Skocz do zawartości

* * - - - 1 głosy

[ZAMKNIĘTE] Jak się zachować w stosunku do przyjaciela, który jest zaburzony seksualnie?

homoseksualizm

• Zamknięty Temat jest zamknięty
151 odpowiedzi w tym temacie

#141 Gość_Maciek._*

Gość_Maciek._*
  • Gość

Napisano 23 październik 2018 - 20:21

Daleki nie wiem czy czekać, czy rozchodzimy się? (Mam coś do zrobienia.)

#142 Gość_Maciek._*

Gość_Maciek._*
  • Gość

Napisano 23 październik 2018 - 20:25

No nic, dziękuję za dyskusję.

Do następnego.

#143 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2448 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 23 październik 2018 - 20:53

beze mnie, ty sobie żyj w wyimaginowanej tolerancyjnej Polsce ja żyję w tej realnej, pełnej nietolerancji, ciemnogrodu, zawiści.

Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.

#144 Gość_bylekto_*

Gość_bylekto_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2018 - 21:36

Przeciez w innych krajach tolerancja tez jest glownie w duzych miastach

#145 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2448 postów

Napisano 23 październik 2018 - 21:42

Przeciez w innych krajach tolerancja tez jest glownie w duzych miastach

U nas nawet w dużych miastach jej brakuje.

#146 Gość_bylekto_*

Gość_bylekto_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2018 - 21:45

Daleki sam napisales ze w duzych miastach i Warszawie jest a teraz ze nie :unsure:

#147 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2448 postów

Napisano 23 październik 2018 - 22:14

Daleki sam napisales ze w duzych miastach i Warszawie jest a teraz ze nie :unsure:

Napisałem CHYBA w Warszawie i dużych miastach. Nie wiem bo nie bywam. Choć to co miga mi w telewizji raczej przejawami tolerancji nie jest.

Użytkownik daleki edytował ten post 23 październik 2018 - 22:15

#148 Gość_bylekto_*

Gość_bylekto_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2018 - 22:37

Telewizja przedstawia tylko wycinek rzeczywistosci. Rzadko tez pokazuje to co zagranica

#149 Gość_Maciek._*

Gość_Maciek._*
  • Gość

Napisano 24 październik 2018 - 08:15

Cześć Kto :)

Daleki, tolerancja to znaczy cierpliwie znosić (cierpliwość ma granice). Np. Polska cierpliwie znosi parady roznegliżowanych zboczeńców albo wulgarnych dziewuch głoszących, że zabicie dziecka w łonie to coś dobrego( albo że to one powinny o tym decydować-zabić/ nie zabić.  Czego chcesz jeszcze?( mimo że granica została już przekroczona)

Użytkownik Maciek. edytował ten post 24 październik 2018 - 08:22

#150 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16850 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 24 październik 2018 - 09:43

Oj Maćku stąpasz po kruchym lodzie..
Generalnie mam przerwę w aktywności na forum z powodu potrzeby koncentracji na życiu realnym i walce z trudnymi problemami. Ale nie sposób przemilczeć Twoich wypowiedzi niektórych.
M.in. walczę z ex mężem który nadal utrudnia mi życie pod względem przemocy a tu czytam że dobrze jest czasem skarcić żonę.
Otóż nie jest to dobre bo to jest przemoc i Ty jako osoba wierząca powinieneś o tym wiedzieć.
Zaczyna się od klapsów o których wspomniałeś delikatnie a potem są poważne obrażenia i na zawsze trauma z którą można żyć ale nie zmienia to faktu że lęk przed przemocą pozostaje na zawsze. Wiem co mówię bo doświadczyłam tego i jak bym miała taką moc to uchroniłabym każdego przed tym. Póki co trudno mi samej sobie pomóc ale nie poddaje się bo trzeba walczyć o siebie.
Jeśli chodzi o kwestię homoseksualizmu to wiem że uważasz to za zaburzenie psychiczne.
Myślę że dla Ciebie każdy aspekt życiowy który odbiega od normy, jest zaburzeniem.
Jako osoba w pewnym stopniu homoseksualna nie uważam się za osobę zaburzoną, zboczoną jak określiłeś w poście powyżej.
Wiara katolicka toleruje to, jeśli się głęboko wierzy, praktykuje swoją więź z Bogiem wystarczy poprostu żyć w czystości.
Można być w związku homoseksualnym i nie uprawiać seksu.
Można się kochać, przytulać, całować.
Z tego co mi wiadomo kościół namawia do zachowania czystości w kwestii seksu ale nie neguje miłości w związku homo.
Ja np wybrałam dożywotnią samotność, celibat bo dzięki Tobie zrozumiałam że to grzech i sama również rozmawiałam na ten temat z księdzem.
Ale na miłość boską nie nazywaj homoseksualizmu jako zaburzenia.
Co do ostatniej kwestii która mną najbardziej wstrząsnęła i temat został na szczęście urwany przez moderację, nie dopuszczalne jest uprawianie seksu z osobą nieletnią nie zależnie od jej dojrzałości fizycznej!
To jest przede wszystkim karalne w Polskim prawie!
Nie wiem dlaczego w pewnym sensie popierasz takie rzeczy.
W mojej głowie i w mojej wrażliwości to się nie mieści.
A teraz wracam do swojego milczenia i koncentracji na życiu realnym i jego naprawie.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 24 październik 2018 - 09:52

• Mallory lubi to

#151 Mallory

Mallory

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 182 postów
  • Imię:Ula

Napisano 24 październik 2018 - 11:47

"Polska cierpliwie znosi parady roznegliżowanych zboczeńców" - to przykre, że nazywasz swoich bliźnich zboczeńcami.

#152 XAW

XAW

Zadomowiony

• Administrator
  • 5934 postów

Napisano 24 październik 2018 - 20:32

Temat zabrnął już za daleko. Zdecydowanie odbiegł od pierwotnego wątku. Zatem zamykam. Jeśli czujecie potrzebę, by te nowe wątki jeszcze przedyskutować (z zachowaniem kultury), to załóżcie proszę nowy wątek/wątki do tego.

UPDATE: Część postów z ostatniego pobocznego tematu przeniosłem do nowego wątku: https://www.depresja...z-innego-watku/