Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak i gdzie kogoś poznać?

samotność rozwój relacje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zmiennokształtny

Zmiennokształtny

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów
  • Imię:Damian

Napisano 17 lipiec 2018 - 17:56

Cześć, em... chciałbym w końcu ruszyć dalej i mieć z kim porozmawiać, może jest ktoś z Wrocławia kto chciałby się spotkać chociaż na kawie? 

Wątpię czy ktoś się znajdzie, stąd moje drugie pytanie. Podzielcie się doświadczeniem, jaki i gdzie mogę spróbować kogoś poznać? Nie muszę chyba dodawać, że to sprawia mi problem :/

#2 Blizzard

Blizzard

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 386 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 17:59

Ja ostatnio kilka dziewczyn na Badoo i Tinderze. Słabe znajomości - poza jedną świetną - ale jednak znajomości.

#3 Gość_wschód_słońca_*

Gość_wschód_słońca_*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2018 - 18:04

Z mojego doświadczenia wynika ,że kontakty wirtualne niezwykle rzadko przekształcają się w realne, dlatego musisz być cierpliwy i nie zniechęcać się. Jesteś z Polski i z dużego miasta więc w Twoim przypadku uważam że szybko znajdziesz chętne osoby albo na tym forum albo na stronkach wskazanych powyżej. Sa jeszcze stronki randkowe ale tam też nie każdy szuka od razu partnera i też pewnie znajdziesz kogoś do spotkań, wypadów itp.
  • pochmurny lubi to

#4 Blizzard

Blizzard

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 386 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 18:26

Z mojego doświadczenia wynika ,że kontakty wirtualne niezwykle rzadko przekształcają się w realne, dlatego musisz być cierpliwy i nie zniechęcać się. Jesteś z Polski i z dużego miasta więc w Twoim przypadku uważam że szybko znajdziesz chętne osoby albo na tym forum albo na stronkach wskazanych powyżej. Sa jeszcze stronki randkowe ale tam też nie każdy szuka od razu partnera i też pewnie znajdziesz kogoś do spotkań, wypadów itp.

Ja bym się nie zgodził, ludzie są bardzo precyzyjni w szukaniu tego czego chcą. "Normalni" ludzie, co najmniej stosunkowo zadowoleni i bez depresji.

Takie przykłady z doświadczenia:

Tinder - seks, tutaj się szuka bzykania na wieczór. Szybciej wygram w lotka niż znajdę tam kogoś z kim muszę rozmawiać przed rozebraniem.

Badoo - seks lub BARDZO rzadko coś poważnego, z dziesiątek dziewczyn tylko dwie szukały kogoś na poważnie, z jedną był stosunkowo długi związek, a z drugą, cóż, mam nadzieję, że będzie. Gdy się trafi na kogoś takiego to jak piątka w dużego lotka, dużo grając kilka w życiu.

Instagram - seks i pieniądze, zależy od płci. faceci seksu, kobiety pieniędzy. Dobre zdjęcie z dobrym samochodem i można mieć dwa nosy i nie przeszkadza.

To czy związek z internetu przekształci się w realny zależy tylko od tego czy się chce to przekształcać. Zamiast pisać - wyjdź z tym kimś na kawę. Nie chce? To znajdź następną osobę. W życiu stała jest tylko śmierć, ludzie pojawiają się i znikają, są wymienni. Boli mnie to od lat ale tak już jest.

#5 Zmiennokształtny

Zmiennokształtny

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 19:18

Nie, nie. Zostałem źle zrozumiany, mam dziewczynę, ale tylko z nią się tutaj spotykam. Nie będę przecież cały czas chodził za nią. Chciałem po prostu nawiązać jakieś znajomości, mieć możliwość spotkać się z kimś jeszcze przy piwie czy kawie i pogadać, albo dzielić wspólne zainteresowania o ile takie się znajdą. 

I zgadzam się, że badoo czy tinder to mizerne szanse na znalezienie kogoś ciekawego, tam to głównie szukają seksu. 

• molenka lubi to

#6 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8215 postów
  • Imię:Willow

Napisano 17 lipiec 2018 - 19:31

fora tematyczne?

siłownia?

uśmiechnąć się i zagadać do sąsiada z bloku?

• molenka i Wisienka770330 lubią to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#7 Gość_wschód_słońca_*

Gość_wschód_słońca_*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2018 - 19:32

Nie, nie. Zostałem źle zrozumiany, mam dziewczynę, ale tylko z nią się tutaj spotykam. Nie będę przecież cały czas chodził za nią. Chciałem po prostu nawiązać jakieś znajomości, mieć możliwość spotkać się z kimś jeszcze przy piwie czy kawie i pogadać, albo dzielić wspólne zainteresowania o ile takie się znajdą. 

I zgadzam się, że badoo czy tinder to mizerne szanse na znalezienie kogoś ciekawego, tam to głównie szukają seksu.

Zrozumiałam ciebie dobrze, że szukasz kogoś do spotkań towarzyskich a nie na r
randkę i o tym pisałam. Każde ogłoszenie ma jakąś treść i są takie w których ktoś drugi też szuka kawy, tam wasze cele się spotkają. Nie zgadzam się że stronki typu Tinder lub nawet Badoo odpadają, zależy od celu oraz rodzaju ogłoszenia, ile ludzi tyle motywów. Nie ograniczałaby się ale też trudno wskazać mi konkretną stronkę że wskazaniem na kawy, spotkania, wypady i wspólna realizacje zainteresowań.

#8 Blizzard

Blizzard

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 386 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 19:37

Wybacz, zaszufladkowałem Cię jak wszystkich.

fora tematyczne?

siłownia?

uśmiechnąć się i zagadać do sąsiada z bloku?

Do sąsiada? Żeby następnym razem nie dzwonił, że hałasy? :D

#9 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8215 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 19:47

Do sąsiada? Żeby następnym razem nie dzwonił, że hałasy? :D

Tam gdzie się wychowałam każdy znał każdego. Jak zgubiłam klucz od domu to sąsiadka przygarnęła, nakarmiła i jeszcze uspokoiła mamę, że ja ten klucz przecież nie specjalnie.....wieczorem mama szła na ploteczki do sąsiadki albo one przychodziły do nas....jak szłam sama z wiaderkiem węgla z piwnicy to sąsiad pomógł mi zanieść je do kuchni. Jak mama pracowała po nocach to sąsiadka do nas zaglądała czy wszystko ok. 

Życzliwi sąsiedzi to fajna sprawa. Można odkryć, że to całkiem ciekawi ludzie. Często równie samotni jak my.

Dołączona grafika

#10 Blizzard

Blizzard

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 386 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 19:52

Tam gdzie się wychowałam każdy znał każdego. Jak zgubiłam klucz od domu to sąsiadka przygarnęła, nakarmiła i jeszcze uspokoiła mamę, że ja ten klucz przecież nie specjalnie.....wieczorem mama szła na ploteczki do sąsiadki albo one przychodziły do nas....jak szłam sama z wiaderkiem węgla z piwnicy to sąsiad pomógł mi zanieść je do kuchni. Jak mama pracowała po nocach to sąsiadka do nas zaglądała czy wszystko ok. 

Życzliwi sąsiedzi to fajna sprawa. Można odkryć, że to całkiem ciekawi ludzie. Często równie samotni jak my.

Mieszkam tu gdzie mieszkam od jakichś 6 lat i 4 lat. Mieszkam w dwóch miejscach, zależnie od tego gdzie akurat przebywam i pracuję. W blokach, w obu na drugim piętrze, otoczony sąsiadami. Nie znam żadnego z nich, nigdy z żadnym nie rozmawiałem. W tych czasach sąsiedzi są przeszkodą, która wadzi w byciu z dala od innych.

#11 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8215 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 19:56

Nie wiem. Nie musicie przecież zaraz się sobie zwierzać z życiowych tajemnic. Ale życzliwość na codzień ułatwia życie.

Dołączona grafika

#12 Blizzard

Blizzard

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 386 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 20:07

Nie wiem. Nie musicie przecież zaraz się sobie zwierzać z życiowych tajemnic. Ale życzliwość na codzień ułatwia życie.

Ułatwia gdy ktoś jest dla Ciebie życzliwy.

#13 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8215 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 20:58

No tak już w świecie jest, że zaczynamy od siebie. Jak będziesz czekał aż ktoś Ci najpierw okaże życzliwość to możesz skończyć jako mumia w muzeum.

Świat i wszelką zmianę zaczynamy od siebie.

Dołączona grafika

#14 Blizzard

Blizzard

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 386 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 21:05

No tak już w świecie jest, że zaczynamy od siebie. Jak będziesz czekał aż ktoś Ci najpierw okaże życzliwość to możesz skończyć jako mumia w muzeum.

Świat i wszelką zmianę zaczynamy od siebie.

Bo tylko my się liczymy, prawda? ;)

#15 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8215 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 21:34

No właśnie.....czekamy aż ktoś pierwszy się ukłoni, powie coś miłego, pomoże, okaże życzliwość......

a wystarczy uśmiech, dobre słowo, pomoc przy wniesieniu zakupów starszej sąsiadce z góry, drobne gesty, które nic nie kosztują a zmieniają wszystko....

takie efekt motyla w mikrokosmosie własnego życia :)

Dołączona grafika

#16 Gość_wschód_słońca_*

Gość_wschód_słońca_*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2018 - 21:36

Przykro się to wszystko czyta.
  • Blizzard lubi to

#17 Blizzard

Blizzard

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 386 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 21:40

No właśnie.....czekamy aż ktoś pierwszy się ukłoni, powie coś miłego, pomoże, okaże życzliwość......

a wystarczy uśmiech, dobre słowo, pomoc przy wniesieniu zakupów starszej sąsiadce z góry, drobne gesty, które nic nie kosztują a zmieniają wszystko....

takie efekt motyla w mikrokosmosie własnego życia :)

Nic nie kosztują? Odkrywasz się na potencjalny atak...

• pochmurny lubi to

#18 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8215 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 22:10

Nic nie kosztują? Odkrywasz się na potencjalny atak...

Jakby to zgrabnie ująć w słowa......znam z autopsji.....ale, że jestem stara konserwa to już się raczej nie zmienię....

Dołączona grafika

#19 Zmiennokształtny

Zmiennokształtny

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:52

hej, dzięki za odpowiedzi, sory że nie odpisywałem, ale ostatnio czuję się gorzej i gorzej i tak jakoś nie miałem siły, w sumie nawet nie wiedziałem co mam odpisać. 

#20 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13798 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:11

hej, dzięki za odpowiedzi, sory że nie odpisywałem, ale ostatnio czuję się gorzej i gorzej i tak jakoś nie miałem siły, w sumie nawet nie wiedziałem co mam odpisać. 

a co się dzieje u Ciebie? skąd pogorszenie samopoczucia?

a może napisz coś o sobie, jakie masz zainteresowania, czego nie lubisz itd itp?

giphy.gif