Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy w wieku 16 lat mogę iść do psychologa bez rodziców?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 abstrakcja

abstrakcja

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 16 postów

Napisano 02 maj 2018 - 12:49

Mam 16 lat, a moi rodzice mają niezrozumiałe podejście do mojego pójścia do psychologa. Czy to prawda, że nie muszą iść do niego ze mną gdy mam 16 lat? Czy wystarczy tylko ich zgoda i nie będą musieli ze mna tam chodzić i kontaktować się z psychologiem?

#2 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 9160 postów

Napisano 02 maj 2018 - 17:22

Witak abstrakcjo,

ciężko mi powiedzieć jak to wygląda teraz, ja sama zawitałam do psychologa gdy miałam 18 lat, wieć mogłam już sama wszystko załatwiać i ogranizować.

Nawet jeśli rodzicę będą musieli być, zapisac, czy wyrazić zgodę, to chyba tylko przy pierwszym spotkaniu. Potem już sama chodzisz do psychologa i wydaje mi się, że chyba psycholog nie musi "zdawać raportów" o stanie zdrowia rodzicom. Ale to są tylko moje przypuszczenia, być może błędne...

Najlepiej jak byś zadzwoniła do interesującej Cie placówki i porozmawiała z nimi jakie mają wymagania, formalnosci. Idaj znac koniecznie pozniej co się okazało, bo jestem ciekawa :)

Pozdrawiam

Trzymaj się!

nie mam nic do powiedzenia

#3 Cukinia

Cukinia

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Imię:Aleksandra

Napisano 02 maj 2018 - 22:20

Ja nie mam 18 lat i moja mama była obecna tylko przez kilka minut przy pierwszej wizycie aby podpisać potrzebne zgody, resztę czasu spędziłam sama z panią (co prawda na moją prośbę), a na kolejne wizyty normalnie przychodzę sama. Psycholog też nie ma praktycznie kontaktu z moimi rodzicami i wszystko jest między nami.

#4 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 7006 postów

Napisano 03 maj 2018 - 09:20

"Zgodnie z ustawą o prawach pacjenta jak i ustawą o zawodzie psychologa to pacjent wyraża zgodę na udzielanie świadczeń zdrowotnych – terapeutycznych. W przypadku gdy osobą zgłaszającą się na terapię jest osoba nieletnia, tj. ukończyła 16 r.ż., ale nie ma jeszcze skończonych 18 lat, zgodę wyraża on sam jak i jego przedstawiciel ustawowy. Zgodę taką nazywa się zgodą kumulatywną. W przypadku, gdy przedstawiciel wyraża sprzeciw (nieletni wyraża zgodę) albo małoletni wyraża sprzeciw przy jednoczesnej zgodzie przedstawiciela na prowadzenie terapii potrzebna jest zgoda sądu opiekuńczego"

• Itari lubi to
"Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych,lecz mocnych,którzy nie potrzebują źle traktować innych,by czuć się ważnymi "💕💕💕💕

#5 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5262 postów

Napisano 07 maj 2018 - 17:23

Hej,

możesz też wspomnieć o tym jakie jest to "niezrozumiałe" podejście, może uda nam się coś Ci zaproponować, aby ułatwić im zrozumienie u Ciebie tej potrzeby.

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm