Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ulgi komunikacyjne, a CHAD.

zagwoztka pks pkp ulgi pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Killjoy

Killjoy

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 254 postów
  • Imię:Karolina

Napisano 11 marzec 2018 - 20:50

Ciekawi mnie taka zagwozdka...

W moim mieście osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (m.in. na CHAD) i będące studentami do ukończenia 26. roku życia mają prawo do 78% ulgi przy przejazdach PKS i PKP

WYŁĄCZNIE w celach określonych przepisami, m.in. do szkół, placówek szkolno-wychowawczych itp.

Podczas kontroli okazują legitymacje studencką, tę dla niepełnosprawnych i UWAGA:

zaświadczenie, zawiadomienie, skierowanie określające odpowiednio:

a) termin i miejsce badania, leczenia, konsultacji, zajęć rehabilitacyjnych, zajęć terapeutycznych albo pobytu w ośrodku wsparcia, domu pomocy społecznej lub na turnusie rehabilitacyjnym;

B) potwierdzenie stawienia się na badania, konsultację, zajęcia rehabilitacyjne, zajęcia terapeutyczne.

ja się pytam - SERIO?! Kto niby ma wydawać takie oświadczenia? Większość lekarzy, u których ja się leczę piszą mi na kartce-wlepce termin kolejnego badania. I to wszystko. Nie ma pieczątki, nic kompletnie. Nigdy mi to nie przeszkadzało. Czy naprawdę kontrolerom chce się wnikliwie sprawdzać coś takiego?

#2 Gość_północ-południe_*

Gość_północ-południe_*
  • Gość

Napisano 23 marzec 2018 - 23:30

Pewnie te wlepki wystarczą, a nie jest tak, że masz jakby określoną trasę dom-terapia/lekarz i tylko na tej trasie masz zniżkę? Na kolei czeskiej tak funkcjonują zniżki uczniowskie i studenckie.

#3 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 7157 postów
  • Imię:Willow

Napisano 24 marzec 2018 - 12:50

z drugiej strony jedna pieczątka Cię nie zbawi a ulga 78% to zawsze coś

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zagwoztka, pks, pkp, ulgi, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych