Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Po drugiej stronie muru (porozmawiam)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 JeanW

JeanW

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 11 postów
  • Imię:Jan

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:10

Witajcie. Piszę ten post w rocznicę odejścia pewnej ważnej dla mnie osoby. Paradoksalnie, na przekór chciałbym tego właśnie dnia rozpocząć pewien nowy rozdział w swoim życiu. Nie wiem jeszcze w jaki sposób i czy to forum jest dobrym miejscem. Pisałem już w wielu miejscach, jednak zazwyczaj spotykałem się z obojętnością. O ile w ciągu dnia samotność i ''demony'' nie dokuczają tak bardzo, bo można się czymś zająć, można gdzieś pójść, to wieczorami staje się przed tą samą czarną plamą Pustki. Dlatego chciałbym poznać...kogoś.

Mam 22 lata. Pochodzę z Niemiec, a los posłał mnie do malowniczego miasta na południu Polski. Obecnie rezyduję na ranczu. Świeże powietrze, zieleń, cisza, spokój. Pomagam swoim dziadkom w gospodarstwie, często wyjeżdżam do Krakowa  na próby mojego zespołu (gram na perkusji i jestem tzw. ''liderem'', obecnie próbuję poukładać wszystko w całość i chyba nawet z ''drobną pomocą przyjaciół'' się uda). Jestem samoukiem. Samodzielnie zdobywam wiedzę, zbieram rzeczy bardziej lub mniej mądre i próbuję ułożyć z nich coś sensownego. Literatura, historia, nauki społeczne, kinematografia, dziennikarstwo. Sam staram się pisać regularnie; opowiadania, bajki, mini-powieści, eseje. Większość z nich trafia do szuflady czekając na ''swój czas'', chociaż kilka pozycji udało mi się wydać i wypłynęły na światło dzienne.

Jednymi z moich największych problemów są pewne traumatyczne wydarzenia, które wpłynęły na moje aktualne życie. Starałem się z nimi radzić, ale na dłuższą metę stanowi to ciężar,  który trudno utrzymać. Korzystałem z rad i pomocy ''specjalistów'', ale z miernym skutkiem. Za każdym razem wracałem do punktu wyjścia. Odmienne postrzeganie świata i ludzi, niemożność dogadania się z nimi (oprócz pewnych jednostek, podobnych z podobnymi historiami), specyficzne poglądy i zainteresowania, naiwność, przywiązywanie się do osób, od których należałoby się jak najszybciej odwiązać. To tylko kilka cegiełek w murze.

Zainteresowania? Mój świat? Oto kilka haseł, elementów układanek, które być może powiedzą nieco więcej i ktoś zobaczy w nich również siebie i swoje małe ''miłości'' 🙂

''Omen'', ''Rodzina Adamsów'', Monty Python, Bugs Bunny,''Mroczny przedmiot pożądania'', ''Do utraty tchu'', ''Do widzenia, do jutra'', ''Tylko dla Twoich oczu'', ''Rok 1984'' Orwella, ''Piękni dwudziestoletni'' Hłaski, ''Lot nad kukułczym gniazdem'' Kesey'a, ''Siekierezada'' Stachury, ''Mdłości'' Sartre'a, ''Szamanka'' Żuławskiego, Powstaje książka, melodramat i horror. Upojenie dziełem. Ubojnia, siano, pasza, teatrzyk życia, długie sny i podróże, medytacja, choroby psychiczne, Czarna i Biała karta, samotność w sieci, perkusja, niskie głosy, nauka francuskiego, rozmowy telefoniczne do późna, pisanie listów, życie latami 90', kurczak gong-bao, moda retro, gotowanie, kobieta nie daje snu mężczyźnie. Pierwsza płyta Wilków, ''Róże miłości...'' KATA, ''Ukryty wymiar'' Artrosis, Quidam z Emilą Derkowską, ''Cykl obraca się...'' Abraxas, ''Violet'' Closterkellera ''Draconian Times'' Paradise Lost, ''Lucy'' Tiamat, ''Second Life Syndrome'' Riverside, ''Persephone'' Dead Can Dance,''Stationary Traveler'' Camel, ''Musical box'' Genesis, ''Listopad'' Świetlików, ''Play Dead'' Bjork, muzyka filmowa Thomasa Newmana, improwizacje Możdżera, wieczory z Sade, ''Into my arms'' Cave'a.

Być może się rozczaruję, ale chciałbym... chciałbym odnaleźć na tym forum osobę o podobnej wrażliwości, problemach, abyśmy mogli nawzajem sobie pomóc, stworzyć ''niewidzialne połączenie''. Po pewnym czasie człowiek rozumie, że zbyt długo żył własnymi brudami, egoizmami i zbyt wiele czasu spędził na rozdrapywaniu własnych ran. Chcę to zmienić. Chcę komuś służyć. Chcę być dla kogoś. Ze swojej strony mogę zapewnić, że potrafię słuchać i BYĆ. Bardzo lubię wieczorne rozmowy telefoniczne. Ponoć mam radiowy głos, więc jeśli lubisz niskie głosy, to możemy się dogadać Z chęcią wysłucham Cię, porozmawiam o mitycznym ''wszystkim'' i ''niczym'', a być może uda nam się spotkać gdzieś w połowie tej drogi. Bardzo bym tego chciał. Miłująca dobroć, współczucie, radość i spokój...

Jeśli ktoś czułby potrzebę nawiązania kontaktu z długowłosym młodzieńcem, ''poetą'', perkusistą, rolnikiem, przyszłym radiowcem ( ) to zapraszam. Najlepiej będzie napisać do mnie na Gadu: 66131252  albo mailowo: [email protected] . Raczej nie gryzę, no chyba że ktoś się bardzo bardzo postara 🙂

#2 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2345 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 31 lipiec 2018 - 22:01

Życzę powodzenia w poszukiwaniu. I witaj na forum.

• Wisienka770330 lubi to

Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.

#3 pochmurny

pochmurny

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 229 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 23:19

Może jakiś wykaz tatuaży? Tribale? Imiona? Chinskie napisy?

#4 Gość_Lady Cassandra_*

Gość_Lady Cassandra_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2018 - 23:30

Nie radze z nim pisac, bo jest niemily i sie wywyzsza.

#5 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 14815 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 01 sierpień 2018 - 01:06

Karolcia, nie wiem czy to prawda bo nie rozmawiałam z Janem ale może lepiej niech Ci którzy zechcą z Nim kontaktu, sami to ocenią..
P.s. Masz ostatnio gorszy czas i wiele rzeczy odbierasz inaczej..
Jako złe wobec Ciebie.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 01 sierpień 2018 - 01:08

#6 Blizzard

Blizzard

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 386 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 05:16

Nie radze z nim pisac, bo jest niemily i sie wywyzsza.

Ani jedno ani drugie nie jest przeszkadza w kontakcie ze mną.

Chcesz Janie to pisz na PW. Twojego posta odpuściłem po pierwszych kilku linijkach ale Monty Python i Orwell, dogadalibyśmy się :D

Użytkownik Blizzard edytował ten post 01 sierpień 2018 - 05:16

#7 Gość_Lady Cassandra_*

Gość_Lady Cassandra_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2018 - 11:31

Karolcia, nie wiem czy to prawda bo nie rozmawiałam z Janem ale może lepiej niech Ci którzy zechcą z Nim kontaktu, sami to ocenią..
P.s. Masz ostatnio gorszy czas i wiele rzeczy odbierasz inaczej..
Jako złe wobec Ciebie.

Wiem Wisienko, ale on naprawde pod koniec rozmowy wywarl na mnie negatywne wrazenie.

#8 JeanW

JeanW

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:03

Wiem Wisienko, ale on naprawde pod koniec rozmowy wywarl na mnie negatywne wrazenie.

Bo Jan oczekuje reakcji i wypowiedzi trochę dłuższej aniżeli za pomocą równoważników zdań? Jeśli w rozmowie daję z siebie 100 procent, to Ty daj od siebie chociaż te 10, albo lepiej po prostu nie pisz do nikogo i nie narzekaj, że rozmówca nie rozmawia za Ciebie i siebie. Pozdrawiam :)

#9 Gość_Lady Cassandra_*

Gość_Lady Cassandra_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:07

Bo Jan oczekuje reakcji i wypowiedzi trochę dłuższej aniżeli za pomocą równoważników zdań? Jeśli w rozmowie daję z siebie 100 procent, to Ty daj od siebie chociaż te 10, albo lepiej po prostu nie pisz do nikogo i nie narzekaj, że rozmówca nie rozmawia za Ciebie i siebie. Pozdrawiam :)

Nastepnym razem pomysl, ze moze ktos ma problem z rozmawianiem z nowymi ludzmi i czasem nie wie ze stresu, co napisac egoisto. I koniec dyskusji, nie odpowiadaj mi, bo nie chce tracic na ciebie czasu.

• Darektor lubi to

#10 JeanW

JeanW

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:10

Nastepnym razem pomysl, ze moze ktos ma problem z rozmawianiem z nowymi ludzmi i czasem nie wie ze stresu, co napisac egoisto. I koniec dyskusji, nie odpowiadaj mi, bo nie chce tracic na ciebie czasu.

Tylko po co wyzywać ludzi od egoistów? :) Następnym razem trzeba pomyśleć, czy faktycznie jako osoba nieśmiała chcesz nawiązywać kontakt ze ''zbyt śmiałą'' i ''wywyższającą się'' osobą. Życzę więcej równowagi psychicznej, bo z tą, jak widzę, masz spory problem :)

• Blizzard lubi to

#11 Gość_Lady Cassandra_*

Gość_Lady Cassandra_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:13

Tylko po co wyzywać ludzi od egoistów? :) Następnym razem trzeba pomyśleć, czy faktycznie jako osoba nieśmiała chcesz nawiązywać kontakt ze ''zbyt śmiałą'' i ''wywyższającą się'' osobą. Życzę więcej równowagi psychicznej, bo z tą, jak widzę, masz spory problem :)

Naucz sie czytac ze zrozumieniem. Nie zawracaj mi dupy i wara ode mnie. Nie obchodzi mnie, ile masz kompleksow, ale jak cie czytam, to na pewno sporo, ale to nie powod, zebys sie na mnie za to wyżywal.

#12 JeanW

JeanW

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:20

Naucz sie czytac ze zrozumieniem. Nie zawracaj mi dupy i wara ode mnie. Nie obchodzi mnie, ile masz kompleksow, ale jak cie czytam, to na pewno sporo, ale to nie powod, zebys sie na mnie za to wyżywal.

W którym momencie się na Tobie wyżywam? Dotychczas (jak i w czasie naszej rozmowy na Gadu) starałem się być wobec Ciebie miły. Nie rozumiem skąd Twoja agresja, a z tym zawracaniem czterech liter, to zastanowiłbym się na Twoim miejscu, kto komu zawraca :) I kto komu ją ''obrabia'', siejąc krzywdzącą opinię na mój temat. Pozdrawiam.

#13 Gość_Fenomen_*

Gość_Fenomen_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:24

nie chcę się wtrącać ale to jednak forum publiczne i zupełnie niepotrzebna agresja cassandra, nie napisał przecież nic takiego, a ty go obrażasz i piszesz, że zawraca ci dupę, w jaki sposób on ci zawraca dupę, przecież to ty przyszłaś do jego tematu obrażasz i napiętnujesz go, odradzając innym pisanie z nim.
  • Wisienka770330 i JeanW lubią to

#14 Gość_Lady Cassandra_*

Gość_Lady Cassandra_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:25

W którym momencie się na Tobie wyżywam? Dotychczas (jak i w czasie naszej rozmowy na Gadu) starałem się być wobec Ciebie miły. Nie rozumiem skąd Twoja agresja, a z tym zawracaniem czterech liter, to zastanowiłbym się na Twoim miejscu, kto komu zawraca :) I kto komu ją ''obrabia'', siejąc krzywdzącą opinię na mój temat. Pozdrawiam.

Masz ze soba sam powazne problemy, skoro uwazasz, ze jestes w porzadku ze swoim zachowaniem. Radze najpierw ogarnac sie z bezczelnymi tekstami, zanim na nastepnym forum cos takiego oglosisz. Bo ludzie bede od ciebie zwyczjanie uciekac, czemu sie nie dziwie. I najlpiej bedzie cie rzeczywiscie olac.

#15 Gość_Lady Cassandra_*

Gość_Lady Cassandra_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:26

nie chcę się wtrącać ale to jednak forum publiczne i zupełnie niepotrzebna agresja cassandra, nie napisał przecież nic takiego, a ty go obrażasz i piszesz, że zawraca ci dupę, w jaki sposób on ci zawraca dupę, przecież to ty przyszłaś do jego tematu obrażasz i napiętnujesz go, odradzając innym pisanie z nim.

Napisal, ze mam ze soba problemy, to juz jest przegiecie, nie bede tego znosila. Zglosilam tamten jego post.

#16 JeanW

JeanW

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:29

Masz ze soba sam powazne problemy, skoro uwazasz, ze jestes w porzadku ze swoim zachowaniem. Radze najpierw ogarnac sie z bezczelnymi tekstami, zanim na nastepnym forum cos takiego oglosisz. Bo ludzie bede od ciebie zwyczjanie uciekac, czemu sie nie dziwie. I najlpiej bedzie cie rzeczywiscie olac.

Jestem ciekaw (i inni forumowicze zapewne też są ciekawi) co to za ''bezczelne teksty'', o których wspomniałaś :) Możesz zacytować? Bo nie przypominam sobie, albo mamy jakieś inne pojęcia ''bezczelnych'' tekstów. Droga Panienko, nie oczekuję że ludzie będą do mnie lgnąć i walić drzwiami i oknami. W życiu chodzi być może o to, żeby poznać jednego człowieka. Jednego. Chociaż w wielu przypadkach to chyba za dużo :) Pozdrawiam.

• Wisienka770330 lubi to

#17 JeanW

JeanW

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:30

''Życzę więcej równowagi psychicznej, bo jak widzę masz z nią problemy''. Czy to nie jest stwierdzenie faktu? :) Myślę, że większość forumowiczów widzi co i w jaki sposób piszesz. I że to, co i jak piszesz, nie jest do końca normalne, grzeczne i kulturalne. Pozdrawiam.

#18 Zaklęta w marmur

Zaklęta w marmur

Flądercia ;)

• Moderator
  • 3692 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:35

Proponuję zakończyć zabawę w błotku a ewentualne żale wyjaśnić sobie na PW, ok?

• Wisienka770330, cień wiatru i JeanW lubią to
No a życie... jakie życie?
Poprzerywana linia na dłoniach.

#19 Gość_Lady Cassandra_*

Gość_Lady Cassandra_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:41

Powiem tylko do waszej trojki, ze doskonale wiedzac, jakie mam problemy i przez co przechodze, to jest zwykle okrucienstwo mi dowalac. Patrze i nie wierze normalnie, ze nikt nie reaguje tak, jak powinien.

#20 Zaklęta w marmur

Zaklęta w marmur

Flądercia ;)

• Moderator
  • 3692 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 13:46

Usiłowaliście sobie dowalić wzajemnie, więc skoro wywlekliście Wasze uprzejmości tutaj, to do kogo pretensje?

Trochę powagi i klasy,naprawdę.

Każdy przez coś przechodzi,ale to nie powód do robienia z tego cierpienia tarczy pt. mogę wszystko,a Wy mnie nic.

Co było na privie, powinno zostać na privie a jeśli doświadczasz okrucieństwa, Lady  to 1573 raz powtórzę- zgłaszać do nas.

No a życie... jakie życie?
Poprzerywana linia na dłoniach.