Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[Nie]widzialny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Debil

Debil

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 2 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 czerwiec 2018 - 17:01

Siema, mam 17 lat aktualnie, niedlugo 18 uuuchuu... co za różnica.

Ogólnie to dziwny ze mnie człowiek.
Niby jestem, ale tylko ciałem a nie duchem.
Duchem jestem gdzieś sam na jakimś odludziu, ale mniejsza o to.
Depresja... Tsa...
Niby coś złego, ale nauczyłem się dzięki niej jakim przegrywem życiowym jestem, jak bardzo nie umiem sobie radzić z codziennością i jak bardzo pomijany i samotny jestem.
Niby mam znajomych, czasami cos tam porobimy co daje mi chwilową frajdę, ale co z tego skoro przez większość czasu noszę maske pozytywnego gościa bez większych problemów. Oni wracają do swoich innych kumpli, ziomów, przyjaciół, a ja zostaje sam... Kompletnie sam. Nienawidzę się nad sobą użalać dlatego nikt nie wie o tym co tak naprawdę czuję. Nikt.
W sumie to jedynym moim większym problemem jestem ja sam. Mój tok myślenia. Odpływam bardzo czesto zazwyczaj kiedy jestem sam, czyli jak już wspomniałem dość często.
Nie umiem żyć sam, to nie moja bajka i w żaden sposób nie umiem nauczyć się być samotnikiem.
Życie w bursie nie pomaga, gdy myślę o tym jak inni mają fajne i szczęśliwe życie pełne przyjaciół.
Życie osoby cierpiącej na samotność, która jest raczej zamknięta w sobie to porażka i cierpienie.
Zacząłem palić papierosy/trawe, pić... z nudów... Może dzięki temu szybciej rak płuc czy coś mnie dojebie i moje zmartwienia zginą razem ze mną.
Myśl o tym że jedynie na haju moge w końcu się zrelaksować i wrzucić na luz mnie dobija i jednocześnie podtrzymuje przy życiu...

Tak w wielkim skrócie wygląda moje nędzne życie. Marzę tylko skończyć technikum i wyjechać gdzieś daleko na studia jednocześnie odcinając się od tego toksycznego życia.

Dzięki za wysłuchanie, bez odbioru.

#2 zielona-dama

zielona-dama

Bywalec

• Bywalec
  • 930 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 13 czerwiec 2018 - 19:26

Witaj na forum.Rozgość się u nas.Nue jesteś wcale przegrywem życiowym.Czemu masz nick 'debil'?

#3 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2354 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 20:42

Dlaczego piszesz ,,bez odbioru"? Wydaje mi  się, że jednak skoro się tu zarejestrowałeś to masz nadzieję, nie tylko na wysłuchanie Cię ale i na jakąś zmianę.

A dziwnych ludzi  ci u nas dostatek..... Jeśli mieszkasz w dużym mieście to łatwo ich spotkać. Nawiązanie kontaktu z osobą, która mieszka dalej też jest realne.  Mówię z doświadczenia. Nie mam tysiąca znajomych na fejsbuku, ale dzięki temu Forum poznam parę fajnych osób. Z niektórymi kontakt szybko się urwał, z innymi natomiast widuję się w miarę często. Można się czasami pośmiać, czasami podenerwować - no jak w życiu. 

Pomyśl nad zmianą nicka, bo nie będziemy się tak do Ciebie odzywać....

• Wisienka770330 lubi to
,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#4 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5527 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 21:14

Poaz tym  jedynym "problemem" jaki zauważyłeś (Siebie) zapewne masz całe stado innych, skoncentrowałeś się na Sobie to nie dostrzegasz a w odróżnieniu od "siebie" z nimi można napewno coś zrobić, to chyba lepsze spojrzenie niż patrzenie na siebie jako jedyny problem świata ktury należy usunąć.

Zacznij robić coś z resztą, może dostrzeżesz ze Ty sam taki zły nie jesteś.

• Willow47 lubi to
Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#5 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5527 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 21:15

Ps. nick zabawny, moge się do Ciebie tak zwracać jak nie przeszkadza.

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#6 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 6997 postów
  • Imię:Willow

Napisano 13 czerwiec 2018 - 22:07

Witaj. Mateusz to bardzo ładne imię, jeśli pozwolisz to ja przy nim zostanę, jakoś Twój nick mnie nie przekonuje.

Paweł ładnie ubrał w słowa, to co sama bym chciała napisać, dlatego witam Cię serdecznie i zapraszam do dyskusji na forum :)

• Wisienka770330 lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#7 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator czatu
  • 4992 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 czerwiec 2018 - 05:22

Hej Mateuszu :)

Zapewniam cię, że nie jesteś ani debilem ani przegrywem. Inność i poczucie wyobcowania nie jest niczym niezwykłym u wrażliwych ludzi. Mając 17 lat czułem się dokładnie tak samo, uciekalem od kolegów bo nie bawił mnie ich rozrywkowy styl życia, a jednocześnie czułem potrzebę kontaktu z ludźmi. Takie wewnętrzne rozdarcie powodowało niesamowita samotność, ucieczkę w książki, samotne wycieczki rowerowe itd. Do tej pory tak jest mimo, że mam grubo po 40 ale znalazłem jakąś równowagę tak aby normalnie żyć. Tylko, że ja mam taką osobowość, której nie można skorygować, a ty z tego co piszesz zaburzenia, które można z powodzeniem leczyć. Skup się na dobrych rzeczach, na tym co cię interesuje i rozwijaj to w sobie. Naprawdę nie musisz czuć się gorszy z tego powodu, że nie potrafisz żyć w stadzie. Często tacy ludzie są bardzo wartosciowi tylko trzeba znaleźć swój sposób na życie.

Powodzenia :) 

• Wisienka770330 i Willow47 lubią to
Zgubić się to nic strasznego.
Nie szukać drogi - to jest porażka...

#8 Mich95

Mich95

Wysokiej rangi Admirał

• Bywalec
  • 3404 postów
  • Gadu-Gadu:48162724

Napisano 14 czerwiec 2018 - 16:11

Witaj Mateuszu ja tutaj trafiłem w dość podobnym wieku i z podobnymi problemami radzę ci zmień ten nick bo nie pasuje

on do ciebie jesteś bardzo wartościową młodą osobą tylko swojej wartości ty dostrzec nie potrafisz a tak na prawdę jesteś

bardzo wartościowy i powiem ci szczerze samobójstwo czy próbowanie skracania życia nie jest dobre ja przez takie rzeczy

uzależniłem się od nikotyny i jestem w dość kiepskim stanie przez to.

• Abc752 lubi to

Nie po to jesteśmy mózgiem obdarzeni by godność swą na drobne zamienić 

Ty mi pomożesz i ja ci pomogę raźniej będzie walczyło się z wrogiem 

Bo czasy srogie ja dam lek na zmęczoną duszę Ewenement Selecta

Vienio i Pele - To dla moich ludzi feat Gutek, Luis.

#9 Debil

Debil

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 2 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 czerwiec 2018 - 10:47

Dzięki za słowa otuchy, trochę lżej na duchu się zrobiło :)

• cień wiatru lubi to

#10 Gość_psychonauta_II_*

Gość_psychonauta_II_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2018 - 11:42

Witaj.

Używanie narkotyków będzie pogłębiać izolację.

Przebywanie z ludźmi po narkotykach spowoduje, że przestaniesz umieć z nimi przebywać bez narkotyków.

Tak samo z piwem.

Wyszczegaj się. :D

I nie, nic dziwnego tu w tym co opisałeś nie ma. A nie brakuje Ci zainteresowań?

#11 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator czatu
  • 4992 postów

Napisano 16 czerwiec 2018 - 13:55

Zmień nick jednak.

Zgubić się to nic strasznego.
Nie szukać drogi - to jest porażka...

#12 tośka

tośka