Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Byłam dziś u lekarza

chad jestśmiesznie nierozumiemchemii

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Killjoy

Killjoy

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 253 postów
  • Imię:Karolina

Napisano 22 luty 2018 - 18:25

Odebrałam swoje wyniki krwi i przyszłam z nimi do mojego psychiatry.

Ekhu, no i co? Po 4 miesiącach brania litu mam niedoczynność tarczycy.

Kiedy byłam jeszcze w szpitalu, miałam wysoki poziom litu we krwi (taką na granicy toksyczności) i lekką niedoczynność tarczycy.

Na wyjście zmniejszyli mi ilość prochów... i co?

myślicie, że niedoczynność znikła? że poziom litu ciut się obniżył?

dupa, niedoczynność zwiększyła się.

a co śmieszniejsze - poziom litu przestał być już nawet terapeutyczny.

nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale wiem jedno - wk.... się.

#2 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2354 postów

Napisano 22 luty 2018 - 20:32

Czy tą niedoczynność tarczycy stwierdził u Ciebie endokrynolog, czy po prostu masz podwyższony poziom TSH od tego litu? 

Jeśli jest to niedoczynność, to niestety leki będziesz musiała brać do usłanej kwiatami (chyba że coś innego wymyślą). 

Ale podwyższony poziom THS wcale nie musi oznaczać niedoczynności. Może to być skutek chociażby brania tego litu. Z tego co pamiętam to pisałaś, że miałaś poziom TSH ok. 7 jednostek. To nie aż tak dużo. Mnie kiedyś skoczyło na 84 z groszami, mimo że biorę regularnie lek i w tym czasie nie brałam żadnych nowych leków. Takie skoki się zdarzają. Żeby wyniki wróciły do normy potrzeba ok 3 miesięcy. 

A co powiedział psychiatra na ten wynik? Nie przepisał Ci Euthyroxu czy Letroxu? Myślę, że na razie nie ma powodu do paniki. Ale jeśli Cię to bardzo niepokoi to idź z tymi wynikami do internisty. Pewno przepisze któryś z tych hormonów i po paru miesiącach każe zrobić badanie kontrolne. 

• molenka i Willow47 lubią to
,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#3 Killjoy

Killjoy

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 253 postów
  • Imię:Karolina

Napisano 22 luty 2018 - 21:00

Mam podwyższony poziom TSH od litu. U endokrynologa nie byłam, nie konsultowałam się. Kiedy jeszcze byłam w szpitalu i tarczyca zaczęła wariować przebadali mi hormony i powiedzieli, że wszystko jest ok. Tarczycę mi prześwietlili - niby też jest ok. Teraz nie wiem jak jest. 

Psychiatra powiedział, że nie widzi sensu dalszego leczenia litem, skoro mam tak wysokie skoki tego TSH, a dawka nawet nie jest terapeutyczna. Powiedział, że dobrze, gdbym skonsultowała się z endokrynologiem (ale po jaki wuj... to już nie wiem.). Stwierdził też, że jestem za młoda, by faszerować mnie hormonami "rozumiałbym, gdyby pani miała 60 lat, ale dzieci pewnie jeszcze trzeba mieć itd.".  Kazał mi powoli odstawiać ten lek i zostać na lamitrinie, który też biorę. Zaproponował mi też włączenie "arypiprazolu", ale mam to przemyśleć...

#4 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2354 postów

Napisano 22 luty 2018 - 21:19

Czyli po odstawieniu tego litu powinno wrócić do normy. Nie jestem lekarzem, ale myślę, że powinnaś odczekać ok miesiąca i jeszcze raz zbadać krew. Jeśli TSH spodnie trochę, znaczy że nie ma powodu do niepokoju. 

Stwierdził też, że jestem za młoda, by faszerować mnie hormonami "rozumiałbym, gdyby pani miała 60 lat, ale dzieci pewnie jeszcze trzeba mieć itd.".  

Mnie nie mówili, że za młoda jestem :unsure:  A do 60 to jeszcze mi trochę brakuje...

• molenka lubi to
,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#5 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5527 postów

Napisano 22 luty 2018 - 21:56

Szmaragd bierzesz lit?

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#6 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 7038 postów
  • Imię:Willow

Napisano 22 luty 2018 - 22:00

Szmaragd bierzesz lit?

Euthyrox na tarczycę bierze, napisała wyżej  :D

• molenka i szmaragd lubią to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#7 Nofretette

Nofretette

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów

Napisano 23 luty 2018 - 14:34

Oj tak, niedoczynność tarczycy potrafi nieźle namieszać, wiem coś o tym.

Ja na twoim miejscu i tak wybrałabym się do endokrynologa, na pewno ci to nie zaszkodzi. Tak dla pewności, może nawet USG zrobi albo zleci dodatkowe badania ;)  

#8 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5071 postów

Napisano 27 luty 2018 - 01:07

Gdy będziesz chciała mieć dzieci lub gdy terapia wpływająca na hormony zacznie być liczona w latach, wówczas warto przystopować, zastanowić się jakie są priorytety.
Raczej znikoma jest możliwość, że staniesz się bezpłodna po terapii.

Daj sobie czas, zastanów co jest najważniejsze w tym momencie. Jeśli chwilowo to najważniejsze jest bycie sobą, bycie szczęśliwą to daj sobie chwilę na bycie w tym stanie.

Po odstawieniu leków poziomy najczęściej się stabilizują. Jeśli zaczniesz odczuwać problemy związane z nad- lub nie- doczynnością to wówczas zacznij ingerować w swój stan przede wszystkim rozmawiając z lekarzem.

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#9 japis

japis

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 175 postów
  • Imię:jerzy

Napisano 14 wrzesień 2018 - 21:28

Odebrałam swoje wyniki krwi i przyszłam z nimi do mojego psychiatry.

Ekhu, no i co? Po 4 miesiącach brania litu mam niedoczynność tarczycy.

Kiedy byłam jeszcze w szpitalu, miałam wysoki poziom litu we krwi (taką na granicy toksyczności) i lekką niedoczynność tarczycy.

Na wyjście zmniejszyli mi ilość prochów... i co?

myślicie, że niedoczynność znikła? że poziom litu ciut się obniżył?

dupa, niedoczynność zwiększyła się.

a co śmieszniejsze - poziom litu przestał być już nawet terapeutyczny.

nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale wiem jedno - wk.... się.

Nie jestem medykiem, więc o licie i tarczycy wymądrzał się nie będę - wybacz. Wiem i rozumiem za to, że jesteśmy czymś na kształt "brother in law" w naszej chorobie.

Pozwól, że potraktuję to z punktu widzenia elektronika-zawodowca, a włączę do tego własne,ponad 20 letnie doświadczenie. Otóż wyobraźmy sobie kiepsko działający komputer, który coś zawirusowało. Leczący spece-programiści (= lekarze) będą proponowali dziesiątki "jedynie skutecznych" programów antywirusowych i niestety będą po kolei odchodzić z podkulonym ogonem, bo ich recepty nie pomogą...

Wreszcie przyjdzie mały Jasiu i powie: "Ja wam to załatwię, ale dane zostaną raczej utracone". Zrozpaczony właściciel kulejącego superkomputera powie w końcu "dobrze i... Jasiu zresetuje system do korzeni i zainstaluje nowy Windows. Nagle okazało się, że maszyna "obudziła się", a utracone w większości dane jednak w jakimś tam procencie udało się odzyskać z innych źródeł - Hosanna zawołał właściciel maszyny, a Jasiu dostał w nagrodę paczkę dobrych papierosów.

Nie muszę Ci już tłumaczyć, że właściciel komputera to Ty, sam komputer to Twój umysł, a programiści szukający antywirusa to lekarze. Nie umiem tylko przypisać roli małego Jasia, więc wezmę ją na siebie.

Rozdmuchiwany w Twoim przypadku problem litu pojawił się przy narodzinach... TELEMEDYCYNY. Otóż pewna mała chinka chorowała i cały światek lekarski poddał się - nie wiedzieli co jej jest i jak ją ratować. Opublikowali więc wszystkie wyniki badań... w necie. Odezwał się pewien amerykański specjalista i zwrócił właśnie uwagę na lit w wynikach badań. Dziewczynka błyskiem ciupagi stanęła na nogi and telemedicine legend start born.

Zresetuj swój umysł, pożegnaj istniejące tam wspomnienia-dane i zainstaluj nowy Windows. Całkiem niewykluczone, że bardzo szybko staniesz na nogi, a łykane tabletki pomogą Ci TYLKO bliżej zapoznać się z... Układem Mendelejewa.

Jestem gotów do pytań i pomocy. :mellow:

Użytkownik japis edytował ten post 14 wrzesień 2018 - 21:31

Kocham ludzi, wszelkich bogów już mniej, a ich pośredników nienawidzę, ale rozmawiać mogę ze wszystkimi.

#10 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5071 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 16:39

Super jest próbować otwierać umysł, testować metody alternatywne, ale W TRAKCIE LECZENIA

Depresja dwubiegunowa jest na tyle poważnym schorzeniem, że nie ryzykowałabym radami dot. odstawienia farmakoterapii.

W dalszym ciągu lit jest lekiem największej skuteczności w chorobie afektywnej dwubiegunowej i nie na podstawie badań, a praktyki lekarzy i pacjentów.

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#11 japis

japis

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 175 postów
  • Imię:jerzy

Napisano 17 wrzesień 2018 - 20:37

Super jest próbować otwierać umysł, testować metody alternatywne, ale W TRAKCIE LECZENIA

Depresja dwubiegunowa jest na tyle poważnym schorzeniem, że nie ryzykowałabym radami dot. odstawienia farmakoterapii.

W dalszym ciągu lit jest lekiem największej skuteczności w chorobie afektywnej dwubiegunowej i nie na podstawie badań, a praktyki lekarzy i pacjentów.

W 100% się zgadzam, ostatecznie sam od 20 ponad lat biorę leki, ale mam też własne odczucia "małego Jasia" :rolleyes:

Kocham ludzi, wszelkich bogów już mniej, a ich pośredników nienawidzę, ale rozmawiać mogę ze wszystkimi.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chad, jestśmiesznie, nierozumiemchemii

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych