Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Coraz większy lęk i niepokój.... paraliżujący

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrlotr123

piotrlotr123

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 12 maj 2018 - 13:27

Hej,
Pisałem o moich natrętnych myślach (pozytywnych, negatywnych) teraz pojawia się coraz więcej okoliczności, które nie pozwalają mi normalnie funkcjonować....
Przez 3,4 ostatnie lata chorowałem na depresję. Po tym okresie było ok więc odłożyłem leki itd. Po pół roku dopadło mnie straszne samopoczucie....
W sumie to najbardziej przeważa ogromny lęk i niepokój. Dobił też mnie fakt utraty pracy (z jednej sam odszedłem a z następnej zwolnili mnie po miesiącu....) niby w mojej branży z pracą nie ma problemu, ale cały czas myślę, że to już koniec i nigdy nie będzie lepiej. W ciągu dnia mam ogromny ból głowy a także mięśni i stawów. Jestem bardzo niespokojny, nerwowy i wybuchowy. Nie mogę się skupić a także mam problem ze snem. Nie wiem w sumie co dalej robić... myślę o znowu podjęcia leczenia tylko wydaje mi się, że to nie jest depresja...? 

#2 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5038 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 12 maj 2018 - 13:35

Witaj. Nie, te objawy wyglądają bardziej na lęk uogólniony bądź napadowy, paniczny. Rozumiem Cię doskonale, bo w ostatnich dniach niestety przechodziłam podobny stan. Jestem pod opieką specjalisty i biorę antydepresant, ale udałam się w trybie błyskawicznym na wizytę i pani doktor dołożyła mi do leku antydepresyjnego inny. Idealnie na takie stany sprawują się benzodiazepiny, ale niestety, można je brać jedynie doraźnie, bo szybko wzrasta potencjał uzależniający, Dostałam lek działający na podobnej zasadzie, a nie dający uzależnienia i objawy ustąpiły jak ręką odjął już po zażyciu pierwszej tabletki. I Tobie radzę to samo - idź do lekarza, bo po co masz się męczyć. Tymbardziej, że szlaki masz już przetarte :). Tymczasowo możesz wspomagać się melisą i ze swojej strony polecam ziołowe tabletki z firmy labofarm, jak i syrop extraspasminę. Cudów po tym nie oczekuj, ale liczę, że szybko uda Ci dostać do specjalisty. Są również techniki relaksacyjne czy dmuchanie w foliową torebkę, ale nie wypowiem się szczegółowo, bo nigdy sama do takich metod się nie uciekałam.

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#3 xanax777

xanax777

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 17 postów
  • Gadu-Gadu:12298083
  • Imię:Martyna

Napisano 12 maj 2018 - 14:10

tak jak najbardziej chyba raczej nie jestem lekarzem ale tak mi sie wydaje. 

#4 piotrlotr123

piotrlotr123

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 12 maj 2018 - 14:12

tak jak najbardziej chyba raczej nie jestem lekarzem ale tak mi sie wydaje. 

tzn?

#5 Gość_północ-południe_*

Gość_północ-południe_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2018 - 14:15

Depresja i nerwica raczej mogą dawać objawy somatyczne, więc, cóż, możliwe, że stan psychiczny ma odzwierciedlenie w stanie fizycznym, konkretnie w bólu.

Ze stresu też dużo może się brać, np. nerwobóle. Ze mnie też żaden lekarz :-) ale ze swoich doświadczeń co nieco znam.

Użytkownik północ-południe edytował ten post 12 maj 2018 - 14:18