Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z alkoholem

alkohol

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#121 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 17 sierpień 2020 - 11:27

@Mallory Gratulacje! Z cal`ego serca kibicuję i życzę wytrwałości!

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#122 Tawak

Tawak

Napisano 17 sierpień 2020 - 21:52

Już ponad 3 lata w ogóle nie piję alkoholu, choć z alkoholem problemów nigdy nie miałem.
Alkohol nie jest dla ludzi, którzy wiedzą, jak się przegrywa. Napoje alkoholowe są dla ludzi, którzy umieją korzystać z życia.

Użytkownik Tawak edytował ten post 17 sierpień 2020 - 23:15

#123 Moon73

Moon73

Napisano 18 sierpień 2020 - 00:02

Alkohol nie jest dla ludzi, którzy wiedzą, jak się przegrywa. Napoje alkoholowe są dla ludzi, którzy umieją korzystać z życia.

Bardzo dobrze powiedziane @Tawak ! Zgadzam się w 100%. Na alkohol trzeba zawsze uważać, a już w depresji szczególnie - najlepiej dać sobie na wstrzymanie. Alkohol może jedynie kogoś znieczulić lub poprawić chwilowo samopoczucie, ale na pewno żadnego problemu mu nie rozwiąże.

#124 Nann

Nann

Napisano 30 sierpień 2020 - 10:22

Jesli nie polece dzis i jutro, to na nowo bedzie miesiac bez. Bardzo ciezki miesiac, ile ja butelek wyprzytulalam w marketach przez ten czas.. 

Jesli ktos jest na podobnym etapie, to glupio mi to pisac, ale chetnie nawiazalabym znajomosc. Jestem tu z tym sama, nie jestem w zadnej grupie i szczerze, jest mi cholernie ciezko. 

• Wisienka770330, Willow47 i Moon73 lubią to

#125 amino

amino

Napisano 30 sierpień 2020 - 13:49

Odkryłam ostatnio ciekawa stronkę ale po angielsku dotyczącą walki z piciem metodą HAMS (Harm reduction, Abstinence and Moderation Support). Zupełnie inne podejście niż w AA.
Wrzucam tutaj moze komus sie przyda: https://hams.cc/
i playlista na youtube z wszystkimi 17 elementami metody HAMS: https://www.youtube....yeHZ9zm&index=1

• Willow47 lubi to

#126 Moon73

Moon73

Napisano 30 sierpień 2020 - 19:17

Jesli nie polece dzis i jutro, to na nowo bedzie miesiac bez. Bardzo ciezki miesiac, ile ja butelek wyprzytulalam w marketach przez ten czas.. 

Jesli ktos jest na podobnym etapie, to glupio mi to pisac, ale chetnie nawiazalabym znajomosc. Jestem tu z tym sama, nie jestem w zadnej grupie i szczerze, jest mi cholernie ciezko. 

@Nann To nie jest "głupio". To istotne, że widzisz problem, uświadamiasz go sobie. To już naprawde dużo. Ludzie, kórzy się w czymś zatracają, zazwyczaj nie mają tej świadomości. Trzymaj się, napiszę do Ciebie na priv.

• Wisienka770330, Willow47 i Nann lubią to

#127 Willow47

Willow47

Napisano 30 sierpień 2020 - 20:18

Gratulacje! Trzymam za Ciebie kciuki i wspieram. Nie mój problem ale wystarczająco się naoglądałam w najbliższej rodzinie, żeby wiedzieć jak ciężko jest wyjść z nałogu.

• Wisienka770330, Moon73 i Nann lubią to
Dołączona grafika

#128 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 30 sierpień 2020 - 22:55

Fakt. Dlatego tak się lubimy z alkoholem.

Użytkownik Le Pentrec edytował ten post 30 sierpień 2020 - 22:55

#129 Nann

Nann

Napisano 31 sierpień 2020 - 00:29

Dziekuje Wam. Jeszcze ten jeden poniedzialek i sierpien bedzie czysty, oby.

@Le Pentrectak, czuje ten klimat. Zawsze powtarzalam ze jestem tak autodestrukcyjna ze w sumie alkohol to moje paliwo. I to tak jakos gralo ze soba. 

Wiem, ze kazdy ma swoje etapy i czasem znajdzie powody zeby to przerwac, czasem nie, w roznym czasie. Ja bylam ze soba szczera i wiedzialam ze za duzo pije, jednak jakos mi to nie przeszkadzalo w funkcjonowaniu, delektowalam sie wrecz. Teraz jest inaczej, po prostu. 

#130 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 31 sierpień 2020 - 11:57

Ja około 4-5 lat temu miałam z tym problem. Próbowałam zagłuszyć myśli, alkohol był lekiem na bezsenność. Czułam sie z tym źle, wiedziałam, że jest tego za dużo, że powinnam przestac w ogole, nawet nie ograniczyć, po prostu w ogóle.

Jedna sytuacja w moim życiu wtedy, właśnie po alkoholu, otrzeźwiła mnie skutecznie. Przestałam po prostu z dnia na dzień. Powiedziałam dość, bo mogło stać się coś strasznego. I od tamtej pory pije rozsądnie, piwo może stać tygodniami w lodówce (wtedy nie było takiej opcji, przychodziłam ze sklepu i wychlalam tyle, ile przynioslam), wiadomo, zdarza się, że człowiek przegnie i wypije jeden kieliszek za dużo, ale nie piję codziennie i nawet mi to nie w głowie. ;) Wiem jak bardzo byłam zmęczona tym alkoholem, jak źle wpłynęło to na mój organizm, wygląd, wszystko.
  • Nann lubi to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#131 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 31 sierpień 2020 - 16:49

Mnie alkohol nigdy nie dawał euforii ani nie głuszył złych doznań. Mogę się z tego cieszyć, bo prawdopodobnie dlatego się nie uzależniłem. Chociaż drink typu Mohito mogę wypić, ale bardziej towarzysko. Moje receptory też pewnie wyrobione są benzo i to dosłownie wszystkimi jakie były dostępne, nie tylko w Polsce. Działanie bardzo zbliżone do alko, co pewnie wiele osób tutaj potwierdzi. Ostatecznie zrezygnowałem z tego, mimo, że na ból życia to najlepsze piguły jakie wymyśliła medycyna. No może jeszcze pregabalina. A ciągów na % raczej nie miałem, no może tydzień maks, ale to były takie dawki żebym był jeszcze wstanie myśleć logicznie pisząc programy.

@Nann Mogę się jedynie domyślać co przechodziłaś i okropnie współczuję i zarazem podziwiam. Ja też wychodziłem z uzależnień wiele razy i wiem jak działa w takich przypadkach psychika. Trzymam kciuki za dalsze pozytywne efekty i nie wracanie do tego. :)
  • Nann lubi to

#132 Nann

Nann

Napisano 31 sierpień 2020 - 17:38

Dziekuje bardzo za wsparcie. Jeszcze pare godzin, ale juz sie przebieram na "domowo", nic w domu nie mam i mam nadzieje ze tak zostanie..

• Willow47 lubi to

#133 Nann

Nann

Napisano 11 wrzesień 2020 - 01:11

Chcialam tylko krotko cos napisac.. Dla tych, ktorzy dopiero zaczynaja. Albo sa daleko, ale maja jakies takie mysli.. Chcialam powiedziec, ze po miesiacu z malym kawalkiem zaczyna byc lepiej. Ze ten miesiac byl najgorszy, kiedy naprawde tulilam te butelki w sklepie, kiedy nie moglam normalnie przejsc obok czekoladek z likierem.. Jeszcze teraz, kiedy ciagle trzeba dezynfekowac rece i ten alkohol w tych srodkach czuc, kiedy masz w apteczke pelno lekow z alkoholem w skladzie, kiedy.. 

Warto przetrwac. Oczywiscie to dopiero poczatek, ale zapewniam Was, z czasem jest latwiej.

To tylko tyle.

• Wisienka770330, Willow47 i Atropos lubią to

#134 Willow47

Willow47

Napisano 11 wrzesień 2020 - 10:07

@Nann i z całych sił Ci kibicujemy........

• hawwa, Wisienka770330 i Nann lubią to
Dołączona grafika

#135 Wisienka770330

Wisienka770330
  • Imię:Kasia

Napisano 11 wrzesień 2020 - 12:19

@Nann jak napisała kochana Willow wspieramy z całych sił i całym sercem.
A ode mnie masz siostrzyczko bliźniaczko 😉 kochana całe moje serducho wsparcia 💛❤️ . ,,Aj lawju' 😙 i pękam z dumy.
  • Nann lubi to

#136 Nann

Nann

Napisano 11 wrzesień 2020 - 14:08

@Willow47@Wisienka770330serdecznie Wam dziekuje, to dla mnie naprawde, naprawde wiele znaczy. 

• Wisienka770330 lubi to

#137 Willow47

Willow47

Napisano 11 wrzesień 2020 - 16:16

@Nann każdy z nas tutaj ma swoje demony, walczymy z nimi z całych sił, dlatego rozumiem i wspieram. A gdybyś potrzebowała się wygadać to pisz priva, jak będę umiała pomogę.

• Nann lubi to
Dołączona grafika

#138 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 11 wrzesień 2020 - 17:14

Trzymam kciuki i ja :)
  • Nann lubi to

#139 Nann

Nann

Napisano 12 wrzesień 2020 - 09:28

@Willow47 mam taka tendencje jak Wisnia, zaczne gadac to nie skoncze :P Dlatego unikam. Ale dziekuje, bede pamietac.

@Panoramix dziekuje. Przydadza sie. Jest lepiej, ale licho niestety nie spi, ja wiem ze to dopiero poczatek. Aczkolwiek juz mi sie lepiej z tym pogodzic po prostu, powoli sobie wyobrazam zycie bez. Powoli.

Jest taka zasada, 24h. Nie myslimy o tym co bedzie za dziesiec lat, chcemy po prostu czystych dwudziestu czterech godzin bez alkoholu. I tak dzialam, chyba ze wszystkim, bo mam sporo tych swoich demonow niestety. Jestem w stanie uzaleznic sie doslownie od wszystkiego.

• Willow47 lubi to

#140 hawwa

hawwa

Napisano 12 wrzesień 2020 - 10:02

I ja trzymam kcuki :)
  • d z i k a i Nann lubią to
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho