Skocz do zawartości

* * - - - 1 głosy

[ZAMKNIĘTE] Jak się zachować w stosunku do przyjaciela, który jest zaburzony seksualnie?

homoseksualizm

• Zamknięty Temat jest zamknięty
151 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_Maciek._*

Gość_Maciek._*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2018 - 15:53

To nie dyskutuj. Żegnam.

#42 owsianka

owsianka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 120 postów
  • Imię:Asia

Napisano 22 lipiec 2018 - 15:57

Gdzie twój szacunek do bliźniego?

To takie zabawne w katolikach, że wybierają tylko te dogmaty, które im aktualnie odpowiadają. Jak moherowe babcie, które zaraz po wyjściu z kościoła muszą skomentować, że "ta Kaśka to ma nieślubne dziecko" a "syn Grażynki to bez ślubu z tą lafiryndą mieszka" ;)

• Mallory lubi to

#43 Gość_Maciek._*

Gość_Maciek._*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2018 - 16:01

Owsianka, doradzisz coś w temacie?

#44 owsianka

owsianka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 120 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 16:07

Co ci mogę doradzić, skoro i tak wiesz swoje?

#45 Gość_Maciek._*

Gość_Maciek._*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2018 - 16:19

Tylko wyraziłem swoje poglądy. Według Ciebie źle myślę. Gdzie, w czym się mylę?

#46 owsianka

owsianka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 120 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 16:28

Choćby w tym, że szukasz problemów tam, gdzie ich nie ma. Na siłę starasz się udowodnić, że koga jest chory/zburzony/idzie w stronę Sodomy/niesie krzyż itd a z waszej dwójki to chyba tylko ty widzisz tam jakikolwiek problem.

Jakie to ma znaczenie dla ciebie, z kim on sypia? Krzywdzi cię to? Krzywdzi to kogokolwiek?

I jeszcze do tego narzucanie w niemal każdym poście swoich wartości religijnych. A może to jest chore? Może zaburzeniem jest wierzenie w kogoś, kogo istnienie może wymyślili ludzie?

Pomyśl o tym.

Użytkownik owsianka edytował ten post 22 lipiec 2018 - 16:29

• MichalWawa lubi to

#47 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2345 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 22 lipiec 2018 - 16:37

Willow, a skąd wiesz, że urodził się homoseksualny? A może jego orientacja zastała zaburzona w okresie pozapłodowym? Może pod wpływem traumatycznego przeżycia? Może pod wpływem zaburzeń hormonalnych? Skąd założenie że się taki urodził?

A jakie to ma znaczenie kiedy to się stało? Jest jaki jest i tego nie zmienisz.

• Wisienka770330 lubi to

Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.

#48 Gość_Maciek._*

Gość_Maciek._*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2018 - 16:38

Owsianka dziękuję.

Pomyślę o tym i postaram się kiedyś odnieść.

• molenka i MichalWawa lubią to

#49 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2345 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 16:38

Czy Bóg mniej kocha homoseksualistów?

#50 Gość_wschód_słońca_*

Gość_wschód_słońca_*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2018 - 18:00

Trudno by nie kochał ich jako swoich stworzeń, na obraz i podobieństwo Boga.Miłosiernego.

#51 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2345 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 18:31

Uważaj bo to śliski temat, chciałbym także żeby autor wątku odniósł się do tego.

Użytkownik daleki edytował ten post 22 lipiec 2018 - 18:31

#52 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 14815 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 22 lipiec 2018 - 19:05

Maćku, uważasz homoseksualizm za coś nienormalnego..
Tak napisałeś w jednym z postów.
Nie chcę kopiować całego dość obszernego postu ale padło takie sformułowanie..
Masz prawo mieć inne zdanie na ten temat i ja również..
Jestem wierzącą osobą i życzyłabym sobie abyś proszę nie oceniał mojej normalności.
O to Cię proszę.
I nie kwestionował moich względów u Boga że być może są specjalne co żartobliwie ująłeś.
Może też proszę nie rozmawiaj o mojej osobie.
Nie fajnie jest czytać Twoje wyrazy współczucia jakie mi okazujesz.
To trochę obraża moje poczucie wartości.
Nie rozmawiaj proszę konkretnie o mojej osobie a ja nie będę tu zaglądać i odnosić się do Twoich wypowiedzi.
Nie dogadamy się gdyż mimo iż obydwoje kochamy Boga, różni nas jedno - ja akceptuję ludzi i ich sfery życia intymnego czy innego (kultura, polityka itp) a Ty nie.
Masz wewnątrz potrzebę nauczania innych, chciałbyś ludzi zmienić według zasad jakie Ty uznajesz.
A jeśli nie możesz ich zmienić to im współczujesz.
A ja nie chcę Twojego współczucia w tej kwestii gdyż mnie to uraża.
Mogę przyjąć od Ciebie współczucia z np powodu śmierci bliskiej osoby czy choroby.
Ale nie z tego powodu że mam inną orientację niż Ty.
Bóg kocha mnie taką jaką jestem.
A jestem dobrym człowiekiem.

#53 pochmurny

pochmurny

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 229 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 19:28

Maćku, a czy brałeś ślub z tym kolegą?
Skoro nie odpowiada Ci jego orientacja, po prostu ogranicz znajomość, sobie tylko wystawisz w ten sposób opinię.
Gdy zobaczyłem tytuł tematu, myślałem, że Twój przyjaciel ma skłonności np. ku zwierzętom lub przynajmniej praktykuje bdsm. A on po prostu woli mężczyzn.
Temat wygląda mi na napisany pod kątem wzniecenia burzliwej dyskusji, dlatego mam mieszane uczucia co do tego czy warto tu w ogóle cokolwiek pisać.

I ten różowy avatar...

Użytkownik pochmurny edytował ten post 22 lipiec 2018 - 19:29

#54 owsianka

owsianka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 120 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 19:36

Skoro nie odpowiada Ci jego orientacja, po prostu ogranicz znajomość, sobie tylko wystawisz w ten sposób opinię.
Gdy zobaczyłem tytuł tematu, myślałem, że Twój przyjaciel ma skłonności np. ku zwierzętom lub przynajmniej praktykuje bdsm. A on po prostu woli mężczyzn.
Temat wygląda mi na napisany pod kątem wzniecenia burzliwej dyskusji, dlatego mam mieszane uczucia co do tego czy warto tu w ogóle cokolwiek pisać.

I ten różowy avatar...

Czasami największą homofobię wykazują ci, którzy też wolą osoby tej samej płci ale za wszelką cenę starają się z siebie to wyprzeć.

#55 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2345 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 19:37

Jak zauważyłeś zbyt burzliwej dyskusji nie wzbudził.

#56 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 14815 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 22 lipiec 2018 - 19:40

Bo niektórzy gryzą się w palec i nie mówią dosadnie co myślą mimo że im przykro.

#57 pochmurny

pochmurny

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 229 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 19:40

Czasami największą homofobię wykazują ci, którzy też wolą osoby tej samej płci ale za wszelką cenę starają się z siebie to wyprzeć.

Być może jest tak i tym razem, natomiast osób ograniczonych i robiących problem z czegoś, czego się nie wybiera nie brakuje, wbrew temu, co przeczytałem w tym wątku, że nikogo prawie to już nie rusza.

#58 Gość_Maciek._*

Gość_Maciek._*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2018 - 23:49

Sory, ale miałem dzisiaj gonitwę myśli, teraz  spokój i cisza, to poodpowiadam.  Na mszy nie mogłem się skoncentrować, jeszcze miałem iść się wyspowiadać,  od kilku dni, ale nie poszedłem, bo w chooj jestem nieśmiały (przynajmniej pod tym względem). Tylko msza i nie przyjąłem Eucharystii. (muszę się przełamać i w tygodniu pójść).Dno. Jeszcze po wyjściu, wracając starówką, zaczepił mnie człowiek, zrobił jakiś dziwny gest przede mną i zaczął mówić w dziwnym języku, dopytałem o co chodzi, ale stał jak słup i  przyglądała się tylko, poszedłem dalej i zastanawiałem się czy to halucynacja czy naprawdę. Źle się dzieje, jeżeli takie niepewności. Jeszcze w trakcie drogi co usłyszałem rozmowę, to w obcym języku, czasami dziwnym i nie wiem czy tomicoś  z głową szwankuje, czy zbiegi okoliczności. 

A jakie to ma znaczenie kiedy to się stało? Jest jaki jest i tego nie zmienisz.

Nie chcę go zmieniać Daleki, tylko zaoferować wsparcie, gdyby chciał i już.

Oczywiście że w niektórych przypadkach homoseksualizm jest uleczalny. W nerwicy mogą pojawiać się myśli/ fantazje homo. W kryzysie może dojść do stosunku i tak rozwinąć homoseksualizm, taki jest uleczalny. Jeżeli chodzi o to że już od życia płodowego coś nie tak, co objawiać się będzie już za dzieciaka, to pewnie na obecną czasy się nie da.  No i taki ktoś ma ciężko, ale z drugiej strony teraz coraz fajniej być homo,  coraz mniej ludzi widzi w tym coś niefajnego. Czasy kutasy- takie czasy.

Jestem tylko forumowym księdzem, więc wiesz, lepiej sprawdzaj to co piszę, bo mogę jakieś głupoty palnąć- to tak na przyszłość.

Z tego co wiem Daleki, to Bóg w Trójcy Jedyny każdego człowieka kocha i każdemu podaje dłoń. Tylko to też od człowieka zależy czy chce podać swoją. Nie ma przymusu.

Maćku, uważasz homoseksualizm za coś nienormalnego..
Tak napisałeś w jednym z postów.
Nie chcę kopiować całego dość obszernego postu ale padło takie sformułowanie..
Masz prawo mieć inne zdanie na ten temat i ja również..
Jestem wierzącą osobą i życzyłabym sobie abyś proszę nie oceniał mojej normalności.
O to Cię proszę.
I nie kwestionował moich względów u Boga że być może są specjalne co żartobliwie ująłeś.
Może też proszę nie rozmawiaj o mojej osobie.
Nie fajnie jest czytać Twoje wyrazy współczucia jakie mi okazujesz.
To trochę obraża moje poczucie wartości.
Nie rozmawiaj proszę konkretnie o mojej osobie a ja nie będę tu zaglądać i odnosić się do Twoich wypowiedzi.
Nie dogadamy się gdyż mimo iż obydwoje kochamy Boga, różni nas jedno - ja akceptuję ludzi i ich sfery życia intymnego czy innego (kultura, polityka itp) a Ty nie.
Masz wewnątrz potrzebę nauczania innych, chciałbyś ludzi zmienić według zasad jakie Ty uznajesz.
A jeśli nie możesz ich zmienić to im współczujesz.
A ja nie chcę Twojego współczucia w tej kwestii gdyż mnie to uraża.
Mogę przyjąć od Ciebie współczucia z np powodu śmierci bliskiej osoby czy choroby.
Ale nie z tego powodu że mam inną orientację niż Ty.
Bóg kocha mnie taką jaką jestem.
A jestem dobrym człowiekiem.

Wisienka, wydaje mi się że nie rozumiesz mnie i przez to masz mnie za takiego jakiego napisałaś powyżej. Dostosuję się do Twoich próśb. Jeszcze tylko konkretnie sprostuję, to że żartobliwie ująłem. Ty to tak odebrałaś (że żartobliwie). Poważnie pisałem i zdziwiło mnie to że odebrałaś to jako żartobliwe.

Wszystkiego dobrego, zbawienia duszy i życia wiecznego w szczęśliwości. I bez urazy Wiśnia.

I ten różowy avatar...

Nawet gdybym chciał, to nie istnieje coś takiego jak ślub tej samej płci. Ślub (prawdziwy) to ślub (kościelny). 

Wisi mi jego orientacja( w sensie nie oceniam przez pryzmat heteroseksualności/ homoseksualności/ bi czy co tam jeszcze. Co nie znaczy że orientacja homoseksualna jest zdrowa/normalna. Tak samo wisiałby mi np. jego wylew i stanie się warzywem.

Podobno kiedyś różowy był męskim kolorem ( Ta jasne, wierzę bo muszę. To chyba teraz zniewieścieliśmy? Różowy to kolor wyjątkowo kobiecy, ale nie taki wściekły róż, tylko subtelny.

Tak samo czasami najbardziej homo są ci hetero co tak walczą o mylnie pojmowaną tolerancję.

Coś w tym jest Owsianka.

Jak zauważyłeś zbyt burzliwej dyskusji nie wzbudził.

Myślę że dobrze? bo temat homoseksualizmu jest burzliwy.

A tak w ogóle to chciałbym się podzielić cytatem, bo dzisiaj usłyszałem i jest ekstra:

"Przyjaźń to serce w dwóch ciałach, a miłość to dwa serca w jednym ciele. "

#59 Zaklęta w marmur

Zaklęta w marmur

Flądercia ;)

• Moderator
  • 3692 postów

Napisano 24 lipiec 2018 - 15:39

A jeżeli  bliska Ci osoba powiedziałaby że ma np. nowotwór, to kochałabyś tę osobę i nowotwór? Chyba raczej nie. Tolerowałabyś tego raka, ale nie twierdziłabyś że jest to coś normalnego. 

:huh:

No a życie... jakie życie?
Poprzerywana linia na dłoniach.

#60 Gość_Maciek._*

Gość_Maciek._*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2018 - 15:47

:huh:

Chodzi mi o to  że kochać osobę, a nowotwora tępić. Kochać mimo nowotwora. A nie że- o! masz nowotwora o! i jego też kocham.