Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Psychiatra za tydzień a tymczasem...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Skye

Skye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 21 postów

Napisano 11 październik 2018 - 13:23

Chwilowy (chwilowy?) lepszy humor i już chciałam wizytę odwoływać, ale mąż mnie odwiódł. Podejrzewam, że zaczynam się zgrywać bo coraz bardziej się wizyty obawiam. Też tak mieliście?

#22 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13030 postów

Napisano 11 październik 2018 - 14:54

Chwilowy (chwilowy?) lepszy humor i już chciałam wizytę odwoływać, ale mąż mnie odwiódł. Podejrzewam, że zaczynam się zgrywać bo coraz bardziej się wizyty obawiam. Też tak mieliście?

A ileż to razy ząb przestawał boleć natychmiast po umówieniu się do sadysty? a najpóźniej po wejściu do poczekalni? ;)

I brzuch już nie bolał, gdy lekarz badał?

Stare numery mózgu gadziego, który zmian nie lubi, bo i po co zmiany, skoro po staremu jest lepiej.

Nie daj się mu zwieść, sabotażyście wrednemu. Skoro się umówiłaś, to idziesz na wizytę i już.

Najwyżej się okaże, żeś zdrowa jak rybka.

• miriam*, Willow47 i cień wiatru lubią to

kotek.gif

#23 Skye

Skye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 21 postów

Napisano 11 październik 2018 - 21:27

A ileż to razy ząb przestawał boleć natychmiast po umówieniu się do sadysty? a najpóźniej po wejściu do poczekalni? ;)

I brzuch już nie bolał, gdy lekarz badał?

Stare numery mózgu gadziego, który zmian nie lubi, bo i po co zmiany, skoro po staremu jest lepiej.

Nie daj się mu zwieść, sabotażyście wrednemu. Skoro się umówiłaś, to idziesz na wizytę i już.

Najwyżej się okaże, żeś zdrowa jak rybka.

So true... Nie dam się oszukać  -_- 

• molenka i cień wiatru lubią to

#24 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator czatu
  • 5583 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 październik 2018 - 08:59

Nie chce mi się myć, nie chce mi się nic w domu robic, nie chce mi się myć małego, nie chce mi się nim chodzić na spacery. Jestem okropnie zmeczona, ciągle mnie coś boli. Jestem płaczliwa, łatwo wpadam w zlosc. Z tego powodu czuje się potwornie winna, beznadziejna, dochodzi do autoagresji. Nie wiem co się stało, jeszcze nie dawno miałam taki humor jak na haju. Miałam energii potwornie duzo, moglam nie spać i czuć się swietnie, szukałam aktywności gdzie ta energię wyżyc bo mnie nosiło wręcz.

Wizyty u psychiatry się nie bój, wszystko opowiedz jak było i jak jest. Jeśli stany, które opisujesz następują na przemian w różnym nasileniu i okresach trwania, możesz mieć rzeczywiście chad, ale diagnoza należy do lekarza. W każdym razie musisz mu wszystko powiedzieć, szczegóły odczuć, zachowań, myśli itd.

A ta chwilowa poprawa ... jest dokładnie tak jak napisała molenka. Mózg się broni przed ingerencja z zewnątrz i za pomocą awaryjnej dawki adrenaliny, kortyzolu i endorfin udaje że wszystko jest w porządku tylko po to, żeby później jeszcze bardziej stać się sobą, czyli depkiem albo chadersem. 

Pozdrawiam 

Zgubić się to nic strasznego.
Nie szukać drogi - to jest porażka...

#25 Zołza

Zołza

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 16 postów
  • Imię:Dominika

Napisano 13 październik 2018 - 23:32

Hej, Skye, przyszłam tu napisac, jak wyglądały moje pierwsze wizyty u psychiatrów i przy okazji przeczytałam, że mamy takie same objawy. Mnie dobija to zmęczenie,bo nic mi się nie chce i jestem zła na siebie i jeszcze na partnera, a potem wyrzuty sumienia, bo się na nim wyżywam...
Wracając do tematu. Moj pierwszy psychiatra był bezdusznym dupkiem, który w głebokim poważaniu miał swoich pacjentów... tych z funduszu. Bo ponoc jako lekarz przyjmujacy prywatnie cieszył się dobrą opinią. Potrafil spóźniać się nawet godzinę,a potem lecial ekspresem. Moja pierwsza wizyta to bylo jakieś 15 minut podczas ktorych prawie na mnie nie patrzył. Pytania standardowe, co dolega i od kiedy, pytanie czy ma się kogoś i pytanie o przyjmowaniu narkotyków i piciu alkoholu. Zero empatii.
Kilka lat po tym byłam u pani doktor już prywatnie. Pytała absolutnie o wszystko, trochę drążyła. Wysłuchiwała. Płakałam wtedy u niej strasznie,ale byla przygotowana, miała na biurku chusteczki. Przepisala leki i na kolejnej wizycie po upływie miesiąca, pytała o sprawy, które omawiałyśmy przy 1 wizycie. Fajne to było, bo czułam, że dla tej babki nie jestem po prostu kolejnym pacjentem, tylko osobnym przypadkiem i takiego psychiatry Ci życzę.

Użytkownik Zołza edytował ten post 13 październik 2018 - 23:32

#26 Skye

Skye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 21 postów

Napisano 14 październik 2018 - 09:57

Dzięki Cień wiatru, ten nastrój był mega chwilowy, bo 1 dzień i znów to samo.. 😕 Wizyta za tydzień.

Zołza dzięki za opis wizyt. Mam nadzieję, że nie trafię na kogoś takiego, bo idę właśnie z funduszu. Ale ustaliliśmy z mężem, że jak będzie lipa to pójdę prywatnie. Trudno, kasa musi się na to znaleźć. A co u Ciebie stwierdzono z tymi objawami?

#27 Zołza

Zołza

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 16 postów
  • Imię:Dominika

Napisano 14 październik 2018 - 11:00

Teraz nie idę do psychiatry, bo nie chcę znowu brac leków i w ogole z racji tego, że nie mam samochodu, a w mojej miejscowosci nie ma psychiatry i musialabym się gdzies tłuc busem (czego oczywiscie mi się nie chce i na co nie mam czasu), postanowilam jakoś to przetrwać i mam nadzieję, ze pobyt na tym forum mi to ułatwi. Poprzednim razem psychiatra stwierdziła m. in. "nawracające epozody depresyjne" i wszystko wskazuje na to, że właśnie mi taki epizod nawrócił.

Użytkownik Zołza edytował ten post 14 październik 2018 - 11:01

#28 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator czatu
  • 5583 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 październik 2018 - 11:18

Jak chcesz pogadać trochę tak bardziej rozmownie (jeśli dasz radę) to zapraszam na czat, ale żeby mieć dostęp, musisz napisać w sumie 20 postów. 

• Skye lubi to
Zgubić się to nic strasznego.
Nie szukać drogi - to jest porażka...

#29 Skye

Skye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 21 postów

Napisano wczoraj, 07:32

Ok dzięki. Zorientuje się ile mam postów ☺

#30 Skye

Skye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 21 postów

Napisano dziś, 12:20

Mam kryzys zupełny. Dzisiaj kilkukrotnie próbowałam przekonać męża, żeby zgodził się ze mną, że odwołanie wizyty to dobry pomysł. Prawie się pokłóciliśmy, ale jak zauważyłam, że wpadam w lekką panikę spowodowaną myślą o tej wizycie to odpuściłam. Że aż taki mechanizm obronny się włączył... 😦