuwam.

@Willow47ocyzwiscie, ze tak. Ja przerzucam i na jedzenie, na zakupy, wiele ma to tez wspolnego z autoagresja, mialo z lekami. Generalnie wiem ze jesli nie rozwiaze sprawy z ED to sie bedzie za mna ciagnelo.

• Willow47 lubi to

#160 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 04 styczeń 2021 - 16:01

@Nann uważam, że termin "nadwrażliwa" ma negatywny oddźwięk, kojarzy mi się z przewrażliwieniem. Ostatnio psychiatra powiedział, że lepiej brzmi wysoko wrażliwa, 

wtedy jakby uwaga skierowana jest na zewnątrz, jakby na drugą osobę. Co w pewnym sensie przekłada się na rzeczywistość. Osoby wysoko wrażliwe czują się odpowiedzialne za innych i wiele od siebie wymagają.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak