Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kinomaniacy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
502 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_Agne☯_*

Gość_Agne☯_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2016 - 19:39

#42 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2639 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 19:48

Oglądałeś wszystkie części? Dziwny, prawda.

Ci od 13 duchów chyba się na nim wzorowali ale jakoś im nie wyszło. 

,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#43 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2639 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 20:18

Szmaragd, oglądałem, ale pierwszą warto tylko, bo pozostałe to już naciągane. Nie uważasz?
13 duchów jeżeli na Cube wzorowane, to rzeczywiście nie wyszło.

Chyba w przypadku każdego filmu tak jest, że każda kolejna część jest słabsza. Nie da się jechać ciagle na jednym pomyśle. 

Nie wiem czy ,,13 duchów" było wzorowane na ,,cube". Sama tak wydedukowałam. Jakkolwiek nie udało się moim zdaniem. 

,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#44 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2639 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 22:23

Czyli kolejna odsłona holocaustu. Wiadomo, temat oscarowy, ale też  zgrany chyba na każdy możliwy sposób. I czy oby nie było lepszych filmów?

Film momentami bardzo drastyczny. Zwłaszcza jedna z pierwszych scen, gdy zamykane są drzwi komory gazowej z nowym transportem więźniów. Wrzucony zostaje cyklon b i ekranie zapada ciemność. Przez chwilę w ciemności słychać tylko przeraźliwe krzyki konających ludzi. Zaczęłam się zastanawiać czy na pewno chcę to dalej oglądać. Film  jest nakręcony w taki sposób, że ma się wrażenie, że jest się w centrum wydarzeń a nie jest się tylko biernym obserwatorem. Ale mimo tego wrażenia, że jest się blisko pieca krematoryjnego, że widać wymierzony w naszą stronę karabin nazisty, mimo odliczania ostatnich sekund życia - moim zdaniem film na Oscara nie zasługuje. Film raczej męczy momentami swą brutalnością zamiast oddziaływać na emocje.

Raczej nie polecam

#45 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2639 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 00:29

Oj prowokujesz....

#46 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2639 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 00:44

Orientuję się w temacie. Ostatnio chciałam nabyć pewną książkę na pewnym portalu aukcyjnym ale w związku z hossą na pewien temat, jej cena skoczyła dwukrotnie. Ale przeczekam. 

#47 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2639 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 00:59

A to już zupełnie inny temat. Zastanawiałam się czy nie warto by założyć wątku polityczno-gospodarczego. Ale to jednak nie jest dobry pomysł, dlatego, że o tych sprawach trzeba umieć rozmawiać. Niby takie proste, a jednak nie. Parę razy pojawiły się komentarze dotyczące sytuacji np na świecie i od razu ludzie zaczynają się obrzucać inwektywami. Więc póki co zostawmy temat, a z filmu niech każdy wyciągnie własne wnioski.  

#48 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2639 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 01:04

Tymczasem. 

#49 filclady

filclady

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 58 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 03:43

Motio jestem pod dużym wrażeniem stworzonych przez Ciebie animacji, nie wiedziałam że takie ciekawe rzeczy można tworzyć :)

Moją ulubioną animacją jest Jak działa jamniczek, polecam obejrzeć :)

https://www.youtube....h?v=r16GL3N4PdM

#50 filclady

filclady

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 58 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 16:22

Acha, źle zrozumiałam, ciekawe masz zainteresowanie Motio, jesteś po grafice komp?

Ja robie z filcu głównie kwiaty, motyle, korale, naszyjniki na mokro :)

Teraz na święta filcujemy pisanki na sucho, mam kolege który robi zabawne kurczaki,to jest b.proste tylko czasochłonne

#51 filclady

filclady

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 58 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 23:31

Filclady, dzięki, jeżeli i Ciebie zainteresuje taka animacja, to w sprawach technicznych jestem w stanie pomóc, w sensie podpowiedzieć co i jak. Nie jestem po grafice, ale do zrobienia animacji nie jest wymagane wykształcenie z zakresu grafiki komputerowej. ;)
Z filcu można świetne rzeczy robić, ostatnio oglądałem filmik jak dziewczyna kapelusz robiła. Filc czesanka bardzo dobrze imituje włosy w lalkach.
A kwiaty i motyle to jedne z piękniejszych bytów na ziemi. :)

No to jesteś bardzo zdolny, dla mnie animacja to czarna magia. Mnie interesuje teraz malarstwo intuicyjne vedic art wybieram się w kwietniu na kurs, już nie mogę się doczekać :) Tak z filcu można cuda robić, ja ostatnio ozdobiłam sobie czesanką płaszcz i kaszkiet, fajnie to wygląda. Zgadzam się że motyle i kwiaty to jedne z najpiękniejszych bytów na ziemi i jeszcze elfy, które lubie rysować :)

Załączone pliki

• Załączony plik  tyt.jpg   459,83 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  motyle.jpg   73,96 KB   0 Ilość pobrań

#52 1dwa3

1dwa3

Bywalec

• Bywalec
  • 901 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 23:45

http://www.filmweb.p... In-2013-629719

http://www.filmweb.p...nci-2010-545488

polecam, klimatyczne filmy :)

Użytkownik 1dwa3 edytował ten post 11 marzec 2016 - 23:45

#53 1dwa3

1dwa3

Bywalec

• Bywalec
  • 901 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 00:02

hej, cieszę się, ze się podobała :) nie są to jakies porywcze filmy, ale fajne, takie na smętna niedziele. W innym kinowym wątku dodałam " mamę" Xaviera Dolana, też warto zobaczyc.

#54 Gość_Agne☯_*

Gość_Agne☯_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2016 - 02:17

#55 filclady

filclady

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 58 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 01:08

Dziękuje Motio :) Większość rzeczy robię na mokro (babram się gorącą wodą z szarym mydłem i folią bąbelkową :), a dokańczam już na sucho igłą.

W vedic art właśnie podobają mi się te żywe kolory i fantazyjne kształty, motywy motyli, kwiatów, aniołów czy mandali. Bardzo podobają mi się obrazy Adriany Karimy są właśnie b.energetyczne

http://www.kolorydus...galeria-obrazow

original3617fcadba8d3281fb2effc801ab315f

Użytkownik filclady edytował ten post 16 marzec 2016 - 01:14

#56 filclady

filclady

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 58 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 01:12

Tu jest ciekawy filmik jak powstają takie obrazy, można bawić się w nieskończoność grą kolorów

#57 filclady

filclady

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 58 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 01:23

Motio, czy mógłbyś mi pomóc. Chciałabym umieszczać duże zdjęcia tak jak tego ptaka a nie miniaturki, ale nie wiem gdzie moge znaleźć :kopiuj adres obrazka" mam tylko zwykłe kopiuj, ale na tym ptaku była akurat ta druga opcja i nie rozumiem czemu w swoich zdjęciach jej nie mam. Z góry dzięki za pomoc

#58 1dwa3

1dwa3

Bywalec

• Bywalec
  • 901 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 14:16

http://www.filmweb.p...nsu-2011-587177

#59 1dwa3

1dwa3

Bywalec

• Bywalec
  • 901 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 18:16

Dzis na TVP Klutura nagrodzony oscarem w 2013 roku dramat Michaela Haneke " miłość " , warto obejrzec 

#60 Gość_Yann_*

Gość_Yann_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2016 - 00:49

harry_brown_ver3_xlg.jpg

"Harry Brown" - przed chwilą skończyłem oglądać. Kiedy prawo nie daje sobie rady, pojawia się człowiek który zadba o sprawiedliwość... w sposób nie koniecznie zgodny z prawem.

Użytkownik Yann edytował ten post 26 marzec 2016 - 00:50

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych