Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kinomaniacy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
459 odpowiedzi w tym temacie

#441 Marek123

Marek123

Bywalec

• Bywalec
  • 924 postów
  • Gadu-Gadu:10566169
  • Imię:Marek

Napisano 09 listopad 2018 - 20:30

Poleci ktoś jakiś zwyrodniały film, po którym był oburzony i zniesmaczony?

Obrady polskiego sejmu.

• szmaragd, beatkaok i MartwyDuch lubią to

#442 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 713 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 21:20

Obrady polskiego sejmu.

A to nie, polityka mnie nie dotyczy, więc automatycznie mnie nie interesuje.

#443 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2478 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 22:16

Jeśli film ma wywołać zniesmaczenie to myślę, że będzie Pan zadowolony....

https://www.filmweb....

Sporo komentarzy czytałam o nim, zanim się wybrałam. Film miał być kontrowersyjny, ale bardzo życiowy, taki ludzki, dający do myślenia. Dostał nawet jakieś nominacje. Natomiast jedna z osób po zakończeniu seansu w kinie powiedziała ,,ale g...". Myślę, że to dobre określenie.  Film emanuje nagością przede wszystkim, ale nie jakąś erotyczną tylko, powiedziałabym, wulgarną. Żadnej subtelności, po prostu mięso. No ale może komuś się spodoba.

,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#444 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13375 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 12:51

Widziałam "Bohemian Rapsody" i muszę przyznać, że film zrobił na mnie wrażenie. Dużo muzyki, ale przede wszystkim emocji.

• matrix lubi to

kotek.gif

giphy.gif

#445 matrix

matrix

Zadomowiony

• Grupa z ograniczeniami
  • 11770 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 12:58

Tak dobra wręcz idealna gra głównego aktora i nieśmiertelna muzyka . 7 uczuc marka koterskiego też daje do myślenia. O Klerze nie wspomnę powinni zabronić za obraze .. ale są ludzie którzy pojda i będą się tym delektować. A z Lady Gaga też nie był zły film muzyka i problem alkoholowy.
Dołączona grafika

#446 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13375 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 13:13

Odtwórca Freddy'ego zagrał rewelacyjne, te jego ruchy na scenie - genialnie.

Nie wiem, na ile wiernie opowiedziana jest ta historia, ale w jego krótkim życiu działo się sporo. 

Na "7 uczuć" jakoś nie miałam nastroju, a o Klerze słyszałam od dwóch osób i ich odbiór daleki był od sensacyjnego. Postaci przerysowane, idea manipulacji oczywista, ale wg nich najbardziej kontrowersyjna była ... reklama filmu, mając na celu ściągnąć tłumy do kin. Tak więc marketing mieli opracowany genialnie. Ciekawe swoją drogą, czy powstanie podobne "dzieło" o podobnych problemach w innych grupach zawodowych, np. wśród nauczycieli, policjantów albo prawników. Tylko kto chciałby to obejrzeć? Wiadomo, księży katolickich o wiele łatwiej jest sprzedać ;)

Ten z Lady Gagą może obejrzę, widziałam zajawkę i była zachęcająca.

kotek.gif

giphy.gif

#447 miriam*

miriam*

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2968 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 13:49

To już 7 uczuć Marka jest w kinach ?
Trzeba nadrobić zaległości ! Nie byłam w kinie z pół roku...

#448 miriam*

miriam*

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2968 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 13:51

Nie wiem, na ile wiernie opowiedziana jest ta historia, ale w jego krótkim życiu działo się sporo. 

Na "7 uczuć" jakoś nie miałam nastroju, a o Klerze słyszałam od dwóch osób i ich odbiór daleki był od sensacyjnego. Postaci przerysowane, idea manipulacji oczywista, ale wg nich najbardziej kontrowersyjna była ... reklama filmu, mając na celu ściągnąć tłumy do kin. Tak więc marketing mieli opracowany genialnie. Ciekawe swoją drogą, czy powstanie podobne "dzieło" o podobnych problemach w innych grupach zawodowych, np. wśród nauczycieli, policjantów albo prawników. Tylko kto chciałby to obejrzeć? Wiadomo, księży katolickich o wiele łatwiej jest sprzedać ;)

O policjantach już chyba było - Drogówka,a o urzędnikach US Układ zamknięty.

#449 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 713 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 11:22

Kler oglądałem i prawdę powiedziawszy bez rewelacji. Niby jako film ogólnie ok, ale z drugiej strony nie pokazywał nic czego by zwykły szary obywatel nie wiedział.

O policjantach już chyba było - Drogówka,a o urzędnikach US Układ zamknięty.

A było, owszem. Oba filmy z tego co wiem znalazły wielu widzów, więc są jak widać osoby chcące oglądać filmy o patologiach w różnych grupach zawodowych.

• szmaragd lubi to

#450 nihilea

nihilea

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:Nihilea

Napisano 05 styczeń 2019 - 13:45

Bardzo polecam film Mój piękny syn (2018)

Wspaniały, pozostający w pamięci i w duchu dramat.

Jeszcze nigdy nie czułam takiego napięcia w sali kinowej (i tylu pociągnięć nosem). 

Byłam na pokazie przedpremierowym 1 stycznia - zwykle nie są tak oblegane; tym razem ledwie zdążyłam kupić bilety. 

W rolach głównych Steve Carell i świetnie się zapowiadający młody Timothée Chalamet.

Film powstał na podstawie dwóch książek, ojca i syna (Nic i David Sheff). To może być dobry kawałek literatury, obydwie pozycje są dostępne na polskim rynku. 

Jedyne ostrzeżenie: osoby przechodzących trudniejszy czas - odłóżcie sobie film na później, może pogłębić doła. 

Osoby bawiące się w narkotyki i inne ciężkie używki mogą dostać obuchem w łeb i zastanowić się nad sobą (przynajmniej na chwilę).

#451 nicram1985

nicram1985

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 255 postów
  • Gadu-Gadu:67231457
  • Imię:Marcin

Napisano 05 styczeń 2019 - 14:49

Z polskich filmów 2018 roku "7 uczuć" -fantastyczne, "Kler" - nudny.
  • Milkyway lubi to
"Co, kiedy, dlaczego, gdzie, za co i po co - świadek nieskończonych potyczek z niemocą."

-Jacek Kaczmarski

#452 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2478 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 22:50

Oglądałam i bardzo mi się podobał. Ale nie wiem czy polecać, bo film kończy się tragiczne. I nie poprawia nastroju niestety, wprost przeciwnie. 

Wcześniejszym filmem, który mnie bardzo zdołował była ,,Niemiłość". Nie wiem jaki moment jest lepszy na oglądanie takich filmów - czy jak się ma dobry nastrój, czy jak zły, bo w pierwszym przypadku można go szybko stracić, a w drugim jeszcze bardziej się dobić. Ale mimo wszystko chyba jednak warto.

Jakiś czas temu oglądałam to:

Film  jest adaptacją książki. Niestety jak to często bywa i w tym przypadku książka okazała się lepsza od filmu. Zmienione zostało zupełnie zakończenie  i chyba przez to najwięcej stracił. A szkoda, bo książka moim zdaniem jest bardzo dobra. Jest przede wszystkim o uczuciach i o tym ile znaczą niewypowiedziane słowa.

,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#453 Graviora

Graviora

BędzieGorzej

• Bywalec
  • 752 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 styczeń 2019 - 00:10

To już 7 uczuć Marka jest w kinach ?
Trzeba nadrobić zaległości ! Nie byłam w kinie z pół roku...

Od razu przypomnial mi sie film " 7 DUSZ" - btw polecam. 

#Pytanie

Czy jest tu ktos w stanie polecic jakis film akcji z odrobina milosci, pasji? Milo byloby gdyby postac w filmie przechodzila metamorfoze, zmieniala sie psychicznie, fizycznie cokolwiek. Podajcie cokolwiek ciekawego - tez dobrze, posprawdzam i na cos sie moze zdecyduje ;x 

<p>Setki pytan, tysiace odpowiedzi. #BedzieGorzej.

#454 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2478 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 00:27

może to: https://www.filmweb....ray-2009-483446

#455 Graviora

Graviora

BędzieGorzej

• Bywalec
  • 752 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 styczeń 2019 - 00:31

Po przeczytaniu przypomnial mi sie Ghost Rider ^^ "Dorian, w zamian za wieczną młodość, zaprzedaje swoją duszę diabłu." 

Wydaje sie calkiem ciekawy, sprawdze - dziekuje! :) 

<p>Setki pytan, tysiace odpowiedzi. #BedzieGorzej.

#456 miriam*

miriam*

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2968 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 18:13

Polecam film "Eksperyment" Po niemiecku "Das eksperiment"
Pokazuje co się dzieje z psychiką człowieka w ekstremalnych warunkach.
  • beatkaok, Willow47 i Magmie123 lubią to

#457 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5541 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 20:13

O policjantach była "drogówka" a m.in o lekarzach "botoks"

Na klerze nie byłem bo nie podoba mi się uwypuklanie wad księży, jeżeli ktoś chce być rzetelny powinien zbadać najpierw odsetek zboków i tych normalnych którzy robią dużo dobrego. Bo mam wrażenie że rzetelne to nie było.

Podobnie z ostatnimi wydarzeniami w Gdańsku i zabójstwem prezydenta, sprawca ma ponoć schizofrenię, ok, ale nie każdy schizofrenik morduje a mam wrażenie że to dość mocno podkreślano, co więcej do morederstwa zdolni są tzw. "normalni".

Idę dzisiaj na "glass" pierwszy pomysł był "zabawa,zabawa" ale to obejrzę innym razem bo wydaje się ciekawe a dzisiaj trochę odczapowego kina, widziałem "split" a ponoć to nawiązanie, arcydzieło to nie było ale dość ciekawy.

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#458 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5541 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 00:02

szalu nie ma ale można obejrzeć, dla miłośników marvela, nie ma tutaj takich efektów specjalnych, ale jest jeden ciekawy wątek, można spodziewać się kontynuacji.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#459 BiałaHiena

BiałaHiena

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 133 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2019 - 00:06

hmmm myślę jeśli ktoś chce obejrzeć to

wpierw unbreakable następnie split :)

• Magmie123 lubi to

#460 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5541 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 11:35

hmmm myślę jeśli ktoś chce obejrzeć to

wpierw unbreakable następnie split :)

Masz rację żeby zrozumieć "glass" trzeba obejrzeć 2 filmy które wymieniłeś,  nie pomyślałem o tym :)

Użytkownik Paweł 1983 edytował ten post 20 styczeń 2019 - 11:36

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych