Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mistrz, guru, nauczyciel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#41 Wisienka770330

Wisienka770330
  • Imię:Kasia

Napisano 03 lipiec 2020 - 01:30

Według mnie autorytety są w życiu potrzebne. Kiedy mamy przed sobą osobę/osoby, która jest dla nas wzorem do naśladowania i motywacją do działania to nie poddajemy się tak szybko gdy mamy w życiu trudne momenty. Autorytet jest dla mnie inspiracją oraz dowodem, że nie ma rzeczy niemożliwych oraz, że warto dążyć do spełnienia własnych marzeń a przede wszystkim nigdy nie poddawać się jak jest bardzo źle.
 Należy jednak nauczyć się odróżniać autorytety od idoli. Należy nie zagubić siebie przy podążeniem za wybranym przez siebie wzorem, aby zachować w tym wszystkim siebie – być sobą, prawdziwym ,,ja”.
Mam kilka osób które są dla mnie autorytetem.. To ważna część mojego życia i nie będę zdradzać kim są te osoby. 2 osoby stąd są dla mnie też autorytetem – bardzo wiele Im zawdzięczam (wsparcie, pomoc, rady życiowe itp..
Ludzie otwarci, ludzie wrażliwi na cierpienie drugiego człowieka, ludzie prawdziwi w wyrażaniu siebie, ludzie bezinteresowni, ludzie pracowici i posiadający pasje, ludzie potrafiący i chcący zrozumieć/słuchać a nie oceniać, ludzie silni psychicznie którzy walczą z przeciwnościami losu – tacy ludzie są dla mnie autorytetem.

• d z i k a lubi to

#42 amino

amino

Napisano 03 lipiec 2020 - 07:22

Ja nie potrzebuje do tego co opisujesz autorytetów a juz tym bardziej guru. Wiem jaka chciałabym być jakie cechy sa dla mnie pożądane a jakie nie. Nie wiem co do kształtowania siebie w pożądanym kierunku ma autorytet ? który notabene też byłby tylko człowiekiem i jak to człowiek byłby niedoskonały. I co wtedy ? mam dązyc do tego żeby być taka sama jak on ze wszystkimi jego wadami również czy wybieram sobie tlyko zalety? Bo jak mam wybierac tyylko zalety to wciąz nie rozumiem po co mi ten guru czy inny autorytet. Nie można zwyczajnie dązyc do bycia takim jakim sie chce być zamiast do bycia takim jak ktoś tam ?

Autorytety uznaję jedynie na zasadzie jakiejś wąskiej dziedziny, specjalizacji, na której ktoś zna się lepiej niż ja i wówczas zdarza mi sie zaufać "na słowo" takiej osobie bez przesadnego sprawdzania, że wie co mówi. I to tyle jeśli chodzi o autorytety. Ale tak generalnie zawsze patrze ludziom dość nieufnie na ręce czy może raczej "na słowa" i nie mam zwyczaju łykać jak młody pelikan wszystkiego co ktoś powie bo... bo to guru czy coś.

Użytkownik amino edytował ten post 03 lipiec 2020 - 07:23