Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Antydepresanty w ciazy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kruszynkanh

Kruszynkanh

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 18:42

Hej czy jest tu jakaś mama która w ciąży brała paraksotyne. Cierpiałam na depresję i stany lekawe na tą chwilę jest ok ale boję się że w ciąży to wszystko wróci. Z tad moje pytanie bo lekarz mówi że lepiej brać leki niż żeby doszło do sytuacji gdzie zagrożone byłoby moje życie. Czy leki w jakikolwiek sposób zaszkodziły dziecku

#2 Gość_psychonauta_*

Gość_psychonauta_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2018 - 18:52

Nie jestem matką, ale są dowody na to, że zwiększa 1.5-1.7 raza ryzyko deformacji serca u płodu.

#3 Kruszynkanh

Kruszynkanh

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 18:57

Tyle też wiem nie chodzi mi o dane techniczne bo tego pełno w necie chodzi mi o praktyke

#4 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13812 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 20:25

tak ważną kwestię lepiej omówić z lekarzem położnikiem, niż opierać się na opiniach z netu 

• Milkyway lubi to

giphy.gif

#5 Kruszynkanh

Kruszynkanh

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 20:45

No rozumiem ja to wszystko wiem tylko lekarze mówią to co pisałam dlatego myślałam że jest tu może ktoś kto to praktykować ale dziekuje

#6 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13812 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 21:00

No rozumiem ja to wszystko wiem tylko lekarze mówią to co pisałam dlatego myślałam że jest tu może ktoś kto to praktykować ale dziekuje

chodzi mi o to, że nawet jeśli trafisz na kobietę, która brała paroksetynę, to i tak ważniejsza będzie opinia Twojego lekarza :)

a to dlatego, że będzie on analizował Twoje wyniki badań ogólnych, rozwój dziecka, Twój stan i samopoczucie itd. 

i tu nie będzie miało znaczenia, jak ktoś inny się czuł itd :)

a czy byłaś/jesteś w terapii? 

• Liana lubi to

giphy.gif

#7 Kruszynkanh

Kruszynkanh

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 21:42

Chodzę cały czas tylko leki odstawilam już narazie jest ok tylko się boję że lęki wrócą a były takie paralizujace że z łóżka ciężko było wstac
  • molenka lubi to

#8 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13812 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 11:53

Chodzę cały czas tylko leki odstawilam już narazie jest ok tylko się boję że lęki wrócą a były takie paralizujace że z łóżka ciężko było wstac

A próbowałaś stosować techniki antylękowe? Oddychanie z balonikami, przerzucanie piłeczki tenisowej? 

Wiesz, co wywołuje u Ciebie takie stany?

Myślę sobie, że czas oczekiwania na narodziny Waszego dziecka to czas błogosławiony i mimo różnych trudności, związanych z samopoczuciem, to jednak czas radości.

giphy.gif

#9 Kruszynkanh

Kruszynkanh

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 12:46

Ja mam napady paniki gdy coś zkegoysie dzieje mam lek przed śmiercią a to wszystko przez śmierć kuzyna wujka wylew mojego Ojca i to wszystko w jednym czasie

#10 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13812 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 13:49

Ja mam napady paniki gdy coś zkegoysie dzieje mam lek przed śmiercią a to wszystko przez śmierć kuzyna wujka wylew mojego Ojca i to wszystko w jednym czasie

rozumiem, to ciężkie doświadczenia :( współczuję

czy pracujecie nad tym w terapii?

giphy.gif

#11 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8228 postów
  • Imię:Willow

Napisano 03 lipiec 2018 - 14:02

Witaj.

Nie brałam antydepresantów w ciąży. Brałam silne leki p/ nadciśnieniu. Takie, na których wielkimi literami napisano o możliwych konsekwencjach dla płodu.

Moi lekarze zdecydowali, że to będzie mniejsze zło. Te najbardziej szkodliwe brałam od drugiego trymestru ale całą ciążę byłam na silnych lekach, pod obserwacją hipertensjologa i położnika od trudnych ciąż.

Stoisz przed trudnym wyborem. Najlepiej jakbyś wszystkie swoje obawy przedyskutowała z tymi dwoma lekarzami, tj. psychiatrą i położnikiem. Oni Ci doradzą najlepiej.

W którym tygodniu ciąży jesteś? Czy oprócz farmakoterapii masz psychoterapię?

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#12 Kruszynkanh

Kruszynkanh

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 14:07

Tak tak ja teraz czuję się dobrze tylko planuje ciąże i już się martwię co to będzie dlatego szukam odpowiedzi o lekach w ciazy

#13 Kruszynkanh

Kruszynkanh

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 14:14

Ja nie jestem jestem w ciąży jeszcze chodzę na terapię leki odstawilam miesiąc temu. Czuję się dobrze ale też nic złego się nie dzieje ale mam tą obawe jak będzie w ciąży jak się coś stanie.juz się tym de erwuje i szukam artykułów właśnie o kobietach w ciąży z depresja i lekami

#14 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13812 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 14:19

Ja nie jestem jestem w ciąży jeszcze chodzę na terapię leki odstawilam miesiąc temu. Czuję się dobrze ale też nic złego się nie dzieje ale mam tą obawe jak będzie w ciąży jak się coś stanie.juz się tym de erwuje i szukam artykułów właśnie o kobietach w ciąży z depresja i lekami

myślę sobie, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości, ani też naszych reakcji w zderzeniu z nią

może niepotrzebnie koncentrujesz się na tym czymś, co być może w ogóle się nie zdarzy, zamiast na teraźniejszości, dobrym obecnym samopoczuciu, planach powiększenia rodziny ?

rozumiesz o co mi chodzi? gdy rozmyślasz o ewentualnych "wypadkach" w przyszłości, to cały czas jesteś spięta i tak naprawdę karmisz swoje lęki, nie pozwalasz im odejść

a przez to być może zbyt małą uwagę przykładasz do dobrych stron Twojego życia

co sądzisz?

• Willow47 lubi to

giphy.gif

#15 Kruszynkanh

Kruszynkanh

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 14:37

No ja wiem ale to jakoś samo przychodzi może za wcześnie leki odstawilam ale z drugiej strony po co brać jak jest ok

#16 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13812 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 15:27

No ja wiem ale to jakoś samo przychodzi może za wcześnie leki odstawilam ale z drugiej strony po co brać jak jest ok

rozumiem, że odstawiłaś w porozumieniu z psychiatrą?

wiem, że samo przychodzi, bo sama mam nerwicę lękową, ale wiem też, że to do nas należy przekierowywanie/zmienianie lękowych myśli w neutralne lub pozytywne

możesz się tego uczyć na terapii

giphy.gif

#17 Kruszynkanh

Kruszynkanh

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 15:52

Tak oczywiście że z psychiatrą i opinia psychologa dlatego też chodzę dalej na terapie
  • molenka lubi to

#18 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13812 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 11:50

czyli jesteś pod dobrą opieką :)

i zawsze możesz na bieżąco swoje obawy wałkować w czasie terapii

a na co dzień szukaj dobrych stron życia

a czy masz oparcie w najbliższych? ojciec Waszego dziecka wspiera Cię i wie o Twoich obawach?

giphy.gif

#19 Kruszynkanh

Kruszynkanh

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 11:59

Oczywiście że mnie wspiera choć mówi że sama sobie wszystko wmawiam i dlatego siedzi mi to w glowiw

#20 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13812 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 12:39

Oczywiście że mnie wspiera choć mówi że sama sobie wszystko wmawiam i dlatego siedzi mi to w glowiw

strach o przyszłość sobie trochę wmawiasz, prawda?

to jet to, o czym pisałam wcześniej: gdy strach o przyszłość zajmuje w Tobie tak wiele miejsca, to niewiele go pozostaje na to, co dobre

pracujesz nad tym w terapii?

giphy.gif