Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kurs ALPHA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaKub92

JaKub92
  • Gadu-Gadu:15524953
  • Imię:Jakub

Napisano 14 maj 2018 - 22:47

Witam!

Chciałbym gorąco polecić wszystkim kurs ALPHA, który odbywa się w zasadzie na całym świecie, więc powinien być i w Waszych okolicach. Jest on zarówno dla wierzących, jak i niewierzących, lub ludzi innej wiary. Wcześniej miałem problemy w relacjach z ludźmi, wyalienowałem się i ograniczyłem do grupy starych kumpli i przyjaciół, a odrzucałem nowe znajomości i nie wychodziłem z kręgu starych znajomych, co niestety tylko pogłębiło moje problemy nerwicowe i depresyjne. W końcu pani psycholog naciskała na mnie, żebym wyszedł gdziekolwiek do ludzi, a w tym samym czasie kolega z koleżanką powiedzieli mi o kursie ALPHA. Byłem wtedy antyreligijny i mocno pokłócony z kościołem (głównie przez księży i niektórych "katolików"), więc powiedziałem sobie, że pójdę tylko raz - żeby pani psycholog dała mi spokój... ;-) Więc poszedłem i powiem Wam, że nigdzie indziej nie spotkałem się z taką akceptacją i otwartością, jak na kursie ALPHA! Nie opuściłem żadnego spotkania, a podczas wyjazdu weekendowego, dzięki modlitwie, zostałem uwolniony od chorobliwej nienawiści do wielu osób, które mnie krzywdziły, oraz chęci zemsty. To po prostu ze mnie spłynęło - było to 2 lata temu i od tego czasu już nigdy nie odczuwałem czegoś takiego jak nienawiść, lub żądza zemsty, chęć czyjejś krzywdy, złorzeczenie itp. itd. Po kilku miesiącach nawet zebrałem się do tego, żeby po wielu latach pójść do spowiedzi, a później dalej angażowałem się w kurs. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania co do ALPHY - piszcie śmiało, chętnie odpowiem :-)

POLECAM i Pozdrawiam!

#2 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 14 maj 2018 - 22:53

Co prawda mam daleko (nie pytaj skąd wiem :P ) ale i tak spytam - kto prowadzi takie kursy? Katolicki ksiądz, pastor zielonoświątkowy, luterański, inny? Czy każdy po trochu? Tylko z ciekawości pytam.

Zerknąłem na stronę kursu. W Warszawie zajmuje się tym Chefsiba?

Użytkownik Le Pentrec edytował ten post 14 maj 2018 - 22:56

#3 JaKub92

JaKub92

Napisano 14 maj 2018 - 23:02

Nad wszystkim czuwa ksiądz, ale za realizację odpowiadają osoby świeckie. Koordynatorzy organizują cały plan spotkań oraz wyjazdy, prowadzeniem małych grupek zajmują się gospodarze. Nie wiem, kto zajmuje się tym w Warszawie, do Warszawy mam daleko ;-)

#4 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 14 maj 2018 - 23:05

Nie wiem, kto zajmuje się tym w Warszawie, do Warszawy mam daleko ;-)

Sprawdziłem i między innymi właśnie dawni znajomi z Chefsiby ^_^

Użytkownik Le Pentrec edytował ten post 14 maj 2018 - 23:05

#5 JaKub92

JaKub92

Napisano 14 maj 2018 - 23:06

Naprawdę polecam się przejść - nic nie stracisz, a wiele możesz zyskać :-)

#6 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 14 maj 2018 - 23:20

Naprawdę polecam się przejść - nic nie stracisz, a wiele możesz zyskać :-)

Też mam daleko do Warszawy, a to tam są organizowane najbliższe kursy, więc raczej średnio, ale... dotknąłeś moich dawnych środowisk, więc nie przepuszczę tego płazem, czeka nas jutro dłuuuuuuuuuuga rozmowa. :P Tymczasem niestety muszę iść już spać, bo na rano robótka. Dobranoc. :)

#7 JaKub92

JaKub92

Napisano 14 maj 2018 - 23:22

Dobranoc :)