Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Witajcie... przybyłam i ja...

powitanie nowy temat Lady in black samotność zapoznanie smutek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 daleki

daleki
  • Imię:Daniel

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:37

To jak jest jedna? Czy każdy widzi inaczej?  Zauważyłam, że zdania się różnią a ty nie masz wyłączności na prawdę..

Tak jak ze Statuą wolności w Nowym Jorku: z każdego miejsca miasta wygląda inaczej ale to jest ta sama statua. Nie mam wyłączności na prawdę ale żyję dłużej od ciebie i lepiej poznałem ludzi i ich zachowania. Dlatego często mam rację.

Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.

#22 daleki

daleki

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:38

Może być bez słodzenia i pocieszania

Założysz swój wątek?

#23 Gość_Liana_*

Gość_Liana_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:42

Tak jak ze Statuą wolności w Nowym Jorku: z każdego miejsca miasta wygląda inaczej ale to jest ta sama statua. Nie mam wyłączności na prawdę ale żyję dłużej od ciebie i lepiej poznałem ludzi i ich zachowania. Dlatego często mam rację.

Prawda to coś zgodnego ze stanem faktycznym..wydajesz swoje sądy na jakiej podstawie? Domysłów wyłącznie..tak jak teraz. Nie znasz mnie ale zakładasz, że w związku z tym że trochę dłużej żyjesz wiesz wszystko najlepiej. 

#24 Gość_tośka_*

Gość_tośka_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:43

ja dłuzej zyje! ja!

#25 daleki

daleki

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:45

Prawda to coś zgodnego ze stanem faktycznym..wydajesz swoje sądy na jakiej podstawie? Domysłów wyłącznie..tak jak teraz. Nie znasz mnie ale zakładasz, że w związku z tym że trochę dłużej żyjesz wiesz wszystko najlepiej. 

O jakiej prawdzie ty piszesz? Bo ja jeszcze niczego nie stwierdziłem. Nie napisałem nic konkretnego a ty mnie atakujesz żeby sobie poużywać. Gdybym wszystko wiedział najlepiej to nie byłoby tej dyskusji bo przewidziałbym twoją reakcję i nie napisał nic.

Użytkownik daleki edytował ten post 06 lipiec 2018 - 18:45

#26 Gość_Liana_*

Gość_Liana_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:51

O jakiej prawdzie ty piszesz? 

Sam o niej piszesz...

​Czy chcecie prawdy, bez słodzenia, pocieszania? Konkretów?

Daleki trochę obawiam się Twojej prawdy. Wciąż mam przed oczami wątek Damiana i jego ojcostwa...

Użytkownik Liana edytował ten post 06 lipiec 2018 - 18:53

#27 Sylwiano

Sylwiano
  • Imię:Sylwia

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:58

Założysz swój wątek?

#28 daleki

daleki

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:58

To nie jest moja prawda, to po prostu prawda, a słodzenie i owijanie jej w kolorowy papierek nic nie da. To i tak będzie brutalna prawda. Im szybciej zrozumiecie to tym szybciej i lepiej przygotujecie się do zderzenia ze smutną rzeczywistością. A ta rzeczywistość jest jak buldożer: prze naprzód po trupach i NIGDY się nie zatrzymuje. Dlatego trzeba być gotowym na najgorsze i w razie czego uskoczyć.

#29 daleki

daleki

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:59

Założysz swój wątek?

Założyłeś?

#30 Gość_psychonauta_*

Gość_psychonauta_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:00

To nie jest moja prawda, to po prostu prawda, a słodzenie i owijanie jej w kolorowy papierek nic nie da. To i tak będzie brutalna prawda. Im szybciej zrozumiecie to tym szybciej i lepiej przygotujecie się do zderzenia ze smutną rzeczywistością. A ta rzeczywistość jest jak buldożer: prze naprzód po trupach i NIGDY się nie zatrzymuje. Dlatego trzeba być gotowym na najgorsze i w razie czego uskoczyć.

To załóż swój wątek, jak to takie istotne ;)

#31 Gość_Liana_*

Gość_Liana_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:02

Daleki masz prawo pisać co uważasz ale pamiętaj, że w tym momencie to ty jesteś odpowiedzialny za emocje jakie wzbudzisz w danym człowieku..to jest forum depresja.

#32 daleki

daleki

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:02

To załóż swój wątek, jak to takie istotne ;)

??? Nie rozumiem.

#33 Gość_psychonauta_*

Gość_psychonauta_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:04

??? Nie rozumiem.

Chodzi mi o to, że nie ma co tu rozstawiać ludzi po kątach, tylko napisać co Ci leży na sercu.

#34 daleki

daleki

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:05

Daleki masz prawo pisać co uważasz ale pamiętaj, że w tym momencie to ty jesteś odpowiedzialny za emocje jakie wzbudzisz w danym człowieku..to jest forum depresja.

Jakie emocje? Przecież wiem jakie: nienawiść. I strach. Odpowiedzialny jestem całe życie. I na tym forum też przeżyłem swoje kiedy pomagałem komuś kto chciał zakończyć ostatecznie swoje życie. 

#35 daleki

daleki

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:05

Chodzi mi o to, że nie ma co tu rozstawiać ludzi po kątach, tylko napisać co Ci leży na sercu.

Ja nikogo nie rozstawiam po kątach, to mnie atakowano.

#36 Gość_Liana_*

Gość_Liana_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:09

Daleki ja cię nie atakuję tylko przestrzegam...

#37 Sylwiano

Sylwiano
  • Imię:Sylwia

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:12

Tak sobie myślę,że każdy potrzebuje jakiejś grupy osób z kim mógłby porozmawiać bez ogródek.
Jestem osobą samotną, wszyscy z którymi miałam kontakt z rodziny, pomarli.
Mam znajomych, ale są to ludzie bardzo zajęci i w większości nie rozumiejący, że depresja to choroba.
W większości całego mojego życia trzymałam się sama, ale ostatnio mam potrzebę porozmawiania z innym człowiekiem, który sam przeżywa depresję, albo ma kogoś takiego w rodzinie.
Taka rozmowa może być bez pocieszania i słodzenia, nie trzeba mnie zagłaskiwać.
Jeżeli pomyliłam fora to przepraszam, w ogóle po raz pierwszy w życiu piszę na takim forum dyskusyjnym i dopiero się uczę.

Użytkownik Sylwiano edytował ten post 06 lipiec 2018 - 19:19

#38 Gość_relic_*

Gość_relic_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:14

Nic nie pomylilas. Bądź sobą i pisz.
Tu raz jest miło, raz dramatycznie bądź są spiecia.

#39 Gość_psychonauta_*

Gość_psychonauta_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:18

Psychonauto, widzisz, przyszło mi żyć z ludźmj, którzy zupełnie inaczej odbierają rzeczywostość niż ja. Mają do tego prawo, ale jako, że byłam dość sanotnym dzieckiem , nastolatką, a teraz kobietą, to próbowałam przedstawić moją rzeczywistość. Mój punkt widzenia, moje potrzeby, z których z resztą część nie została spełniona bo były po prostu nikomu nie potrzebne... Próbuję czasem nadal, by się porozumieć, ale kiedy się po raz enty spotykam z niezrozumieniem to mi ciężko. Jest czas, że odpuszczam... Ale nie da się wynieść na księżyc...

A to nie tylko Tobie przyszło żyć wśród takich ludzi. Wszyscy żyjemy wśród takich ludzi.

Rozmowy to zazwyczaj tylko albo gadanie o pogodzie, albo żalenie się na pracę, albo przedstawianie swoich poglądów bez słuchania drugiej strony.

Także nie czuj się w tym odosobniona. Każdy myśli że tylko jego/jej poglądy są słuszne, a prawdziwa rozmowa wymaga kompromisów na które ludzi zazwyczaj nie stać, szczególnie na publicznym forum.

Ale tu jest właśnie miejsce, gdzie jesteśmy chętni rozkminiać różne ścieżki i poglądy bo szukamy drogi do szczęścia, a nie gadamy o polityce.

#40 daleki

daleki

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:19

Daleki ja cię nie atakuję tylko przestrzegam...

Przed czym? Przed pisaniem prawdy?