Skocz do zawartości

* * * - - 5 głosy

O czym teraz myślisz?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5787 odpowiedzi w tym temacie

#5661 Nann

Nann

Napisano 24 listopad 2020 - 22:06

@Teraźniejszy bralam pod  uwage to, ze wyolbrzymiam,ale diagnozy postawily sprawe dosc jasno.

#5662 Internetowa Ciotka

Internetowa Ciotka

Napisano 25 listopad 2020 - 08:37

Nann, diagnozy być może są jakie są, ale to tylko diagnozy, numerki. Zawsze mamy chociaż jakiś wpływ na życie i możliwość starania się. Nie zawsze wyjdzie, to fakt, ale widzę że pragniesz dobra i dbasz, a to na pewno wyjdzie na plus. Inni to docenią nawet jeśli po czasie, córka też 🙂
To normalne, że widzisz tę czerwoną lampkę, bardzo dobrze. Dzięki temu córa ma szansę na wcześniejsze działanie. Ale nie jest też dobre widzenie samych lampek.

#5663 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 25 listopad 2020 - 16:46

@Nann rozumiem , jak uważasz czy ,diagnoza była słuszna , obiektywna ? 

#5664 Nann

Nann

Napisano 25 listopad 2020 - 20:10

@Internetowa Ciotka wiem.Sama mam ich kilka i nie wiem czy sa poprawne. Ale tak naprawde, to jak sie zmieni diagnoza, to na mnie to nie bedzie miec wplywu. To po prostu kolejne oznaczenie, pomocne w szukaniu metody poradzenia sobie z tym swiatem. Taknaprawde chodzi o pojedyncze problemy.

@Teraźniejszyobiektywna na pewno. Czy sluszna, czas pokaze. Na pewno jest na tej granicy - mocna nadwrazliwosc/zaburzenie i mysle, ze na roznych etapach jej zycia bedzie albo w jednym albo w drugim polu mocniej. W gruncie rzeczy to mnie w pewnym momencie uspokojono, a potem znow stwierdzono, ze jednak. I to jest to, co sobie wyrzucam troche, ze sie dalam uspokoic.Bo moglo byc lepiej. Widze po mlodym,ktory jest w terapii od malego i idzie jak burza.

Ale hej, to niewazne.Fakt, skupiam sie na tym, bo to jest wazne jednak i jak sie widzi problem to trzeba nad nim pracowac, ALE moje dzieci sa dalej moimi dziecmi- bawia sie,rozumieja, ucza, pomagaja, psoca, wycinaja, biegaja, bawia sie robakami, buduja bazy, sluchaja rocka i zartuja. Nie wykrzywi im sie twarz i ich nie sparalizuje jak dostana diagnoze. Nie przestana nagle rozumiec tyle ile rozumieja teraz. Nie zamilkna. Nie zapomna,jak maja na imie i nie zmienia sie o sto osiemdziesiat stopni. Terapia jest wazna,bo pozwala im skonfrontowac ze pojedyncze problemy z tym, co spotykaja w rzeczywistosci i widac, ze im pomaga. Jednak obok terapii mamy jeszcze swoje ulubione zabawy, przyjaciol, potrawy, muzyke i kolory. W mojej glowie czesto cos sie skupia wokol tego, chociazby ze wzgledu na ilosc terminow zwiazanych z tymi zajeciami i cala biurokracje, ale to nie znaczy ze w dniu codziennym jest to priorytetem.

Dzieki jednak za zwrocenie uwagi. Zawsze mam w glowie to,ze moge sie mylic.I wiem, ze mam sklonnosci do przesady, dlatego sie w tym pilnuje.

#5665 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 26 listopad 2020 - 17:00

@Nann,, myślę że w końcu udało mi się zrozumieć to co próbujesz powiedzieć , piszesz o rzeczach oczywistych , ja czasami muszę się domyślać co masz na myśli , tak czy inaczej popraw mnie jeśli się mylę . Rozumiem to tak , Mlody to starszy syn który uczęszcza na terapię od dłuższego czasu , postępy są ogólnie bardzo zadowalające , natomiast młodsza córka jest na początkowym etapie terapii i podejrzewasz, że lekarz  nie powinien zwlekac z zdecyzjami , zasiał  nadzieję następnie jej  pozbawił. Nann , zrobiłaś  wszystko co było możliwe do zrobienia . Nie dobieraj sobie do głowy i nie obwinniaj się o to że mogłoby być lepiej .  :rolleyes: 

#5666 doomer

doomer
  • Imię:p

Napisano 26 listopad 2020 - 20:22

O tym, że na szczęście jutro piątek i że może uda mi się chociaż ze znajomymi spotkać na chwilę

#5667 Nann

Nann

Napisano 26 listopad 2020 - 20:41

@Teraźniejszy prawie ale sens ten sam.. Mloda jest starsza, ale niejako zawsze byla blizej normy i dlatego sie dalam uspokoic, u mlodego byl wyrazny brak kontaktu (zespol aspergera), wiec poszlo latwiej jesli chodzi o pomoc (chociaz jest w terapii dwa lata i dopiwdopiero w tamtym roku uslyszalam od wszystkich: "no tak, jednak miala pani pelna racje"). Ale poza tym wszystko sie zgadza.

#5668 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 27 listopad 2020 - 17:38

@Nann,, dziękuję , spotkaliśmy się w połowie , tak na marginesie czy  zastanawiałaś się nad zangażowaniem studentów terapięmyślę że  w każdym mieście jest szkola obok niej wyższa szkoła a obok niej uniwersytet a w nim  głodni studenci psychologii bez praktyki i  referencji  warto  pomyśleć  , :rolleyes: pozdrawiam

#5669 doomer

doomer

Napisano 27 listopad 2020 - 18:34

W fajrant, można troszkę odpocząć

#5670 Pogubiona_

Pogubiona_
  • Imię:Marta

Napisano 27 listopad 2020 - 21:15

Myślę o tym, jak wiele swoich własnych błędów i pomyłek jestem w stanie udźwignąć. Myślę, czy tam gdzieś w głębi jestem wciąż sobą, czy zjadły mnie już te wszystkie demony, złe emocje i ludzie, których w moim życiu być nie powinno, a byli. Myślę, zastanawiam się, czy kiedykolwiek jeszcze odnajdę siebie i czy ktokolwiek będzie w stanie mnie taką zaakceptować. A co, gdyby tak, jakimś złym zbiegiem okoliczności, wszystkie moje błędy wyszły na jaw? Świadomość tak bliskiej autodestrukcji i ryzyka nie pozwala spokojnie zasnąć .

#5671 Nann

Nann

Napisano 27 listopad 2020 - 23:46

@Teraźniejszy to ja dziekuje, ze drazyles tylko poto zeby dokladnie dowiedziec sie o co mi chodzi. Nie kazdy ma  do tego cierpliwosc. Pomysl jest zacny,ale nie wpadlam na to wczesniej. Obawiam sie jednak, ze braknie nam czasu.. ale bede miec na uwadze. Chwilowo unikamy kontaktow, jest pandemia, mlody nie jest najmocniejszym okazem zdrowia,ja tez oraz lekki strach o nienarodzone jeszcze, najmlodsze..

#5672 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 28 listopad 2020 - 19:53

@Nann ,,  gratulacje , nowe dziecko w rodzinie to nieopisana radość z pewnością już teraz przygotowujesz starsze rodzeństwo do pojawienie się małego smerfa  :rolleyes: , Nann  pomysł  nie jest na tyle zacny na ile  użyteczny i sprawdzony , jest to projekt pomocy charytatywnej , z twojej strony wymagany będzie jedynie oddzielny pokój zabaw lub sensoryczny który z pewnością już jest w twoim domu . obecnej sytuacji jest to niemożliwe , ale myślę że to co jest nie może trwać wiecznie , pozdrawiam .

#5673 Nann

Nann

Napisano 29 listopad 2020 - 13:14

@Teraźniejszy dziekuje.Nie slyszalam o tym projekcie ale ja nie mieszkam w Polsce,wiec pewnie tu nie ma. Pokoj dzieciecy, jasne, jest, ale mimo to miejsca brak, bezskutecznie szukamy od roku mieszkania.

#5674 redrose

redrose
  • Imię:Wiktoria

Napisano 29 listopad 2020 - 16:00

Chce wyjechać za granicę, ale..
Nie wiem który kraj wybrać ostatecznie, dużo mi się podoba :(

#5675 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 29 listopad 2020 - 20:06

@Nann ,, czy mogę zapytać gdzie obecnie mieszkasz ?  dlaczego uważasz, że pewnie tu tego nie ma ?  :rolleyes: pozdrawiam

#5676 Nann

Nann

Napisano 29 listopad 2020 - 20:58

@Teraźniejszy Niemcy. U nich wszystkiego sie robi tylko niezbedne minimum i praktyki musza miec pieczatke :D Jest troche inny sytem, tutaj polowa studiow/Ausbildung to wlasnie praktyka. I najczesciej trzeba miec ja juz zanim zaczniesz dana szkole. Ale jak sie troche rozluzni, to moge popytac, tylko jak mowie-nie wiem czy nam czasu nie braknie.. Dzieci sa zmeczone,mamy w sumie 5 terminow tyggodniowo a jeszcze szkola,pocwiczyc czytanie, pisanie, przedszkole, dzieci sa zmeczone. W weekendy nie zawsze jestesmy sie w stanie z kims spotkac bo po prostu musimy odpoczac. Nie ma z czego zrezygnowac, bo miedzy logopedia a fizjoterapia ciezko wybrac.

#5677 doomer

doomer

Napisano 30 listopad 2020 - 06:52

O spaniu. Nieważne ile śpię i tak się nie wysypiam, a i oczywiście w nocy jest najwięcej "natrętnych" myśli...
  • redrose lubi to

#5678 Nann

Nann

Napisano 30 listopad 2020 - 07:17

@doomer to prawda. Mi sie wlaczaja ostatnio stany lekowe w nocy. 

• redrose lubi to

#5679 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 30 listopad 2020 - 09:37

Smutno mi. Jakoś dziwnie boję się kierownika. I ogólnie mam zawsze takie lękowe schizy gdy wracam po urlopie do pracy :D

#5680 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 30 listopad 2020 - 11:46

@Nann,,, muszę przyznać to ciekawy system , jeśli dobrze rozumiem to studenci w Niemczech  jako wolontariusze bez żadnych problemów są w stanie podjąć się terapii indywidualnej o określonym  programie , jeśli tak ,to naprawdę imponujące . Aby dotrzeć do zaineresowanych studentów wystarczy adres mailowy do wykładowcy uczelni wyższej  i trochę cierpliwości  :rolleyes: 

• Nann lubi to