Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Problemy ze snem w depresji i nerwicy

sen depresja nerwica problem senność zaburzenia leki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 miszka

miszka

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Kami

Napisano 01 wrzesień 2018 - 13:32

Cześć :) 

Mam 23 lata i od 2 lat choruję na depresję, 2 miesiące temu objawiła się również u mnie nerwica lękowa. Od 2 miesięcy biorę leki: rano 1 tabletka moklar 150mg, popołudniu 1 tabletka moklar 150mg oraz godzinę przed snem Trittico CR 75mg obecnie 1/3 tabletki. Mój stan zdecydowanie się poprawił po rozpoczęciu leczenia farmakologicznego jednak zauważyłam od jakiś 3 tygodni dziwną tendencję związaną ze snem. Gdy zasypiam ok 23 ciężko jest mi się obudzić po przespanych pełnych 8 godzinach snu. Sen jest mocny i spokojny jednak obudzić mogę się dopiero ok 10/11 popołudniu. Natomiast zdarza mi się (rzadko i staram się unikać) zasnąć ok 2-3 w nocy i obudzić się bez budzika ok. 9 rano i być bardziej wyspaną niżeli po tych 8 godzinach. Za miesiąc rozpoczynam pracę i chciałabym znaleźć jakiś złoty środek by móc wstać wcześniej rano, kładząc się o normalnej godzinie. Jak to u Was wygląda? Macie jakieś porady? Pozdrawiam 

#2 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6787 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 14:53

Witaj Kami na forum...podejrzewam, że Trittico tak na ciebie działa nasennie. Uzgodnij z lekarzem zmniejszenie dawki.

Użytkownik Liana edytował ten post 01 wrzesień 2018 - 15:18

"Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych,lecz mocnych,którzy nie potrzebują źle traktować innych,by czuć się ważnymi "💕💕💕💕

#3 miriam*

miriam*

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2968 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 15:40

Spróbuj wsłuchać się w swój organizm i zaobserwuj kiedy najbardziej czujesz się komfortowo.
To zależy o której będziesz musiała wstawać do pracy. Ja zaobserwowałem, że mam podobnie jak Ty. Lepiej się czuję, kiedy śpię do 8-9.00, a zasypiam po północy.

#4 owsianka

owsianka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 120 postów
  • Imię:Asia

Napisano 02 wrzesień 2018 - 21:07

Witaj Kami na forum...podejrzewam, że Trittico tak na ciebie działa nasennie. Uzgodnij z lekarzem zmniejszenie dawki.

1/3 tabletki to nie jest raczej na tyle silna dawka.

#5 relic

relic

relikt obyczajowy

• Moderator
  • 13857 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 07:09

Biorę trittico 1/3 i czasem właśnie jest taki efekt, że jestem kolowaty do południa. Ale nie zawsze tak jest. 

no retreat 

#6 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13909 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 12:29

1/3 tabletki to nie jest raczej na tyle silna dawka.

swego czasu przerabiałam ten lek, w takiej właśnie dawce i musiałam odstawić, bo byłam nieżywa przez kilka godzin po zmartwychwstaniu (naprawdę nie mogę nazwać tego przebudzaniem)

zwiększenie dawki do właściwej nie wchodziło w grę

giphy.gif